asi 1000 dievčat vo veku od 13 do 15 rokov. Sociológovia a kriminológovia sa domnievajú, že väčšina cudziniek, či už sú to ženy alebo dievčatá, sú sexuálnymi otrokyňami, ktoré boli k prostitúcii donútené násilím.
Grécko patrí medzi 19 štátov, vrátane Afganistanu a Turecka, na ktoré bola v roku 2001 zameraná správa Ministerstva zahraničných vecí USA pre nedostatočné opatrenia na zastavenie obchodovania so ženami. Dina Vardaramaturová, koordinátorka projektu Stop Now, sa vyjadrila, že v Grécku v súčasnosti absentujú zákonné prostriedky na zastavenie obchodu so ženami.
Ženám, ktoré potrebujú pomoc a chcú utiecť zo zajatia, niet v súčasnosti ako pomôcť, pretože neexistujú útulky, kde by sa mohli na nejaký čas schovať. Neexistuje ani legislatíva, ktorá by chránila ich práva. Niektorí experti na danú problematiku dodávajú, že prácu komplikuje korupcia niektorých členov polície, ktorí sú do sexuálneho otroctva zapojení. Odborníčky na danú problematiku si uvedomujú, že minimum, ktoré by pre tieto ženy a dievčatá treba spraviť, je to, aby sa s nimi nezaobchádzalo ako s kriminálničkami, ale ako s obeťami. Treba pre ne vytvoriť útulky, kde by im bola poskytnutá individuálna starostlivosť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.