zatiaľ nik nedovážil vyčísliť. Mnohí tamojší obyvatelia prežívajú doslova ľudskú tragédiu, ktorá nemá obdoby, ale ani situácia na Slovensku nie je bez problémov. Veľká voda už spôsobila škody na štátnom i osobnom majetku za desiatky miliónov korún.
Tragické udalosti iniciovali rozsiahlu akciu, ktorú začal organizovať Ústredný sekretariát Slovenského červeného kríža (SČK) v Bratislave. Podľa informácie riaditeľa Územného spolku SČK pre okresy Prešov a Sabinov Jána Chromého aj tieto okresy by sa mali pripojiť k celoslovenskej výzve. "Obraciame sa na občanov, firmy, inštitúcie a podnikateľov z okresov Prešov a Sabinov s prosbou o finančnú pomoc pre občanov postihnutých záplavami na Slovensku, ale aj v Českej republike," uviedol a dodal, že na tento účel bol zriadený účet vo Všeobecnej úverovej banke Bratislava mesto.
Každý, kto súcití s ľuďmi z postihnutých oblastí môže svoj finančný dar doručiť na číslo účtu 35-8437-012/0200,VS 910 70.
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.