Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Dôležité víťazstvo Lastomíra nad Barcou

Lastomír - V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov mali v tom prvom viac z hry hostia. Lastomíru chýbala potrebná medzihra v strede poľa, a tak nie

div, že v prvom dejstve netrafil medzi súperove žrde ani raz. Prvú veľkú možnosť mala Barca v 12. minúte, keď Koššúth prešprintoval Svobodu, rútil sa sám na Moroza, ale krížnou strelou minul domácu bránu. V 20. minúte mohli hostia streliť vedúci gól, keď Kopejtko našiel centrom z pravej strany Kočiša, ale ten minul z piatich metrov opustenú bránu. O tri minúty prišla domáca odpoveď v podobe nepríjemnej strely Vasiľa. Po polhodine hry sa naskytla hráčom Barce azda najväčšia gólová šanca zápasu - Hudákov center najprv v päťke minul Koššúth a potom z troch krokov mieril vedľa aj Kočiš. Krátko pred prestávkou našiel Koba v pokutovom území Čižmára, avšak jeho strelu obrana hostí zblokovala. Po zmene strán sa obraz hry diametrálne zmenil, viac z hry mali Lastomírčania, kým hostia herne odpadli. V 57. minúte najprv Hreňo prehral vzdušný súboj s o hlavu menším Haluškom, dostal sa však k odrazenej lopte a krížnou strelou otvoril skóre - 1:0. O sedem minút neskôr mali domáci ideálnu možnosť zvýšiť náskok, keď obrana Barce v pokutovom území faulovala Vasiľa, no Hrinda zo značky bieleho bodu netrafil bránu. O tri minúty však Vasiľ s Čižmárom nádherným signálom dokonale zmiatli obranu súpera, Čižmár našiel nekrytého Čičáka, ktorý obetavou rybičkou zvýšil na 2:0. V závere začali preberať iniciatívu hostia, sedem minút pred koncom vysunul Kočiš Vacendáka, ktorého sólo vynikajúcim reflexom zastavila noha brankára Moroza. Z následného rohu sa lopta odrazila ku Koššúthovi, ktorý s prispením teču domáceho obrancu znížil na konečných 2:1.

Lastomír - Barca 2:1 (0:0)

Pred 250 divákmi rozhodoval Kolesár. Góly: 57. Hreňo, 67. Čičák - 84. Koššúth. ŽK: I. Adam, Hrinda, Svoboda - Koššúth, Hudák, Kaššai

Lastomír: Moroz - Varga (76. Ondo-Eštok), Hreňo, Hrinda, Svoboda - I. Adam (63. Čičák), Eštok, Vasiľ, Ľ. Čižmár ml. (33. Serdy) - Koba, Ľ. Čižmár st.

Barca: Gašpar - Kaššai, Pipta, Školník (46. Zábavník), Majný - Kopejtko (68. E. Hudák), Haluška, Palkovič (64. Vacendák), Kočiš - Koššúth, A. Hudák

Martin Melník, tréner domácich: "Na stretnutie sme nastupovali s jasným cieľom - chceli sme potvrdiť víťazstvo z Hanisky. Som rád, že nám tento zámer vyšiel, aj keď nebyť vychýlenej koncovky súperových útočníkov v prvom dejstve, mohlo byť všetko ináč."

Ján Palkovič, hrajúci tréner hostí: "Doplatili sme na nepremieňanie vyložených gólových príležitostí, v prvom polčase sme spálili tri čisté. Po zmene strán sme si navyše neplnili povinnosti v defenzíve, čoho výsledkom boli dva góly v našej sieti."