to po štvrtý raz, naposledy pred týždňom, čo Suchý potok, v bezdaždivých dňoch verný svojmu názvu, nestačil odviesť nápor dažďovej vody. Zaplavila a ešte viac vymlela miestnu asi štvrť kilometra dlhú komunikáciu, vnikla do vysúšajúcich sa pivníc vlhkých od poslednej záplavy a výrazne znovu poškodila aj koryto potoka. Podľa slov starostu obce Jána Cipova škody sa tak prakticky zdvojnásobili. Predbežne ich odhadujú na šesť miliónov Sk.
Včera starosta operatívne rokoval so zástupcami závodu Povodia Váhu Topoľčany v snahe urýchliť realizáciu opatrení na ochranu dediny pred povodňami. Potvrdili informáciu, že v štádiu projektovania je projekt na výstavbu takzvaného suchého poldra nad obcou, ktorý by mal zachytiť storočnú vodu a postupne ju vypúšťať do Suchého potoka. Náklady budú predstavovať približne deväť miliónov Sk. Výstavba sa začne v druhej polovici roku 2003.
Situácia na Dunaji sa stabilizuje, v likvidácii škôd pokračujú
Bratislava - Na Dunaji naďalej trvá 2. stupeň povodňovej aktivity v okresoch Bratislava 1, Bratislava 2, Bratislava 4 a Bratislava 5. Povodňová situácia v ďalších krajoch sa postupne stabilizuje. Ústredná povodňová komisia odvolala v pondelok 19. augusta o 6.00 hodine 3. stupeň povodňovej aktivity na Dunaji na úseku Devín Čičov. Uzatvorené sú v Bratislave Gondova ulica, Fajnorovo a Rázusovo námestie. Naďalej platia poriadkové opatrenia v okolí hrádze Dunaja. Celkove je nasadených 9 hliadok príslušníkov mestskej polície s počtom 23 policajtov a 9 motorovými vozidlami a 22 príslušníkov Policajného zboru. Niekoľko desiatok príslušníkov 71. záchrannej brigády Civilnej ochrany Malacky v pondelok vykonávalo likvidačné práce a odvážali materiál z nábrežia Dunaja. Takmer 50 príslušníkov plnilo úlohy v Gabčíkove. Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra Jozef Sitár.
Autor: Lehota pod Vtáčnikom (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.