Baníci z Hôrky vydolovali plný bodový zisk v Spišskej Belej

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala zápasmi tretieho jesenného kola.LUČIVNÁ - JÁNOVCE 4:1 (4:1)V Lučivnej sa od začiatku hralo

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala zápasmi tretieho jesenného kola.

LUČIVNÁ - JÁNOVCE 4:1 (4:1)

V Lučivnej sa od začiatku hralo stretnutie veľmi dobrej úrovne a keďže padali aj góly, diváci si prišli na svoje. Obidva celky nastúpili na zápas s odhodlaním potvrdiť plný bodový zisk z uplynulého kola. Domácim dokonale vyšiel úvod stretnutia a už v 5. minúte viedli po presnom zásahu Joppu. Hostia však kontrovali o štvrťhodinu neskôr podobnou peknou akciou a začínalo sa odznova. Po tomto okamihu získali hostitelia predsa len územnú prevahu, zatlačili hostí na ich polovicu, z čoho vyťažili dva góly. Po obrátke sa hra opäť niesla v znamení prevahy domáceho celku, ktorého hráči kontrolovali vývoj zápasu. Jánovčania sa síce snažili byť domácemu kolektívu vyrovnaným súperom, ale až do konca duelu už nič nevymysleli.

Góly: Sisák 2, Joppa, Macho - Slobodník. Pred 120 divákmi rozhodoval Frančak, ŽK: Kožuch (Lučivná).

STRÁŽE - SP. TEPLICA 3:0 (0:0)

V obojstranne veľmi slušnom stretnutí sa hral od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu kvalitný futbal. Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný a šance sa rodili na oboch stranách, strelci si však s koncovkou nepotykali. Po zmene strán domáci pridali na aktivite a odmeny sa dočkali v záverečnej polhodine zápasu. Troma peknými gólmi rozhodli o tom, že tri body ostanú doma. Hostia pôsobili na hracej ploche taktiež sympatickým dojmom a dlho znepríjemňovali domácim hráčom cestu za víťazstvom. Nováčik zo Stráži však opäť potvrdil, že bude patriť k lepším tímom súťaže.

Góly: Olejník, Hlinka (z 11 m), Galšnajder. Pred 150 divákmi rozhodoval Valluš, ŽK: Gontkovič (Sp. Teplica).

KRAVANY - MLYNICA 9:0 (4:0)

V Kravanoch boli diváci svedkami od začiatku jednostrannej záležitosti hostiteľov, v ktorej išlo iba o výšku skóre. Hostia z Mlynice sa predviedli na pôde súpera veľmi slabým dojmom a zdá sa, že budú mať veľké starosti so záchranou v súťaži. Hostitelia spustili od úvodu na bránu súpera gólostroj a ten sa nakoniec zastavil až tesne pred dvojcifernou sumou. Už do prestávky zaznamenali domáci hráči kvarteto presných zásahov a keďže po obrátke pridali ďalších päť gólov, odišli domov hostia s poriadne dlhým nosom. Akú takú šancu mali Mlyničania v 36. minúte za nepriaznivého stavu 0:3, keď kopali pokutový kop, ale ani ten nepremenili. Domáci si schuti zastrieľali a ak by využili ďalšie množstvo núkajúcich sa šancí, mohol sa zrodiť ešte rekordnejší výsledok.

Góly: Michlík 3, Šingliar 2, Dragoš, Kraľ, Jarabák, Dovala. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Pichoňský, ŽK: bez kariet.

V. SLAVKOV - SP. BYSTRÉ 1:1 (0:1)

Vo veľkom šlágri vo Veľkom Slavkove sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom mali v prvom polčase trochu navrch technickejší hostia. Hráči Spišského Bystrého vynikali presnou prihrávkou a ich taktická hra dlho slávila úspech. Územná prevaha bola jednoznačne na strane taktickejších hostí, ktorí svoju snahu korunovali v poslednej minúte prvého polčasu vedúcim gólom. Po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci však veľkou bojovnosťou nakoniec tri minúty pred koncom zachránili aspoň bod, o ktorý sa postaral presnou strelou Lindeman.

Góly: Lindeman - Jakubčo. Pred 120 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Orolin (Sp. Bystré).

ĽUBICA - HUNCOVCE 3:0 (2:0)

Ľubičania nechceli ponechať nič na náhodu a hneď v úvode naznačili, že idú iba za víťazstvom. Hostia sa prakticky po celý zápas iba hľadali a vykopávali loptu čo najďalej od svojej svätyne. Už do prestávky strelili domáci dva góly a svoje plne zaslúžené víťazstvo prikrášlili v druhom polčase tretím presným zásahom. Ich triumf však mohol byť oveľa výraznejší, avšak množstvo sľubných gólových príležitostí ostalo nevyužitých. A to treba povedať, že domáci ani zďaleka neukázali v zápase všetky svoje prednosti a hrali iba to, čo potrebovali.

Góly: Matúš Oravec, Frendofer, Marek Oravec. Pred 100 divákmi rozhodoval Jankura, ŽK: L. Kaprál - Kundľa, Hurajt.

MLYNČEKY - SP. ŠTVRTOK 2:1 (0:0)

Domáci nováčik nastúpil na stretnutie s cieľom pripísať si na svoje konto prvé víťazstvo v súťaži. Proti kvalitnému súperovi to však nebola úloha jednoduchá. Na oboch stranách sa príkladne bojovalo, pričom sa hralo nesmierne vyrovnané stretnutie. Po bezgólovom prvom polčase sa o osude duelu rozhodlo desať minút pred koncom, keď sa šťastnejším domácim futbalistom podarilo streliť víťazný druhý gól. V samom závere mali hostia obrovskú príležitosť na vyrovnanie, ale tú bravúrne zneškodnil domáci gólman, a tak sa Mlynčeky dočkali plného bodového zisku.

Góly: Pavličko, Brutovský - Kubus. Pred 120 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Toporcer, Kubus, Ľ. Bajtoš (všetci Sp. Štvrtok).

SP. BELÁ - HÔRKA 2:3 (0:0)

V Spišskej Belej sa hralo bojovné, tvrdé, ale fair play vedené stretnutie. Zo začiatku sa hralo na oboch stranách dosť nervózne a až po zmene strán ukázali oba kolektívy svoje prednosti. Hostia boli veľmi nebezpeční a počas zápasu až štyrikrát nastrelili žrď, resp. brvno domácej svätyne. Po zmene strán sa roztrhlo vrece s gólmi a tie začali padať ako na bežiacom páse. O jeden viac strelili baníci z Hôrky a vzhľadom na priebeh zápasu si po kolektívnom výkone zaslúžene odviezli z "horúcej" pôdy súpera cenné tri body.

Góly: Kredatus, Podolinský - Segľa 2, Kostolník. Pred 200 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Griger, Tomas - Blahovský, Záleš, Kubala.