Víťazné ťaženie Krompašanov na súperových ihriskách pokračuje

Spišská Nová Ves Ideálne slnečné počasie sprevádzalo víkendové futbalové stretnutia štvrtej a piatej ligy. Zo štvrtoligových zástupcov sa darilo

Krompachom a Spišskej Novej Vsi. U Krompašanov stojí za pozornosť, že naposledy vonku prehrali 7. apríla 2002 v Šaci, odvtedy ťahajú šnúru siedmich zápasov bez prehry na súperových ihriskách. Bodovo naprázdno a s dvoma vylúčenými hráčmi sa vrátili z Palína Žakarovčania. V piatej lige skupina J-Z sú na čele Prakovce, ktoré zvíťazili v Nálepkove.

V. LIGA

BARCA KROMPACHY 0:1 (0:1)

Domáci si od začiatku zápasu vynútili miernu prevahu. Defenzíva hostí dirigovaná kapitánom Ľ. Ontkom však pracovala výborne. Dobre hrajúci krajný obrancovia Tomašov a Zahuranec domácich nepustili do vážnejšej akcie. Najlepšou formáciou Krompách bola záloha na čele s M. Ontkom najlepší hráč na ihrisku, ku ktorému sa pridali aj ďalší spoluhráči a tak stred poľa patril počas celého zápasu hosťom. V 25. minúte vybojoval loptu M. Ontko uvoľnil Pavlíka a jeho presný center poslal Kurilla do siete 0:1. Krompašania ešte viac ovládli hru. Futbalisti Barce len nakopávali lopty do šestnástky, kde kraľoval spoľahlivý Štovka.

V druhej časti hry sa očakával nápor Barce, ale hostia svojou rozumnou hrou nedali domácim žiadnu šancu. V závere Krompachy posilnili stred poľa a do hry prišli, aj keď nie celkom zdraví Horváth a Borza. Dohrávalo sa pred šestnástkou Barce, bez náznaku záverečného tlaku zo strany domácich. Dobré príležitosti hostí v závere nevyužili Pavlík, Šmída a svoje sólo M. Ontko. Objektívne obecenstvo viackrát odmenilo vydarené akcie hostí potleskom. Pred 300 divákmi rozhodoval Košiščin. KROMPACHY: Štovka Zahuranec, Ľ. Ontko, Tomašov Mochlár, Kurilla, M. Ontko, Pavlík, Šmida Župa, Lesňák, striedali: Horváth, Borza.

P. HORVÁTH

PALÍN ŽAKAROVCE 2:1 (0:0)

V priemernom prvom polčase si domáci nevypracovali žiadnu šancu. Naopak na druhej strane v 43. minúte spálil tutovku Jančík, keď hlavičkoval len do náručia brankára Palína. Osudná bola pre Žakarovčanov dvojminútovka od 58. do 60. minúty, keď najprv inkasovali gól zo skrumáže pred Vaňovou bránou a následne po strele z diaľky pod brvno. Za hostí korigoval výsledok Hritz. Záver stretnutia nezvládol hlavný rozhodca Sarňák. Najprv zastavil samostatný nájazd Jančíka, tým že odpískal ofsajd, v 88. minúte opäť prenikajúci Jančík bol zastavený len za cenu faulu. Od tohto okamihu sa dosť dlho nehralo a za protesty videli červenú kartu Žakarovčania Bodnár a Grajcár. "Za neodpískaný evidentný pokutový kop sa budeme dožadovať tvrdého trestu pre rozhodcu, uviedol tajomník FK Baník Mária Huta Žakarovce Ľuboš Marcinko. ŽAKAROVCE: Vaňo Janiga, Švarc, Bodnár Grajcár, Jančík, Diro, Hritz, Kollár Danielis, Garčár, striedal: Petrík.

Ľ. MARCINKO

HANISKA - SP. NOVÁ VES 0:3 (0:2)

Spišiaci vyhrali zaslúžene, keď o osude stretnutia rozhodli už v prvom polčase. Víťazstvo zverencov trénera Miroslava Dunčka mohlo byť ešte vyššie, ale vyložené šance ostali bez gólového efektu. Góly Spišskej Novej Vsi Vysocký 2, Koniar.

Novinkou v tábore FK VTJ Spišská Nová Ves je, že na dnešnom tréningu by sa malo mužstvu predstaviť nové vedenie klubu.

(jp)

V. LIGA

SP. PODHRADIE Š. DRAVCE 4:0 (4:0)

Pred stretnutím so Šarišskými Dravcami ladili domáci futbalisti formu v prípravnom stretnutí proti Spišským Vlachom, ktoré po góloch Komaru, Marka a Glevického zdolali 3:0. V samotnom nedeľňajšom majstrovskom stretnutí hostia pôsobili odovzdaným dojmom, čo domáci dokonale využili na strelenie štyroch pekných gólov a to ešte zahodili ďalšie šance Glevický, Sedlačko, Ľ. Fábry. V druhom polčase futbalisti Spišského Podhradia v útoku poľavili, obrana však stála na pevných nohách, pochvalu za predvedený výkon si v domácom drese zaslúži trojica Barbuščák, Komara a Mišenčík. Odovzdaný hostia zo Šarišských Draviec sa predstavili pod Spišským hradom ako jeden z najslabších súperov. SP. PODHRADIE: Tirpák Mišenčík, Barbuščák, Sedlačko Grivalský, Ľ. Fábry, Komara, Marko, I. Krendželák Glevický, S. Fábry, striedali: Zavacký, V. Krendželák, Imrich.

J. KOMARA

ŠACA RUDŇANY 1:0 (1:0)

Za slnečného počasia zohrali hráči OŠK nešťastný zápas, ktorého väčšia časť prebiehala na polovici domácich. Rudňany si od samého úvodu vypracovali šance, ktoré žiaľ opäť nedokázali premeniť. Domáci hrozili z ojedinelých protiútokov do rozhodenej obrany Rudnian a zo štandardných situácií. O výsledku rozhodol nešťastný vlastný gól v 38. minúte, keď si polocenter, polostrelu domáceho útočníka Duháňa vrazil Sasák smoliarsky hlavou do vlastnej brány. Ani zvýšená snaha v druhom polčase hosťom vytúžený a treba povedať, že aj zaslúžený vyrovnávajúci gól nepriniesla. V kvalitnom piatoligovom stretnutí nakoniec triumfovali šťastnejší domáci. RUDŇANY: Brezovaj K. Krempaský, Sasák, Filip Mihók, Kľučár, Labanc, Hudáček, Steiner Slamený, Dunka, striedali: Kuchár, Benčo.

P. BREZOVAJ

NÁLEPKOVO PRAKOVCE 1:2 (0:1)

Derby Hnileckej doliny domácim nevyšlo. Priebeh bol vyrovnaný s občasným platonickým tlakom domácich, ale tí si nevedeli rady z dobrým súperom, ktorý mal dobre organizovanú obranu a rýchlych bojovných hráčov. Prakovčania hrali účelne a jednoducho. Domáci začali svižne, ale hostia po chybe v domácej obrane v 5. minúte išli zásluhou Regeca do vedenia. Hostí gól veľmi povzbudil, Nálepkovčania sa snažili vyrovnať, ale hrali komplikovane s technickými nedostatkami. Dobre možnosti mali Bendík a Vnenčák, za hostí Regec. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Prakovčania na začiatku druhej časti hry potrestali opäť hrúbku domácej obrany a Slovinský chladnokrvne premenil svoju šancu 2:0. Príležitosti na zmenu skóre mali Plachetka, Soveľ, Göllner, ale podarilo sa to až päť minút pred koncom Lapšanskému. Hostia rutinérsky udržali víťazstvo a veľmi cenné tri body si zaslúžili, za väčšiu vôľu po víťazstve. NÁLEPKOVO: Daniel Göllner, Holečko, Šahin Kuchár, Soveľ, Varga, Plachetka, Bendík Vnenčák, Lapšanský, striedali: Patz, Kiššák, Vozár.

A. NAGY

HARICHOVCE HELCMANOVCE 1:1 (1:1)

Domáci chceli potvrdiť výsledok z predchádzajúceho kola, avšak urobili preto veľmi málo. Od úvodu zápasu síce mali prevahu, ale hrali veľmi naivne, čo vyhovovalo hosťom z Helcmanoviec. V 24. minúte po skrumáži v šestnástke hostí síce Plachetka otvoril skóre, avšak po sérii zbytočných faulov pred šestnástkou domácich, jeden z ponúknutých priamych kopov v 42. minúte premenil Zmij, keď mu múr domácich urobil doslova prechod.

Druhý polčas domáci pridali, ale zahadzovanie šancí je ich špecialita, čo dokázali aj domácim divákom. Hostia v týchto momentoch viac pripomínali hercov a ukrajovačov času, v čom im napomáhal aj hlavný rozhodca Kozák, ktorý tieto ukážky herectva toleroval. Treba však priznať, že domáci si nemôžu sťažovať, lebo šancí na víťazstvo mali dosť. HARICHOVCE: Užík Kupčík, Antal, Soták Michalko, Plachetka, Brečka, Ambrózy, Mikula Suchý, Košar, striedali: Kaščák, Hudáček. HELCMANOVCE: V. Zmij P. Zmij, Marcinko, Grega Maliňák, Slovinský, Jablonovský, Vl. Zmij, R. Maliňák, Ľ. Maliňák Pisko, Toth, striedal: Tomaško, Grega, Pisko.

R. STAROŇ

SMIŽANY JABLONOV 7:0 (2:0)

Jablonov bol slabý a odovzdaný súper, ktorý sa nezmohol na väčší odpor. Smižany už v piatej minúte viedli 2:0, keď už v druhej minúte Puškáš strelil úvodný gól a druhý pridal Neupauer. Strelecká kanonáda prišla až v závere druhého polčasu, keď sa dvakrát do listiny strelcov zapísali A. Gurčík a Kuchta, jeden pridal Stašík. SMIŽANY: Jochman Klubert, Leško, Neupeuer Suslov, Martinický, Puškáš, L. Gurčík, A. Gurčík Kuchta, Peklanský, striedali: Bobko, Spišák, Stašík.

P. MECKO

CHRASŤ n/H SP. VLACHY 3:2 (1:1)

V šlágri kola začali lepšie domáci. Po dlhom výkope a následnej chybe obrancu hosti si v 7. minúte lišiak Sopkovič najlepší hráč na ihrisku vychutnal gólmana Pavľáka a do prázdnej brány nekompromisne zavesil. Po čistých troch gólových príležitostiach domácich sa k slovo dostali aj Vlašania. Postupne vyrovnali hru a domácej obrane robil veľké problémy rýchlonohý Čarnoky. Svoje úsilie tento hráč korunoval v 40. minúte, keď po dobre zahratom rohovom kope vyrovnal. Zároveň bol tento gól pre domáceho brankára Mariána Šefčíka prvým v majstrovskom zápase po šiestich mesiacoch na vlastnom ihrisku!

Druhý polčas hostia boli aktívnejší, domáci však efektívnejší. V 55. minúte zahrával nezmar Sopkovič trestný kop, Filip hlavou predĺžil na L. Jančára a ten nezaváhal 2:1. O desať minút sa skóre opäť menilo. Sopkovič nezištne uvoľnil Dirdu a ten šikovne preloboval Pavľáka 3:1. Päť minút pred koncom vykresal iskierku tohto bojovného a veľmi kvalitného stretnutia Ondov, ale Chrasťania si už víťazstvo nenechali ujsť. "Som sklamaný zo svojho výkonu, bol iba priemerný. Obrana mi veľmi nepomohla. V Prakovciach chceme zamútiť vodu. Bod by nás veľmi potešil, uviedol po stretnutí brankár Marián Šefčík. Pred 300 divákmi rozhodoval Šoltýs. CHRASŤ n/H: M. Šefčík Mihálik, M. Jančár, L. Jančár Celec, J. Šefčík, Sopkovič, Filip, Dirda Štefko, Javorský. SP. VLACHY: Pavľák Novák, Ladislav Gonda, Horváth Ondov, Žiga, Hudáček, Medvec, Pačan Lukáš Gonda, Čarnoky.