Johannesburgu dohodu o zintenzívnení vzájomnej spolupráce v oblasti ochrany atmosféry, a to s dôrazom na uplatňovanie spoločných opatrení
Bulharsko, Rakúsko, ako aj SR ratifikovali v roku 2002 protokol, ktorý nesie meno japonského mesta Kjóto. Ich užšia spolupráca sa bude týkať podporovania obnoviteľných nosičov energie, zlepšovania energetickej efektívnosti, ako aj modernizačných opatrení v sfére skládok odpadu.
Predseda Štátnej rady ČĽR Ču Žung-ťi včera na summite OSN o trvalo udržateľnom rozvoji v juhoafrickom Johannesburgu oznámil, že Čína ratifikovala Kjótsky protokol zameraný najmä na zníženie emisií skleníkových plynov. Čína podľa neho nie je ako rozvojová krajina zaviazaná žiadnymi požiadavkami a cieľmi v otázke obmedzenia emisií kysličníka uhličitého.
Ruský premiér Michail Kasianov včera v Johannesburgu vyjadril presvedčenie, že Moskva bude môcť čoskoro ratifikovať túto významnú dohodu o ochrane životného prostredia. "Rusko podpísalo Kjótsky protokol a v súčasnosti sa pripravujeme na jeho ratifikáciu. Domnievame sa, že k ratifikácií by mohlo dôjsť vo veľmi blízkej budúcnosti," vyhlásil Kasianov, ktorého rozhodné vyhlásenie vyvolalo búrlivý potlesk zhromaždených delegátov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.