Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Víťazné ťaženie Krompašanov a nováčika z Chraste nad Hornádom pokračuje

Spišská Nová Ves - Siedmim kolo pokračoval štvrtoligová súťaž IV. ligy skupiny Juh, v ktorom na súperových ihriskách naplno zabodovali Krompašania

(18 zápas bez prehry) a futbalisti Spišskej Novej Vsi. Žakarovčania prehrali v Košickej Novej Vsi.

V piatej lige nebola núdza o prekvapenia. O tie najväčšie sa postarali Nálepkovčania vysokým víťazstvom nad Rudňanmi a nečakali sa ani nerozhodné výsledky Smižany a Harichoviec.

IV. LIGA

TOPOĽANY - SP. NOVÁ VES 1:2 (0:1)

Vo vyrovnanom prvom polčase si ani jedno mužstvo vážnejšiu príležitosť na zmenu skóre nevytvorilo. Keď sa zdalo, že diváci gól v prvom polčase neuvidia, presadil sa medzi trojicou domácich obrancov Rataj, z hranice bránkovej čiary odcentroval na osamoteného Papcuna, ktorý strelou do prázdnej brány získal hosťom vedenie. Po zmene strán udávali tón futbalovejší hostia a v 65. minúte po presnej strele Vysockého zvnútra šestnástky pridali druhý gólový úspech. Domáci bojovali aspoň o čestný úspech, ktorý sa im podarilo streliť po priamom kope Dzurja až v 87. minúte.

Pred 150 divákmi rozhodoval Jancura. Góly: 87. Dzurjo - 43. Papcun, 65. Vysocký.

SP. NOVÁ VES: Tőkőly - Maxim, Rataj, Šoltés, Jurjak - Vysocký, Fulajtar (46. Staroň), Martinický, Urich (90. Fecik) - Papcun, Melničuk

Emil Bezdeda, (tréner Spišskej Novej Vsi): "Aj napriek jasnému vývoju to bol pre nás ťažký zápas. Na nerovnom a vyschnutom ihrisku sme nemohli rozvinúť našu typickú kombinačnú hru, ale aj napriek tomu sme mali hru pod kontrolou. Naše víťazstvo je zaslúžené."

J. ČURNY

ROŽŇAVA - KROMPACHY 0:4 (0:2)

Hostia začali opatrne a prvých pätnásť minút vyčkávali, ako sa predstavia domáci. Obrana Krompách hrala veľmi pozorne na čele s výborným dirigentom Ľ. Ontkom. Po pätnástej minúte hostia ovládli stred poľa a zápas bol v ich réžii. V strede poľa taktovku pevne chytil do rúk Pavlík, ktorý bol tvorcom hry Krompách. V 34. minúte potiahol útok Kurilla a jeho center poslal Lesniak do siete - 1:0. V 40. minúte po faule na prenikajúceho M. Ontka zo štandardnej situácie presne rozohral Horváth a Lesniak sa hlavou po druhýkrát zapísal do listiny strelcov. Krompašania v druhom polčase naďalej kontrolovali hru a domácim prakticky nič nedovolili. Hostia niekoľko výborných šancí nedotiahli do gólového efektu. Až dvadsať minút pred koncom prišiel na hraciu plochu v posledných zápasoch žolík hostí Borza a hneď na to zvýšil na 3:0. Tento hráč mal aj posledné slovo, keď dorazil Horváthovu strelu od žrde do siete a upravil na konečných 4:0 pre Krompachy. Hostia v tomto stretnutí boli jednoznačne lepším mužstvom a o ich víťazstve nebolo pochýb. Pred 200 divákmi rozhodoval Kolesár. KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ľ. Ontko, Tomašov - Mochlár, Kurilla, M. Ontko, Pavlík, Šmida - Horváth, Lesniak, striedali: Borza, Borženský.

P. HORVÁTH

KOŠ. NOVÁ VES - ŽAKAROVCE 4:1 (2:0)

V. LIGA

NÁLEPKOVO - RUDŇANY 6:2 (3:0)

CHRASŤ n/H - ŠACA 3:0 (0:0)

Domáci nastupovali proti tabuľkovému susedovi s obavami, pretože im chýbal "mozog mužstva" zranený Sopkovič. Prvý polčas mali domáci navrch, chýbala však gólová myšlienka. Vzrušenie priniesol až záver polčasu, keď najprv pohrozili hostia a v posledných sekundách po rohovom kope bol pred gólmanom hostí poriadny závar. V druhom polčase prenikol v 52. minúte Dirda v šestnástke bol faulovaný a nariadený pokutový kop nová akvizícia Marek Žiga bezpečne premenil - 1:0. O desať minúte Žiga ideálne uvoľnil výborne hrajúceho Dirdu, ktorý šikovne preloboval vybiehajúceho brankára hostí. Svoj dobrý výkon v stretnutí korunoval ďalší kanonier domácich Štefko, keď hlavou zvýšil na 3:0. Chrasťania umnou hrou hlavne v obrane, kde famózne zahral Marián Jančár už v závere zápasu hostí nepustili do vážnejšej akcie a v piatoligovom pelotóne im patrí prekvapujúco prvé miesto. Pred 250 divákmi rozhodoval Čižmár. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - M. Jančár, Mihalik, L. Jančár - J. Šefčík, Javorský, Žiga, Filip, Celec - Štefko, Dirda, striedali: Pukľuš, Hudák.

M. ŠEFČÍK

ŤAHANOVCE - PRAKOVCE 2:2 (0:1)

Zverenci trénera J. Slovinského odchádzali na stretnutie s odhodlaním odčiniť slabý výkon a remízu proti Chrasti nad Hornádom, ale netušili, aká smola na nich v nedeľu 8. septembra čaká. Ešte pred stretnutím sa jedno z áut, v ktorom cestovali hráči Prakoviec stalo účastníkom dopravnej nehody. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

Domáci začali stretnutie s elánom a s jasným cieľom zvíťaziť. Prakovčania však pozornou obranou ich snahu eliminovali. V 20. minúte V. Regec svoju šancu nepremenil, ale Hulič do opustenej brány skóroval. Prakovčania sa nestiahli do obrany, ale naďalej hrali otvorený futbal a mali ďalšie šance. Do druhého polčasu domáci nastúpili s ešte väčšou vervou, no boli to Prakovčania, ktorí mali čisté gólové šance, ktoré postupne zahodili Hulič, V. Regec, J. Regec a Čech. Prišla však 65. minúta a po prísne nariadenom pokutovom kope domáci Marhefkom vyrovnali. Hostia nezložili zbrane. V 70. minúte po faule na Slovinského ešte ostala píšťalka rozhodcu nemá, ale v 75. minúte po faule na Sillu nasledoval pokutový kop, ktorý Opremčák bezpečne premenil. "Smolná nedeľa" pre Prakovčanov vrcholila päť minút pred koncom, keď po chybe obrany domáci striedajúci Guman vyrovnal. Prakovčania aj v tomto, inak slušnom stretnutí body nie získali, ale stratili, čo uznali aj samotní domáci hráči, funkcionári a hlavne fanúšikovia. PRAKOVCE: Gordan - Čech, Kuchta, Stoklas - Lukáš, J. Regec, Slovinský, Silla, R. Žiga - Hulič, V. Regec, striedali: Opremčák, Jano.

G. GELETKO

V. OPÁTSKE - SP. VLACHY 5:2 (3:2)

"Ústrednou" postavou úrovňou priemerného stretnutia bol hlavný rozhodca Peter Hutný zo Stropkova. Misky váh s jeho priazňou boli v tomto dueli evidentne viac naklonené na stranu hostiteľov.

Jeho výdatná pomoc domácim, najmä v prvom polčase, dosiahla kulminačný bod v 20. minúte, v ktorej "načal" Vlašanov diskutabilne nariadeným pokutovým kopom - 1:0. Po zaváhaní obranných radov Spišiakov zvýšili domáci na 2:0 a po 35. minúte už bol rozdiel trojgólový. Za tohto, pre hostí nepriaznivého stavu o tri minúty neskôr zrazili domáci vo vlastnom pokutovom území Čarnokyho a nariadený pokutový kop premenil Michal Bocko. V 42. minúte pečatil skóre prvej časti hry na 3:2 Martin Čarnoky. Po prestávke vystriedal v bráne Spišských Vlách neistého Pavľáka Hric, ktorý sa poriadne ani nezorientoval a po trojminútovom pobyte v bráne lovil loptu zo siete. Konečný rezultát stanovil v 70. minúte Marek Vojakovič. SP. VLACHY: Pavľák - Novák, Ladislav Gonda, Bocko - Ondov, J. Horváth, Celec, Hudáček, Hromčo - Pačan, Čarnoky, striedali: Hric, Tomčík. Už zajtra sa Vlašania predstavia v Lipanoch, kde sa v stretnutí 3. kola regionálnej časti Slovenského pohára stretnú s treťoligovou Odevou Dukla.

D. GIRBA

HARICHOVCE - ŠTÍTNIK 1:1 (0:0)

V prvom polčase domáci nedokázali prekonať dobre hrajúcu obranu hostí. Jedinú šancu mal Antal, keď hlavou presne zakončil, ale brankár hostí bol namieste. V druhom polčase pokračovali Harichovčania v nedôslednej hre, čo hostia po chybe v 50. minúte využili na skórovanie. Oživenie prinieslo prestriedanie, hlavne sa dokázal presadiť Ľ. Hrušovský, ktorého v 85. minúte obrana hostí nedovolene zastavila. Nariadený pokutový kop Ľ. Hrušovský bezpečne premenil. Do konca stretnutia Harichovčania zvýšili tlak, ale na dobre organizovanú obranu hostí to neplatilo. HARICHOVCE: Užík - Kupčík, Antal, Džerenga - Mikula, B. Hudáček, Brečka, Ambrozy, Hric - Bango, Košár, striedali: Plachetka, Suchý, Hrušovský.

S. STAROŇ

SMIŽANY - KRÁĽOVCE 3:3 (0:2)

Po slabšom prvom polčase z domácej strany išli hostia dvoma gólmi Šmelka a Segulu do vedenia. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení, rýchlou a hlavne kombinačnou hrou začali prevyšovať súpera, čo sa odzrkadlilo aj na skóre, z 0:2 bolo zrazu 3:2 (góly zaznamenali Gurčík, Kuchta, Klubert). Dve minúty pred koncom po dvojmetrovom ofsajde museli domáci obrancovia v poslednej chvíli zastaviť protiútok za cenu faulu. Následný priamy kop na druhý pokus súper premenil. Zaujímavosťou je, že súper za celý zápas vystrelil na bránu len trikrát. "Za predvedený výkon sme si zaslúžili zvíťaziť. Konečne nás doma začali povzbudzovať aj fanúšikovia," stručne uviedol prezident klubu Peter Mecko.

SMIŽANY: Lipták - Leško, Klubert, Neupauer - Suslov, A. Gurčík, Bobko, Puškáš, Stašík - Gurčík, Kuchta.

P. MECKO

JABLONOV - HELCMANOVCE 1:2 (0:2)

V stretnutí priemernej úrovne si hostia obetavým výkonom vybojovali cenné víťazstvo. V 20. minúte otvoril skóre stretnutia R. Maliňák. Tesne pred záverom prvého polčasu na prekvapenie domácich zvýšil na 2:0 Tomaško. Domáci odpovedali až v samotnom závere, keď v 90. minúte znížili na rozdiel jedného gólu. HELCMANOVCE: P. Zmij - Marcinko, Grega, J. Maliňák - Slovinský, Jablonovský, V. Zmij, R. Maliňák, Ľ. Maliňák - Tomaško, J. Pisko, striedali: Jablonovský, Horváth.

J. SLOVINSKÝ

SP. PODHRADIE - MAĽCOV 4:0 (1:0)

Zápas od úvodných minút prebiehal v réžii domácich, ktorí od začiatku zatlačili súpera pred jeho vlastnú bránu. Domáci sa snažili o kombinačný futbal. Postupne sa strelecky presadil kapitán Glevický, ktorý zúžitkoval prihrávky S. Fabryho - 1:0. V poslednej minúte prvého polčasu sa nádherným sólom prezentoval M. Komara, ktorý nezištne prihral S. Fábrymu - 2:0. V druhom polčase domáci trošku poľavili, ale napriek tomu, si udržali prevahu. Na 3:0 zvýšil s chuťou hrajúci Glevický a v závere prikrášlil výsledok nestarnúci Zdeno Sedlačko. Pred 150 spokojnými divákmi rozhodoval Bančanský. SP. PODHRADIE: Tirpák - M. Galovič, Barbuščák, Grivalský - Ľ. Fábry, Komara, Marko, Sedlačko, Gonda - S. Fábry, Glevický, striedali: V. Krendželák, I. Krendželák.