Zamagurčania vydolovali v Krivanoch plný bodový zisk

Sportnet|10. sep 2002 o 00:00

MALÝ LIPNÍK - BARD. N. VES 3:4 (0:4)V zápase dvoch rozdielnych polčasov do prestávky udávali tempo hry hostia. Po rýchlom góle umne držali loptu

MALÝ LIPNÍK - BARD. N. VES 3:4 (0:4)

V zápase dvoch rozdielnych polčasov do prestávky udávali tempo hry hostia. Po rýchlom góle umne držali loptu pod kontrolou a nedovolili domácim prebrať iniciatívu. Tých brzdil aj hlavný rozhodca, ktorý v 14. minúte nepotrestal evidentnú ruku hosťujúceho obrancu vo vlastnej šestnástke. Tento moment bol pre ďalší vývoj rozhodujúci. Hosťom sa v rozpätí dvoch minút podarilo pridať ďalšie dva góly a keď po chybe brankára Smreka a Virostka pridali štvrtý úspech, zdalo sa, že je po zápase. Po zmene strán Malolipničania zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu, hlavičkou Mageru znížili, ale ďalšie dobré strelecké pokusy, najmä Š. Hnáta a Mariančíka, si cestu do siete nenašli. Po dvoch využitých jedenástkach sa k hosťom priblížili na rozdiel jediného gólu, avšak aj napriek enormnej snahe sa im už vyrovnať nepodarilo.

Góly: 57. Magera, 77. Mariančík (z 11 m), 79. Š. Hnát (z 11 m) - 1. Bombík, 29. Havran, 31. Lenk, 41. Horváth. Pred 150 divákmi rozhodoval Dubovský, ŽK: Š. Hnát - Marcinov, Didik, Lastivka, Lenk. M. LIPNÍK: Smrek - Virostko (46. Lipčák), Baláž, Magera, T. Pjaták - Konkoľ, Š. Hnát, Mariančík, Grajzinger - Kovaľ (35. Kasenčák), Šviderský (70. Novák).

MIKLUŠOVCE - ŠTRBA 0:0

Prvý polčas sa odohrával väčšinou medzi oboma šestnástkami. Hostia od úvodu potvrdzovali, že majú prepracovaný defenzívny herný systém a domáci nedokázali dlho nič vymyslieť. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali hostia, ale Vernarec stopercentnú tutovku trestuhodne zahodil. Po zmene strán mali viacej z hry hostitelia a v niektorých momentoch doslova dusili Podtatrancov. Tí sa často bránili zubami-nechtami, pričom najmä brankár Daniš bol mužom na svojom mieste. V záverečných minútach domáci svoj tlak vystupňovali, ale šťastena sa priklonila na stranu hostí. Dvakrát zazvonilo za chrbtom Daniša brvno a s ďalšími nepríjemnými strelami si muž zápasu poradil. Vo veľmi slušnom a korektne vedenom zápase sa nakoniec zrodila deľba bodov, s ktorou boli určite spokojnejší hostia.

Pred 150 divákmi rozhodoval Zmij, ŽK: Vernarec, F. Kroták (obaja Štrba). ŠTRBA: Daniš - Otčenáš, Petras, Macko, P. Kroták - F. Kroták, Čunderlík, M. Levocký (85. Hyriak), Ľ. Levocký (65. Milan) - Vernarec (80. Michalko), Doboš.

KRIVANY - SP. ST. VES 3:4 (0:1)

V Krivanoch sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom boli o niečo šťastnejší hostia zo Zamaguria. V prvom polčase boli diváci svedkami jediného gólu, ktorý zaznamenal po zaváhaní domácej obrany Baka. Úvod druhého dejstva patril jednoznačne hosťom, ktorí mali viac z hry, čo potvrdili ďalšími dvoma gólmi. Najprv sa presadil peknou hlavičkou Fuchs a o niekoľko minút neskôr pridal tretiu gólovú poistku Tomčák, ktorý sa blysol po samostatnom úniku. Hostia sa po tomto okamihu upokojili a domáci prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Výsledkom boli tri góly v sieti hosťujúceho gólmana. V závere sa hostitelia všemožne snažili streliť víťazný gól, čo využila dvojica hosťujúcich hráčov Krolák, Fuchs. Tá podnikla bleskový protiútok a druhý menovaný uzavrel skóre duelu, čím strhol cenný skalp na stranu hostí.

Góly: Stedina 2, Goliaš - 55. a 85. Fuchs, 23. Baka, 65. Tomčák. Pred 150 divákmi rozhodoval Sorád, ŽK: Strihovský - Labus, Czyrnek. SP. ST. VES: Grainda - Labus (90. Znanec), Babiak, Rad. Velička, Gurovič - Fuchs, Baka (84. Kalafut), Czyrnek, Krolák - Fejerčák, Tomčák (75. M. Ovčarik).

PODOLÍNEC - KĽUŠOV 1:1 (1:1)

Domáci nováčik privítal na svojom ihrisku vedúce mužstvo súťaže, ktoré sa pod Tatrami predstavilo v dobrom svetle. Úvod bol opatrný z oboch strán a vyčkávalo sa, kto urobí prvý chybu. Po centri Kolumbera sa to nešťastne podarilo hosťom, keď si Tipul vsietil vlastný gól. Už o dvanásť minút neskôr ale hostia vyrovnali, keď po peknom centri volejom skóroval Škvarka. Domáci sa naďalej snažili, ale Kolumber svoju sľubnú šancu nevyužil. Vzápätí mali ideálnu šancu na skórovanie hostia, ale brankár domácich Mišina zachránil. Po zmene strán sa hral ešte lepší futbal. Aktívny bol najmä domáci Coch, ale s koncovkou si v tomto zápase nepotykal. Nelenili ani hostia a keď už bol brankár domácich prekonaný, zastúpil ho na bránkovej čiare Závacký, ktorý vykopol loptu až v poslednej chvíli. Remíza je v konečnom účtovaní spravodlivým vyjadrením síl na hracej ploche.

Góly: 12. Tipul (vlastný) - 24. Škvarka. Pred 300 divákmi rozhodoval Biroš, ŽK: Zajac - Kuľka, Galiga, Škvarka. PODOLÍNEC: Mišina - Závacký, J. Varga, Kaleta (46. Jeleň), Hanečák - Bitner, Galajda (68. Zima), Zajac, Kolumber - Coch, Ferencko (80. M. Varga).