Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Na 40. Považskom maratóne vyhral Poliak Kramarz a šiestykrát Balošáková

Košice - Druhý najstarší maratón na Slovensku po MMM Považský oslávil 40- ročné jubileum. Na štart jubilejného maratónu, ktorý bol súčasne

slovenským šampionátom veteránov, sa postavilo 124 vytrvalcov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Česka a Slovenska. Za horúceho počasia pri teplote až 26 stupňov C na 42195 m dlhej tati z Nového Mesta nad Váhom do Kraľovian a späť zvíťazil Poliak Edmund Kramarz za 2:31:02 hod. a zinkasoval prémiu dvadsaťtisíc Sk. Druhý do cieľa finišoval Maďar János Bogár za 2:33:43 hod. Ďalšie dve miesta obsadili Ukrajinci, z toho tretie Asadčný za 2:34:22 hod. a štvrté prvý veterán od 40 rokov Dmitrij Piatničuk za 2:35:17 hod.

Zo slovenských maratóncov bol najrýchlejší celkove piaty Peter Janovič /MČ Košice-Šaca/ za 2:37:46 hod. a súčasne získal titul veteránskeho majstra SR v kategórii 40-44 ročných. Z košických maratóncov si dobre počínali aj deviaty /5. do 39r./ Róbert Tatrai /Maratónsky klub/ za 2:41:45 hod., dvanásty /6. od 40r./ Ján Kaľavský /Technická univerzita/ za 2:48:16 hod. Medzi päťdesiatnikmi sa stal majstrom Slovenska Peter Polák /Belle Košice/ za 2:56:15 hod. a len sekundu za ním v cieli zaostal Rudolf Lorenčík /Radek Košice/. Tretí v kategórii 50-54 ročných slovenských veteránov skončil Bartolomej Ficzere /Maratón Seňa/ za 3:09:32 hod. Z veteránov od 60 rokov bol prvý Čech Ervín Podžorný /Třinec/ za 3:28:54 hod. pred Milanom Krejčim /Zvolen/, ktorý časom 3:34:31 hod získal slovenský veteránsky titul v kategórii 60-64 ročných.

V konkurencii deviatich žien zvíťazila na Považí už šiestykrát 41-ročná Anna Balošáková /ŠKP Čadca/ za 3:05:31 hod. a súčasne získala veteránsky titul majsterky SR v kategórii 40-44 ročných žien. Druhá dobehla Andrea Bérešová /IAMES Bratislava/ za 3:07:55 hod. Tretie miesto obsadila Ukrajinka Oľga Neukapsová za 3:17:19 hod. Štvrtá do cieľa finišovala veteránska víťazka kategórie 35-39 ročných Danica Božová /MŠK Svit/ za 3:27:16 hod. Piata dobehla druhá veteránka od 40rokov Alžbeta Tiszová /Belle Košice za 3:33:10 hod. a celkove šiesta tretia veteránka od 40 rokov Zlata Semanová /Rotor Košice/ za 3:35:18 hod. Veteránsky titul majsterky SR od 50 rokov získala Eva Seidlová /AK Tlmače/ za 3:43:16 hod.