najmä na základe telefonického rozhovoru medzi Majským a Frunim, ktorý si Fruni nahral a ktorého prepis sme zverejnili spolu s denníkom SME. Majský zo začiatku odmietal, že na páske hovorí on, kriminalisticko-expertízny ústav ale potvrdil, že to je jeho hlas.
Fruni v rozhovore žiada Majského o zmluvy pravdepodobne o predaji Horizontu. Majský mu hovorí: "Tvoje už nič neni." Polícia hľadala dokumenty a pravdepodobne aj zmluvy, ktoré by jej mohli pomôcť celý predaj Horizontu objasniť. Ešte pred prehliadkou priestorov Sipoxu Majského vypočula.
Domovú prehliadku urobila v ten istý deň aj u Patrika Pachingera. Ten sa po zatvorení pobočiek B.M.G. predstavil médiám ako zástupca nových majiteľov - firiem Commodore a Cavaliere. Ako sme však zistili, tieto firmy neexistujú. Potvrdili to aj zahraničné policajné zdroje. Na adresách, kde sídlia, o nich nikdy nepočuli.
Podľa hovorcu vyšetrovateľov Stanislava Rybana sa počas vyšetrovania zistilo, že pred uzatvorením pobočiek Horizont Slovakia a B.M.G. Invest 3. februára 2002 boli vyzbierané z jednotlivých pobočiek vklady klientov v sume okolo 50 miliónov korún. Sústredili ich do košickej centrály Horizontu. Z nich okolo 41 miliónov zmizlo na základe fiktívnej kúpno-predajnej zmluvy a podľa polície si tieto peniaze vzali obvinení. Údajne im pritom pomáhal aj zástupca jedného z tzv. amerických investorov. Po obvinenom Davidovi Brtvovi stále pátra Interpol.
V júli 2002 začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre trestný čin podvodu proti neznámym páchateľom, pretože na základe falošnej zmluvy o postúpení pohľadávky v hodnote 112 miliárd Sk voči Slovenským telekomunikáciám za kúpnu cenu 1 Sk, za sprostredkovanie tohto obchodu, postúpil Horizont Slovakia na základe falošnej zmluvy na inú americkú spoločnosť sedem pohľadávok v celkovej hodnote 600 miliónov Sk.
V prípade Horizontu je obvinených päť osôb. Fruni, ktorý je v ilavskej väznici, vypovedal.
Autor: mož&tasr
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.