Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Košičania rozdrvili vicemajstra na jeho ľade, nedostali ani gól

Zvolen - Košice 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)Zvolen - Už v druhej minúte dostali domáci sprchu, keď Kristián zblízka prekonal Križana. Domáci nevyužili

Zvolen - Košice 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)

Zvolen - Už v druhej minúte dostali domáci sprchu, keď Kristián zblízka prekonal Križana. Domáci nevyužili presilovku 5:3 a neskôr ani prudká strela Augustu neskončila v sieti. Už v 35. sekunde pridal druhý gól hostí Kroták, hoci bránkový rozhodca puk v bránkovisku nezaregistroval. Hostia využili presilovku a Špilár po prihrávke Škovíru dal tretí gól. O necelú minútu po chybe domácej obrany sa dobre zorientoval Ihnačák. Piaty gól do šatne dal Špilár. V poslednej tretine nastúpil v bránke domácich Ševela, hráči HKm spustili kanonádu na Šimonovičovu bránku, ale ani jedna strela neskončila za jeho chrbtom.

Góly: 2. Kristián (Vantroba), 21. Kroták (Škovira), 31. Špilár (Škovira, Vantroba), 32. M. Ihnačák (Sabol), 40. Špilár (Kledrowetz, Škovira), vylúčení: 8:5, 18. Jánoš, 39. Klepáč - 44. Nádašdi všetci 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Chromčík, Meszáros, 2420 divákov. Zvolen: Križan - Štork, Klepáč, Pukalovič, Čech, M. Mráz, Škuta, Kowalczyk, Augusta - Török, Kořínek, Jánoš - Kolník, Weissman, Igor Majeský - Cibuľa, Jurík, Paciga - Kavulič, Saglo, Lipták. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Horňák - Kristián, Holečko, Gajdoš.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Z našej strany to bol kvalitný hokej, hrali sme disciplinovane s dobre organizovanou obranou v strednom pásme. Bol to náš najlepší zápas v tejto sezóne. "

Sp. N. Ves - Skalica 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Spišská Nová Ves - Domáci začali svižne. Dobrá kombinacná hra Spišiakov bola korunovaná v 3. minúte, ked presne namieril nestarnúci Veselovský. Po góle sa hra vyrovnala a Skalicania prvýkrát pohrozili v 5. minúte Hujsom, ktorý sa ocitol sám pred Sopkom. V nasledujúcom priebehu hostia vyrukovali na domácich tvrdou hrou a po zákroku na Ondova mali domáci výhodu štvorminútovej presilovky, ale skóre stretnutia sa nemenilo. Udrelo však na druhej strane. V 15. minúte sedel na trestnej lavici Turnaj a Ivičič vyrovnal tvrdou strelou od modrej ciary. Druhú tretinu začali Skaličania presilovou hrou, ale Sopko si udržal cisté konto. V 27. minúte rozjasal štyritisíc divákov najlepší strelec Spišiakov Mravec - 2:1. V poslednej tretine tempo hry upadlo, domáci bránili jednogólový náskok, ale v 44. minúte Flamíkovú strelu ešte Sopko vyrazil, no osamotený Ružicka už nemal problém prepasírovat puk do odkrytej brány - 2:2. Najkrajšiu akciu zápasu predviedol v 53. minúte kapitán Spišiakov Filip. Prešiel všetko, co mu stálo v ceste, položil si aj brankára Lipovského, ale prázdnu bránu minul o milimetre. Nedáš - dostaneš. Pät minút pred koncom Hartman prekonal Sopka a hostia viedli 3:2. Pätnást sekúnd pred záverecnou sirénou mal vyrovnanie na hokejke Filip, ale z tažkej pozície gólmana hostí neprekonal. Domácim už nepomohla ani záverecná hra bez brankára a po doterajšom najlepšom výkone v extralige nezaslúžene prehrali.

Góly: 3. Veselovský, 27. Mravec - 15. Ivicic, 44. Ružicka, 55. Hartman. Rozhodcovia: Lauf - Ištona, Štec, vylúcení 3:2, navyše Bambúch 2+10 min - Mosnár 2+2, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 4000 divákov. SP. NOVÁ VES: Sopko - Hrubý, Zajac, Chromco, Žec, Turan, Bambúch - Mravec, Filip, Veselovský - Polomský, Ondov, Liba - Muránsky, Laštiak, Krausz - Galovic, Kostelnák, Hopkovic. SKALICA: Lipovský - Fabián, Mosnár, Ivicic, Flamík, Bukna, Komárek, Novák - Višnovský, Rampácek, Oremus - Hujsa, Ružicka, Hartmann - Jarolín, Komínek, Jurík - Kocák, Prošvic, Cársky.

Vladimír Klinga, tréner Spišskej Novej Vsi: "Hoci sme prehrali 2:3 som spokojný s herným prejavom celého mužstva. Nemyslím si, že dnes sme boli horší. Extraliga je rýchlejšia ako prvá liga, tam sa ešte chyba dá napravit. Nemôžeme urobit také chyby, ako dnes, ked sme mali puk vo svojej moci a zrazu ho nemáme. Za stavu 2:2 Peter Filip prešiel všetko, keby sme dali gól na 3:2, bolo by to iné. Varíme z toho co máme, navyše sa nám zranil Polomský, ktorý má vyklbené rameno."

Jozef PETRUŠKA

Poprad - Trenčín 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Poprad -Domáci potrebovali doma konečne vyhrať. Vedeli, že súper bude ťažký, preto sa do neho pustili bez rešpektu a tak na konci druhej minúty otvoril domáci Hvila skóre. Aktivita naberala tempo a Murín bol často v role záchranu. Ďalšiu šancu mal Palovčík a keď v 17. min Kloudova "žabka" skončila neúspešne, potrestali vojaci osamoteného Klempu vyrovnávajúcim gólom. Aj po prestávke zatlačili Popradčania pred jeho bránu. Stačili necelé tri minúty a diváci jasali z gólu Jabrockého. Vzápätí Palovčík sám pred Murínom prestrelil. V druhej časti tretiny vojaci stále častejšie zamestnávali Klempu, ktorý prejavil bravúru najmä pri dvoch vyložených príležitostiach Melicháreka. Záver tretiny pokazilo vylúčenie domáceho Hvilu na 5+DKZ a Kukumberga na 10 minút. Takmer štyri minúty oslabenia Podtatranci na začiatku tretej tretiny prežili. Nie však oslabenie o minútu neskôr, keď za 16 sekúnd Trenčania vyrovnali. Nádeje domácich na úspech sa rozplynuli v 52. minúte, keď vojaci dvoma gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 2. Hvila (Rusnák, Gallo), 24. Jabrocký (Klouda, M. Tomas) - 18. Kukumberg (Zlocha, Hanzal), 44. Barinka, 52. Kováčik (Zlocha, Barinka), 52. Hanzal (Melicherík). Rozhodcovia Findura - Vrančík, Čavojský, vylúčení 5:5, navyše Hvila 5+DKZ za faul lakťom - Kukumberg 10 min za faul zozadu, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 1515 divákov. Poprad: Klempa - Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Jurčo, Gallo, Rusnák - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - Misál, Palovčík, Paukovček - T. Segľa, Hvila (44. Petričko), Verčík. Trenčín: Murín - Sejejs, Starosta, Janík, Heš, Galvas, Viazanica, Gabriš - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, Mravík (23. Kmeč), Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, Kóňa, Melicherík.

Milan Skokan (asistent trénera Popradu): "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. V závere sme poľavili našu pozornosť a to nás stálo body. Žiaľ, nestalo sa to prvýkrát, že sme záver nezvládli, pretože v Skalici to bolo podobné. "

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Žilina - Slovan 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), góly: 33. Kazda (Čacho, Vojtek) - 40. Lipiansky, 49. Lipiansky (Mrena), 60. Štefanka (Lipiansky).

Martin -Liptovský Mikuláš 5:4 (1:1, 3:3, 1:0), 15. Kotlárik (Lezo, Stančok), 28. M. Kováč (Paľov), 36. Šimurda (Česnek, Schneider), 37. Lezo (Paľov), 58. Šimurda (Kotlárik) - 2. M. Droppa (Trochta), 21. Huna (Trochta), 25. Smerčiak (P. Lištiak, R. Školiak), 26. Pleva (R. Školiak).