Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Prakovčania bez prehry na prvom mieste, famózna séria Krompašanov pokračuje

Spišská Nová Ves V ôsmom kole štvrtej futbalovej ligy skupina Juh trojlístok našich zástupcov sa predstavil pred domácim publikom a vo všetkých

troch prípadoch bodovali naplno. Žakarovce si bez väčších problémov poradili s Gečou, rovnako to bolo v prípade Spišskej Novej Vsi a Krompách. V piatej lige naplno zabralo Spišské Podhradie. V skupine J-Z troch regionálnych derby stretnutiach dvakrát boli úspešní domáci (Rudňany, Nálepkovo) a raz hostia (Harichovce).

IV. LIGA

SP. NOVÁ VES ROŽŇAVA 4:0 (2:0)

Spišiaci po zmenách vo vedení aj v kádri mužstva začali stretnutie aktívne. Dobrým pohybom a kombináciami dostali súpera pod tlak. Ich úsilie bolo korunované už v 7. minúte, keď po rohu Vysockého Maxim presnou hlavičkou prekonal hosťujúceho brankára. O minútu tvrdo spoza šestnástky vystrelil Martinický, gólman Rožňavy bol však na mieste. Hostia sa pokúšali o ojedinelé protiútoky, ale väčšina z nich skončila na hranici šestnástky. Domáci si do konca prvého polčasu vypracovali ešte zo tri vyložené gólové príležitostí (Kandráč, Vysocký, Melničuk), ale druhého úspechu sa dočkali až v 35. minúte, keď po rohu Vysockého prízemnou strelou zvýšil Papcún na 2:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Spišiaci mali opäť zopár gólových šancí, ale do listiny strelcov sa zapísali až v 65. minúte striedajúci Staroň a po ňom s kapitánskom páskou na ruke Šoltés. Po dlhšej dobe sa ozval v spišskonovoveskom hľadisku potlesk, čo predtým nebolo častým javom. Pred 150 divákmi slušné stretnutie rozhodoval Maník. SP. NOVÁ VES: Tököly Jurjak, Vysocký, Maxim Šoltés, Rataj, Kandráč, Urich, Melničuk Papcun, Martinický, striedali: Staroň, Fecík.

V. MICHALKO

KROMPACHY PALÍN 5:0 (4:0)

Domáci, ktorí v regionálnej časti Slovenského pohára po Starej Ľubovni vyliali z pohára až po penaltovom rozstrele Poprad, mali v majstrovskom štvrtoligovom zápase proti Palínu raketový nástup. Už v dvanástej minúte viedli 2:0. Hnacím motorom domácich bola záloha, v ktorej vynikli Pavlík a M. Ontko. Prvý gól po centri Horvátha strelil Lesňák a na 2:0 zvýšil po vydarenej akcii Pavlík. Domáci hrali výborne kombinačne za čo si vyslúžili potlesk. Hostia môžu ďakovať svojmu brankárovi, aj žrdiam, že skóre nenarastalo ešte výraznejšie. V 23. minúte M. Ontko volejom pridal tretí úspech Krompách a o sedem minút ten istý hráč zvýšil na 4:0. Domáci doslovne drvili hostí, ktorí sa len ťažko dostávali cez poliacu čiaru.

Druhý polčas už nemal takú kvalitu ako prvý. Krompašania pritlačili hostí pred ich šestnástku, ale vytvorené gólové príležitostí zahadzovali. Zaujímavá situácia nastala, keď strela Lesňáka sa odrazila od pravej do ľavej žrde, mnohí videli gól, ale rozhodca bol opačného názoru. Na 5:0 zvýšil Borza z jedenástky, ktorú hlavný rozhodca nariadil za zrazenie Šmidu. Pred 300 spokojnými divákmi

rozhodoval Molitoris. Séria futbalistov Krompách bez prehry má číslo devätnásť. KROMPACHY: Štovka Zahuranec, Ľ. Ontko, Tomašov Borza, Kurilla, M. Ontko, Pavlík, Šmida Horváth, Lesňak, striedali: Mochlár, Borženský.

P. HORVÁTH

ŽAKAROVCE GEČA 4:1 (3:1)

Zápas mal pomerne svižné tempo v podaní obidvoch mužstiev, ktoré produkovali útočný futbal. Domáci išli do vedenia v 2. minúte, keď hlavou presne k žrdi namieril Hrobko. V 9. minúte už bolo Macejko zblízka nekompromisne zavesil. Na rozdiel troch gólov upravil v 18. minúte po priamom kope Švarc. Hostia nezložili zbrane a v 26. minúte z priameho kopu znížili na rozdiel dvoch gólov. Do konca prvého polčasu si ešte domáci vypracovali viacero dobrých gólových príležitostí, ale bez gólového efektu. Po prestávke v 72. minúte striedajúci kanonier Danielis pridal štvrtý úspech domácich. V závere zápasu hostia spálili tutovku a na druhej strane mali Žakarovčania tri stopercentné príležitostí, tú najväčšiu zahodil Ďorď, keď z troch metrov prestrelil. Domáci si sa predvedený výkon tri body zaslúžili. ŽAKAROVCE: Vaňo Janiga, Beľuško, Majlath Hrobko, Jančík, Švarc, Garčár, Slamený Hritz, Kollár, striedali: Danielis, Diro, Ďorď.

Ľ. MARCINKO

V. LIGA

PRAKOVCE V. OPÁTSKE 2:1 (1:0)

V stretnutí tretieho s druhým dominovali v tomto stretnutí futbalisti Prakoviec, aj keď to konečný výsledok nevyjadruje. Už v prvej minúte V. Regec šiel sám na brankára, ale slabú strelu gólman hostí kryl. Hneď na to stál zoči voči strážcovi svätyne Slovinský, ale mieril len do jeho nôh. V 10. minúte Slovinský po prihrávke Regeca mieril vedľa. V 18. minúte pohrozili hostia, Gordan bol však na svojom mieste. Nasledovali ďalšie šance, ale R. Žiga, Čech, Slovinský a ani Silla sa do listiny strelcov nezapísali. Vytúžený gól prišiel päť minút pred koncom prvého polčasu po perfektnom priamom kope Slovinského z osemnástich metrov, keď šikovne obstrelil múr. V závere polčase ešte nevyužili šance Silla a V. Regec. Druhý polčas začali Prakovčania nátlakom a v 57. minúte po prihrávke R. Žigu zvýšil vedenie domácich Slovinský. Hostia v 68. minúte predviedli pekný signál a znížili na 2:1. Do konca stretnutia mohol ešte prikrášliť skóre V. Regec. V samotnom závere už domáci umnou hrou udržali zaslúžené víťazstvo. Pred 150 divákmi rozhodoval Šoltýs. PRAKOVCE: Gordan Čech, Opremčák, Kuchta Stoklas, J. Regec, Slovinský, Silla, Hulič R. Žiga, V. Regec, striedal: Vaškovič.

G. GELETKO

RUDŇANY HELCMANOVCE 2:0 (1:0)

Z ospalého úvodu sa domácich snažili prebrať hostia, no ich veľká šanca hneď na úvod stretnutia zostala nevyužitá. Po štvrťhodine sa začala hra pomaly presúvať k bráne hostí, ale vyložené šance domáci trestuhodne zahadzovali. Až po rohovom kope Hudáčka a nabehnutí do šestnástky Sasák otvoril skóre zápasu. V závere polčasu ešte pohrozili po nedorozumení domácej obrany hostia, ale Brezovaja neprekonali.

Do druhého polčasu vybehli Helcmanovčania so snahou o vyrovnanie, ale do vyložených šancí sa nedokázali dostať. Rudnianci ich držali pri živote tým, že nedokázali streliť druhý rozhodujúci gól, ktorý by hostí zlomil. Až v samom závere v 89. minúte po faule na Slameného Labanc z pokutového kopu poistil víťazstvo v zápase, ktorý bol pre domácich náročný najmä z psychického hľadiska. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Gonos. RUDŇANY: Brezovaj Orság, Sasák, Filip Mihók, K. Krempaský, Labanc, Hudáček, Schmidt Dunka, Slamený, striedal: Macala. HELCMANOVCE: P. Pisko Marcinko, Grega, Maliňák Jablonovský, Zmij, R. Maliňák, Slovinský, J. Pisko Ľ. Maliňák, Tomaško, striedal: Toth.

P. BREZOVAJ

ŠTÍTNIK SMIŽANY 1:0 (1:0)

Za ideálneho počasia v krásnom futbalovom prostredí sa hral futbal iba medzi šestnástkami. V úvode stretnutia zaznamenal nováčik zo Štítnika prvý gól a to bolo všetko, na čo sa dalo pozerať. Od tohto momentu si ani jedno mužstvo nevytvorilo žiadnu šancu.

Naše družstvo za 180 minút na súperových ihriskách si nevytvorilo šancu, ani raz neohrozilo bránu domácich, a to je na zamyslenie. Ambície v klube sú vyššie, preto vedenie nie je spokojné s výkonmi hráčov na súperových ihriskách. Naši hráči si asi myslia, že klub usporiada každý druhý týždeň platený výlet a hráči sa ho musia zúčastniť. Mužstvu chýba iskra. Poďakovať chcem rozhodcovskej trojici za objektívny výkon, skonštatoval predseda FK Smižany Peter Mecko. SMIŽANY: Jochman Klubert, Leško, Neupauer Suslov, Puškaš, Bobko, A. Gurčík, Stašík Vadel, Kuchta, striedali: L. Gurčík, Peklanský.

P. MECKO

SP. VLACHY HARICHOVCE 0:3 (0:0)

Vari ani najväčší pesimista spišskovlašského futbalu nečakal takýto výsledok tohto okresného piatoligového derby. A nový tréner Harichoviec Miroslav Dunčko si lepšiu premiéru s novým mužstvo asi nemohol ani želať.

Vlašania síce začali bojovne, ale ich hra bola rozháraná, nesúrodá, viazla na nepresnosti kombinačné ucelené akcie. Defenzívny štýl hostí na domácich platil. Harichovčania dôslednou osobnou obranou eliminovali útočné snahy hostiteľov. Pred bránkou umného dirigenta hry hostí, nestarnúceho Miroslava Užíka, ktorý nemal veľa práce, sa vytvoril obranný val často aj ôsmich hráčov, na prekonanie ktorého bez vtipu a myšlienky hrajúci domáci útočníci nenašli recept.

V 42. minúte lopta z hlavy Ondreja Ondova preletela nad Užíkovou bránou a po prestávke v 47. minúte ho napodobnil striedajúci Š. Horváth. To bolo zo strany Vlašanov prakticky všetko.

V 67. minúte Mário Suchý využil hrúbku domácich zadákov a po sóle dostal hostí do vedenia. Ten istý hráč o tri minúty neskôr hlavou zvýšil na 2:0. Kalich horkosti vypili domáci do dna v 85. minúte, keď Štefan Brečka stanovil nečakané konečné, ale pre hostí zaslúžené skóre 3:0. Pred 100 divákmi rozhodoval Marušin. SP. VLACHY: Pavľák Novák, Ladislav Gonda, Bocko Ondov, Tomčík, Celec, J. Horváth, Lukáš Gonda Hudáček, Čarnoky, striedali: Š. Horváth, Pačan, Hromčo. HARICHOVCE: Užík Kupčík, Keller, Džerenga Antal, T. Hrušovský, Brečka, Ambrozy, Suchý Ľ. Hrušovský, B. Hudáček, striedali: Bango, Hric.

D. GIRBA

NÁLEPKOVO CHRASŤ n/H 2:1 (1:0)

V Nálepkove sa v regionálnom derby hral kvalitný futbal zásluhou oboch mužstiev. Hostia potvrdili chýr o dobrých výkonoch. Celý zápas sa hralo vo svižnom tempe. Nálepkovčania išli do vedenia už v 3. minúte, keď po faule na Dunku výhodu pokutového kopu Holečko bezpečne využil. V ďalšom priebehu sa šance striedali na oboch stranách Vozár, Soveľ, Plachetka, resp. Dirda (nastrelil tyč), Žiga. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Po školáckej chybe Vargu Štefko v 60. minúte vyrovnal. Domáci prepli na vyššie obrátky a po peknej akcii Bendík získal vedenie pre domácich. Hostia sa nevzdávali a Nálepkovčanov stálo veľa síl, aby udržali víťazstvo. Chrasť nad Hornádom zanechala v Nálepkove veľmi dobrý dojem.

NÁLEPKOVO: Daniel Göllner, Holečko, Turčan Varga, Plachetka, Kuchár, Bendík, Vozár Soveľ, Dunka, striedali: Vnenčák, Švenkel, Kišák. CHRASŤ n/H: M. Šefčík Melega, M. Jančár, L. Jančár Celec, Žiga, Sopkovič, Filip, Dirda Štefko, Hudák, striedal: Pukľuš.

A. NAGY

MIKLUŠOVCE SP. PODHRADIE 0:2 (0:1)

V Miklušovciach sa odohrával od prvých minút futbal, ktorý charakterizovali mnohé nepresnosti ako zo strany domácich tak aj hostí. Prvý polčas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami a vzrušenie priniesla až 20. minúta, kedy brankár Spišského Podhradia zahral neúmyselne rukou mimo šestnástky a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Do brány nastúpil tretí náhradný brankár hostí Galovič, ktorý po prvýkrát hral v majstrovskom zápase spolu so synom Martinom. V ďalšom priebehu sa domáci nevedeli presadiť a prišiel trest zo strany hostí, keď kombinačnú akciu presne zakončil S. Fábry. V druhom polčase domáci v snahe vyrovnať vsadili všetko na útok, čoho výsledkom boli mnohé nepremenené šance, trikrát pomohla Spišskému Podhradiu žrď. Hostia hrozili po rýchlych protiútokoch a po jednom z nich strelecky agilný S. Fábry pridal druhý gól. V závere došlo ešte k nezavineným zraneniam hráčov hostí Ľ. Fábry, Ľ. Imrich, ale cenné víťazstvo futbalisti spod Spišského hradu ubránili. SP. PODHRADIE: Tirpák M. Galovič, Barbuščák, Gonda Grivalský, Ľ. Fábry, M. Komara, Sedlačko, Richtarčík S. Fábry, Glevický, striedali: Imrich, J. Galovič, I. Krendželák.