Popradské žabky na domácom turnaji bronzové

Sportnet|20. sep 2002 o 00:00

Poprad - Počas uplynulého víkendu sa v Poprade uskutočnil medzinárodný basketbalový turnaj žien o Pohár primátora. Okrem domáceho nováčika prvej

ligy, ŽBK Poprad, sa pod Tatrami predstavil druhý slovenský zástupca Istrobanka Bratislava, nováčik najvyššej českej súťaže Slovanka Praha a chorvátsky ŽBK Galeb Omiš. Z prvenstva sa nakoniec radovali hráčky Istrobanky, ktoré zdolali všetkých súperov. Domáci Poprad obsadil po výhre nad Omišom a prehrách s Istrobankou a Slovankou konečné tretie miesto. Po skončení turnaja sme oslovili trénerku ŽBK Gabrielu Husárovú. "Turnaj nám vhodne zapadol do prípravy, aj keď sme ho odohrali v nekompletnom zložení, lebo nám chýbali štyri hráčky. Prioritou bolo dať priestor na ihrisku všetkým dievčatám, aj tým, ktoré toho počas ligovej súťaže veľa neodohrajú. Z tohto dôvodu splnil turnaj účel, vyskúšali sme si viaceré herné varianty tak v obrane, ako aj v útoku. Úvodný zápas s Omišom nehrali dievčatá dobre a súper to nebol z kategórie príliš kvalitných. Lepšie sme už hrali proti českej Slovanke, ktorá má vo svojich radoch vysoké hráčky, ktoré nám naopak chýbajú. Bol to však vyrovnaný zápas i napriek tomu, že sme neboli v plnej sile. Istrobanku poznáme z ligy, no i tak sme prvý polčas nezachytili a až po prestávke to bolo z našej strany lepšie." Už o desať dní štartuje najvyššia slovenská súťaž, do ktorej sa Popradčanky vracajú po ročnej prestávke. "Káder sa v porovnaní s uplynulým rokom nezmenil. Začiatok ligy ale určite nestihne Kubátová, ktorá je po operácii ramena a k dispozícii bude najskôr v októbri. Momentálne trénujeme sedemkrát do týždňa a už sme kompletné, a tak verím, že do začiatku súťaže nám už nič nenaruší priebeh. V súčasnosti s nami trénuje aj Andrea Kuklová, či však bude u nás pôsobiť, je ešte otázne," doplnila kormidelníčka popradského nováčika.

Výsledky: ŽBK Galeb Omiš - Slovanka Praha 42:67 (22:38), Istrobanka Bratislava - Omiš 106:53 (44:28), ŽBK Dove Poprad - Omiš 78:44 (37:25), Istrobanka - Poprad 73:60 (42:19), Poprad - Slovanka 66:69 (30:36).