uplatňujú v Hlavnom a riadiacom detoxikačnom centre MUDr. Jozefa Jonáša v Košiciach. Pokúsili sme sa čitateľom vysvetliť, v čom je princíp riadenej detoxikácie, t.j. zbavenia organizmu toxínov. Pripomenieme, čo vtedy MUDr. Jonáš pre Víkend povedal: "Náš organizmus nemôže správne fungovať, ak sú v ňom toxíny. Môžu by byť rôzne mikroorganizmy, škodlivé látky z potravín pestovaných na chemikáliách, aj rádioaktívne zaťaženie, jedy vznikajúce pri látkovej výmene, i toxíny psychického charakteru. Ak je organizmus "znečistený" týmito toxínmi, poruší sa funkcia imunitného, nervového systému, psychiky, ciev a pod. Liečbou energoinformačnými preparátmi môžeme podrobiť organizmus detoxikácii (akejsi vnútornej hygiene)."
Na Slovensku je táto detoxikačná metóda určitými informačnými preparátmi novinkou, v Českej republike funguje piaty rok a detoxikáciou tam prešlo asi 30 tisíc ľudí. Košické centrum školí lekárov, ktorí uplatňujú túto metódu, z celého Slovenska. Možno ju považovať za prevratnú (a azda bude zdravotnou metódou tohto tisícročia), pretože v priebehu 40 minút pomocou špeciálneho Wollovho prístroja a počítača sa vyšetria všetky dôležité orgány ľudského tela (takto diagnostikujú stovky lekárov v Nemecku). Po Košiciach budú mať takúto možnosť aj chorí v Bratislave. Ako sme už písali, po diagnostikovaní sa "ušije" liečebná kúra priamo na mieru organizmu pacienta z informačných preparátov (nie chemických). Najčastejšie vyhľadávajú túto možnosť ľudia s chronickými ochoreniami ako sú alergia, astma, choroby kĺbov, skleróza multiplex a ďalšie, ktorým chemické lieky nepomohli. V centrách riadenej detoxikácie sa zameriavajú na zistenie príčiny ochorenia, ktoré môžu byť úplne inde ako napr. v kĺbe, ktorý sa lieči.
Na seminári o riadenej detoxikácii, ktorý bol v Košiciach, prednášal MUDr. Jonáš o chorobných ložiskách v tele a o ich odstraňovaní aj informačnými preparátmi. Ložiská môžu byť v dutinách, v črevách, (aj v slepom čreve), v obličkách, kostiach, žlčových cestách - pečeni, vo vaječníkoch, v prostate, cievach (cholesterolové ložisko). Tieto ložiská je možné odstrániť mechanickou očistou a potom aplikovať liečbu "na mieru" informačnými preparátmi v kvapkách a organizmus, ktorý je tiež akýmsi počítačom, si liečbu naprogramuje. ako príklad môžeme uviesť pečeň, ktorá je dôležitým orgánom pre detoxikáciu organizmu. Akékoľvek toxíny, ktoré zhoršujú jej činnosť, majú negatívny vplyv na celkové zdravie. Pečeň má i tráviacu funkciu. Denne produkuje okolo 1 - 1,5 litra žlče. Žlč je zložitý roztok, ktorý obsahuje hlavne žlčové kyseliny a cholesterol. Keď sa žlč príliš zahustí vznikajú mazľavé zátky až kamienky rôzneho zloženia. Tieto nánosy zabraňujú nielen správnemu tráveniu, ale aj detoxikačnej funkcii pečene. Vo vnútri sa môžu skrývať rôzne mikroorganizmy napr. salmonely, staphylokoky, streptokoky a pod. Tieto nánosy zároveň bránia správnemu metabolizmu cholesterolu. Z toho vyplýva, že pre správnu funkciu organizmu je potrebné žlčovody čistiť. Pre očistu sa používa Glauberova horká soľ, olivový olej, šťava z grapefruitu, trvá dva dni - najlepšie cez víkend a pri dodržaní návodu sa telo zbaví mazľavej cholesterolovej hmoty, rôznych kamienkov a koprolítov. Pred touto očistou by sa mala urobiť aj očista obličiek pitím čaju (4 lyžice koreňa a listov púpavy zaliať 1 l prevarenej vody, vylúhovať 15 minút, vypiť vlažný celé množstvo od 17.00 do 17.15 hod.) tri dni, s jednodennou prestávkou a pokračuje sa ďalšie tri dni.
Väčšina z nás nevie, čo všetko je vo vašom organizme. Spomínali sme napr. Helicobacter pilori, ktorý je dosť rozšírený pri žalúdočných chorobách. Ak je v latentnej forme, nevyvoláva problémy, iba vtedy, ak je aktívny. Veľa ľudí má chronickú boreliózu. Borelia môže napadnúť kĺby, obličky, žalúdok a ľudia sa liečia na následky, ktorých príčina ďalej pretrváva. Treba vedieť, že za všetkými civilizačnými chorobami stoja toxíny. Ak sa odstránia a tkanivá nie sú porušené, organizmus sa zbaví choroby sám. V čom spočíva zmysel a v čom je cieľ riadenej detoxikácie, na to odpovedá MUDr. Jonáš: "Za posledných sto rokov sa v západnej medicíne neurobilo nič väčšie, než že sa zaviedla dôkladná hygiena tela. Rozdiely v hygienických návykoch človeka súčasnosti a toho, pred 100 rokmi sú veľmi veľké. Kým bližšie k stredoveku zomierali ľudia viacmenej na infekčné choroby, dnes zaznamenávame posun k chronickým chorobám. Lenže, pokiaľ ide o hygienu tela, stále pretrváva stredoveké myslenie. Čakáme, kým nás budú alebo nebudú bolieť kĺby, či ochorieme alebo neochorieme na rakovinu. Pripisujeme to osudu a veľa ľudí si myslí, že sa s tým nedá nič urobiť. Je to ako s autom, o ktorého motor sa človek stará. Dnes už s istotou vieme, že ak si budeme svoje tkanivá udržiavať v čistote, nie je možné, aby sme "odrazu" ochoreli na nejakú zákernú civilizačnú chorobu. JE tiež veľmi nepravdepodobné, že vôbec ochorieme na chronickú chorobu a ak budeme dodržiavať pravidlá detoxikačnej medicíny, potom sa rýchlo vysporiadame aj s príznakmi akútnych chorôb."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.