Východniari doma zachraňovali remízy a vonku sa iba bezmocne prizerali...

Sportnet|23. sep 2002 o 00:00

Cez víkend sa hrali stretnutia 9. kola II. futbalovej ligy. Naše mužstvá doma len zachraňovali aspoň remízy, hoci v Ličartovciach vystupovali hostia

len v úlohe sparingpartnera a len neuveriteľná smola domácich ich zachránila od jasnej prehry. Naopak, s tou sa vrátila Čaňa zo Štiavničiek a ani Prešov nenamútil veľa vody na Záhorí. V nasledujúcom kole sa cez víkend stretnú: R. Sobota - Prešov, Nitra - Senica, Slovan B - Topoľčany, Podbrezová - Dubová, Čaňa - Humenné, Devín - B. Bystrica, V. Leváre - Senec, Ličartovce - D. Streda.

Ličartovce - R. Sobota 2:2 (0:2)

Ličartovce - Futbal máva všakovaké podoby. Názorne to predviedli mužstvá v šlágri deviateho druholigového kola. Hralo sa v podstate na jednu bránu. Na bránu Gemerčanov. Kým však domáci vytrvalo húdli na vlastnom trávniku svoje, vytvorili si od samého úvodu výraznú územnú prevahu a pripravovali si jednu gólovú šancu za druhou, svetelná tabuľa na štadióne Steel Transu ukazovala na konte domácich nulu, na konte hostí číslicu dva... Všetko malo byť ale inak. To by ale ličartovskí strelci nesmeli mať takú neuveriteľne vychýlenú mušku ako v sobotu. Už v 3. minúte prvú "tutovku" po Bicákovej prihrávke spálil Kalmár. O štyri minúty si to zopakoval znovu, keď z pár metrov mieril len do brankára hostí. V 8. minúte v gólovej pozícii netrafil dobre loptu Bicák. Po štvrťhodine premárnil Kalmár svoju tretiu vyloženú šancu a o päť minút i štvrtú. Nuž a keď z pár metrov prestrelil i skúsený Lesniak, Ličartovce si pýtali trest. Ten prišiel v podobe dvoch striel hostí. Obe znamenali presné zásahy k ľavej žrdi, na ktoré bol Jakubech prikrátky. Zdrvujúci finiš domácich po obrátke korunovali gólmi J. Majoroš a Pagor. Ličartovce mali víťazstvo na dosah. V nadstavenom čase šiel na Benka sám Hrivňák, no zbrklo prestrelil.

Góly: 52. J. Majoroš, 78. Pagor - 35. Švikruha, 41. Goga. Pred 1650 divákmi rozhodoval Vnuk, ŽK: Kišš, Andraščík, Šinglár - Friga, K. Németh, M. Valkučák. LIČARTOVCE: Jakubech - R. Šimko, Kišš, Šinglár, Krakovský - Lesniak (69. Hrivňák), Andraščík, Höger, Bicák (82. R. Tomko) - J. Majoroš, Kalmár (74. Pagor). R. SOBOTA: Benko - Friga, K. Németh, Staňo - Ďuriš, Adám, M. Adamec, Švikruha (60. M. Valkučák), Pastva - Pisár (54. Šuhaj), Goga (63. Machado).

J. Vukušič (tréner Ličartoviec): "Divákom sa zápas musel páčiť. Hostia vsadili síce na defenzívu, no i vpredu boli nebezpeční. Dve naše chyby aj patrične zúročili. Chlapci dali do hry po zmene strán všetko táto časť bola z našej strany najlepšia v doterajšom priebehu súťaže. Azda len kúsok športového šťastia nám chýbal, aby sme boli dali i tretí gól."

V. Goffa (tréner R. Soboty): "Zápas ukázal aký priepastný je rozdiel medzi Ličartovcami a zvyškom súťaže, keď druhé mužstvo tabuľky robilo lídrovi v podstate iba sparrinpartnera..."

J. LEŠKO

Senica - Prešov 3:0 (2:0)

Senica - Domáci sa v tomto zápase pustili do extraligového Prešova s veľkou chuťou a už v 3. min. nová posila z Dubnice - Hejčík - z dobrej pozície prestrelila bránu. Vedúci gól však na seba nedal dlho čakať, dal ho v 11. min. po peknej kombinácii prudkou strelou Velický. Seničania naďalej hýrili pohybom a aktivitou, čo zjavne hostí zaskočilo. Ich jedinú šancu do prestávky mal v 40. min. Jakubko, avšak bránu netrafil. Trest za to prišiel tesne pred prestávkou, kedy Hejčík viacerými kľučkami v šestnástke vyzvŕtal obranu Prešova, vrátane brankára Ferenca, a umiestnenou strelou k žrdi dal druhý gól. Aj po obrátke pokračoval nápor domácich. V 54. min. Kakaščík fauloval prenikajúceho Paľa a nariadenú penaltu Dojčan s istotou premenil. Jedinú šancu druhého dejstva zo strany hostí mal opäť Jakubko, ale domáci brankár Hodál sa nedal prekvapiť, naopak, striedajúci Masarovič strelou k žrdi vyskúšal pozornosť brankára Ferenca, ten však strelu vyrazil na roh. Bolo to zaslúžené víťazstvo Záhorákov, dokázali, že aj oni vedia strieľať góly, keď v predchádzajúcich ôsmich zápasoch dali dovedna toľko, čo v tomto jedinom.

Góly: 11. Velický, 45. Hejčík, 54. Dojčan (11 m). Pred 1200 divákmi rozhodoval Richtárik, ŽK: Dojčan - Bubenko, P. Bašista, Kakaščík. SH: Hodál - Dojčan, J. Petráš (55. Fulier), R. Paľo, Partel - Hejčík, Kosík, Velický (76. Mička), V. Benko (41. A. Masarovič) - Dančík, Hílek. TATRAN: Ferenc - Zajcev - Bubenko (26. A. Kočiš), Viazanko, Dic - P. Bašista (71. Palša), Kovalík, Jakubko, Kakaščík (54. Pončák) - Hricko, B. Guman.

Stanislav Baran (Prešov): "Naše mužstvo sklamalo najmä v I. polčase, keď sme hrali bez dôrazu a pohybu a tým sme domácim dopomohli k víťazstvu. Tí nás predčili v bojovnosti a agresivite, čo na nás stačilo. Druhý gól padol po hrubej chybe našej obrany vrátane brankára."

(vk)

B. Bystrica - Čaňa 5:0 (2:0)

Banská Bystrica - Už v 5. min. zahrával Tóth priamy kop z 30 m, lopta pred brankárom poskočila a skončila v sieti - 1:0. V 11. min. narobila Zajarošovi problémy aj strela Pečovského. V 20. min. už domáci viedli 2:0, keď skóroval Škuta. V 36. min. sa ten istý hráč ocitol sám pred brankárom hostí, ale loptu za jeho chrbát nepretlačil. Domáci pokračovali v tlaku aj po prestávke: v 57. min. sa Brunackému nepodarilo dostať loptu do bezpečia a Branický zvýšil na 3:0. O šesť minút zlikvidoval pokus Kundru Zajac, ale to potom prišli opäť chvíle Dukly. V 78. min. po rohu Tótha nekrytý Kentoš pohodlne strelil štvrtý gól a o štyri minúty dostali hostia od Libiča aj piatu ranu. V 89. min. mohol zvýšiť náskok ešte aj Vyskoč, ale mieril len vedľa.

Góly: 5. Tóth, 20. Škuta, 58. Branický, 78. Kentoš, 82. Libič. Pred 805 divákmi rozhodoval Minarčík, ŽK: Tóth. DUKLA: Zajac - Vaculčiak, Branický, Kentoš, Tóth - Pečovský, Šafranko (74. Libič), Svintek, Urgela - Vyskoč, Škuta (74. Bartoš). Tréner A. Jánoš. ČAŇA: Zajaroš - Pazúr, Čižmár (86. Mišenčík), Megyesi, Grác - Kundra, Kostelník (46. Gábor), Brunácky (63. Kohút), Maďarík - Puhák, Žiga. Tréner P. Fecko.

(ki)

Humenné - Podbrezová 3:3 (0:2)

Humenné - Predzápasový dážď poznačil terén a tým aj úvod stretnutia, ktorý bol z oboch strán dosť opatrný. Domáci sa snažili o kombinačnú hru, kým hostia sa zamerali najmä na rýchle kontry po krídlach. V prvej príležitosti sa ocitol v 6. min. Murinčák, no vystrelil slabo a na opačnej strane sa nepresadil Gajdošík. Vzruch priniesla 29. min., keď po centri Rybnikára ostali v 16-tke Humenčanov osamotení až traja hráči hostí a keďže asistent rozhodcu nič nesignalizoval, Bukovec pohodlne otvoril skóre. Gól vniesol medzi domácich nervozitu, výsledkom čoho bol o päť minút nešťastný "vlastenec" P. Kočiša. A aby neboli nervózni len Humenčania, v 38. min. za oplácanie na zemi poslal hlavný rozhodca predčasne pod sprchy hosťujúceho Pelegrina. Po prestávke domáci prestriedali a zatlačili hostí pred ich 16-tku. Murinčák, Šamo i M. Bažík sa ešte nepresadili, no po nevydarenej strele Čerňu v 53. min. Turok-Heteš hlavičkou znížil. Radosť domácich trvala len päť minút, keď brankár hostí vysunul dlhým hodom Pančíka, ktorý centrom našiel v 16-tke Bukovca a ten zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. Humenčania však bojovali ďalej a v 65. min. T. Opiela nevyužil nepriamy kop z 5 m, no z ďalšej štandardky sa M. Bažík už nemýlil. V záverečnom nápore netrafil Šamo bránu z 8 m, M. Bažík prehodil Hanáka i opustenú bránu, M. Veselý z 5 m v páde prestrelil, hlavičku Turoka-Heteša odvrátil Pančík z bránkovej čiary na roh a po jeho rozohraní Gavula presnou hlavičkou v nadstavenom čase predsa len vyrovnal.

Góly: 53. Turok-Heteš, 75. M. Bažík, 90. Gavula - 29. a 58. Bukovec, 34. P. Kočiš (vlastný). Pred 1040 divákmi rozhodoval Mókoš, ŽK: M. Veselý, Murinčák, P. Kočiš - Olejník, ČK: 38. Pelegrin. HUMENNÉ: Seman - M. Veselý - Turok-Heteš, Čerňa - Bodnár, Opiela, P. Kočiš (46. Mycio), Šamo, M. Bažík - Ondík (46. Kapráľ), Murinčák (56. Gavula). PODBREZOVÁ: Hanák - Chudík - Olejník, Koňušík - Bukovec, Ličko (83. P. Turňa), Gajdošík, Rybnikár (66. Kostúr), M. Pančík ml. - Lešták, Pelegrin.

M. ŠKUBA

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Senec - Devín 2:3 (0:2), góly: 80. a 90. Guldan - 31. Pav. Majerník, 40. Masarovič, 65. Keller, Dubová - Slovan B 0:0, Topoľčany - Nitra 3:0 (2:0), 41. a 44. P. Bugár, 78. Papaj, D. Streda - V. Leváre 2:0 (2:0), 31. Kozák, 45. V. Veselý.