Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Z východniarov sa radovali iba Prešovčania

Košice - Súhrn výsledkov stretnutí 5. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL):ŠK Farmakol Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 24:19

Košice - Súhrn výsledkov stretnutí 5. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL):

ŠK Farmakol Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 24:19 (12:9)

Prešov - Prešovskí hádzanárski priaznivci, ktorí opäť zaplnili halu na Baštovej, vnímali zápas tak trochu s obavami. Farmakol Tatran totiž dvakrát po sebe prehral so špičkovými českými tímami až nečakane vysokým rozdielom. A tak boli zvedaví, ako sa Prešovčania vysporiadajú s popredným slovenským zástupcom v HIL. Aj keď zápas nemal vysokú športovú hodnotu, prevládal v ňom skôr boj, domáci ho zvládli lepšie než súper. ŠK Farmakol Tatran takto docielil druhé víťazstvo v interlige a určite si ním predovšetkým upevnil dosť naštrbené sebavedomie. Rovnako domáci ako i hostia sa však v stretnutí nevyvarovali množstvu technických chýb, ktoré poznamenali úroveň duelu. Hralo sa podstatne pomalšie, ako keď napríklad v Prešove hral Frýdek - Místek a tak mužstvo Farmakolu Tatran "stíhalo" prestriedať hráčov do obrany a potom do útoku a opačne...

V úvode sa oba celky striedali vo vedení. Od 10. minúty však viedli domáci a policajti len doťahovali dvoj, trojgólový náskok Šarišanov. Ten v úvode druhej časti narástol na rozdiel piatich gólov. Lenže potom Prešovčania šesť minút neskórovali a zase sa stenčil. Domáci však dobre finišovali a nakoniec vyhrali presvedčivým spôsobom.

Góly Prešova: Spuchlák 6, Dobrovič 5, Tumidalský 4/2, Gruca 3/1, Pekár a F. Zaťko 2, T. Mažár, Huňady po 1. Najviac za hostí: Čermák 5, Piteľka 4, Olšavský 4/3. Pokutové hody: 6/3 - 6/3. Vylúčení: 5 - 2. ČK: Pekár (Prešov) za 3 vylúčenia. Pred 1235 divákmi rozhodovali: Beňo a Rančík.

Ján LEŠKO

Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 26:20 (14:8)

Od začiatku zápasu tón v hre udávali hráči družstva Nových Zámkov, ktorí dovolili súperovi z Košíc streliť prvý gól až v 11. minúte. Strelci novozámockého družstva sa presadzovali z rôznych pozícií, čo bol markantný rozdiel oproti predchádzajúcim strenutiam, keď im chýbali najmä spojky. Zápas sa dohral vo výbornej atmosfére a o výsledku nebolo pochýb.

Najviac gólov: Sakár 7, Mojzeš 5, Galla 5 - Štefanisko 4, Strapko 4, Chripák 3. Rozhodcovia: Brunovský, Čanda, 7 m hody: 3/1 - 2/2, vylúčení: 4:3, 550 divákov.

(TASR)

ŠKP Sečovce - HC Baník Karviná 27:31 (11:14)

Zásluhou oboch aktérov videli diváci veľmi dobrú hádzanú. Český majster viedol celý zápas, nakoniec nad sečovskými policajtami vyhral iba tesne. Strelecky sa blysol najmä Pavel Horák, ktorý strelil 10 gólov.

Najviac gólov: Seman 7, Jurko 5, Servátka 5/1, Tabačko 5/3 - Horák 10, Farář 5, Láclavík 5, pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 500 divákov.

Ďalšie výsledky: MŠK HáO Považská Bystrica - Radegast HC Frýdek-Místek 24:23 (12:7), najviac gólov: Tallo 8/1, Opoldík a Vicena po 4 - D. Valo 7, Kalous 5, Berka 5/1. Dukla Praha - Zubří 32:26 (16:13), najviac gólov: Čurda 10/1, Hrubý 8 - Kiriljuk 7, Pavlík 6.