Malolipníčania i Podolínčania na domácich ihriskách bez zaváhania

Sportnet|24. sep 2002 o 00:00

MALÝ LIPNÍK - KENDICE 2:1 (0:0)Malolipníčania chceli v súboji s nováčikom víťazstvom potvrdiť minulotýždňový zisk bodu so Šarišskými Michaľanmi.

MALÝ LIPNÍK - KENDICE 2:1 (0:0)

Malolipníčania chceli v súboji s nováčikom víťazstvom potvrdiť minulotýždňový zisk bodu so Šarišskými Michaľanmi. Začali útočne a už v 4. minúte sa mohli ujať vedenia, ale vo vyloženej gólovej šanci trafil Ľ. Hnát iba do ľavej žrde. Tento moment negatívne zapôsobil na domácich hráčov a iniciatívu prenechali hosťom. Tí sa dobrou kombinačnou hrou dostali aj do gólových príležitostí, ale do prestávky žiadnu nevyužili. Po zmene strán v 53. minúte bol Mariančík v strede ihriska faulovaný, avšak školácky odplácal a bol vylúčený, no po rozohranom priamom kope sa v šestnástke hostí presadil Š. Hnát a strelil vedúci gól. Šarišania po góle podstatne pridali, v 74. minúte sa im po peknej hlavičke podarilo vyrovnať, ale hneď z protiútoku dostali druhý gól, keď po faule na Š. Hnáta nasledovala jedenástka, ktorú sám postihnutý síce nepremenil, ale vyrazenú loptu na druhýkrát dopravil do siete. V záverečnej štvrťhodine sa snahu hostí o vyrovnanie podarilo oslabeným domácim eliminovať a udržať tak tesné víťazstvo.

Góly: 53. a 75. Š. Hnát - 74. Korinko. Pred 100 divákmi rozhodoval Šleboda, ŽK: Baláž - P. Čuha, Feňuško. M. LIPNÍK: Smrek - Baláž, Lipčák, Gladiš, T. Pjaták - Kasenčák (73. Hutník), Mariančík, Š. Hnát, Ľ. Hnát - Grajzinger (46. Konkoľ), Ilčišák (87. Kovaľ).

SP. PODHRADIE - ŠTRBA 5:0 (3:0)

Podtatranci sa na spišskej pôde predstavili vo veľmi zlom svetle a ich päťgólová prehra je plne zaslúžená. Domáci mali od začiatku jasnú prevahu, ktorú postupne korunovali presnými zásahmi. Hostia na ihrisku vôbec nebehali a častokrát to vyzeralo, akoby hrali v drese Štrbanov veteráni. Prístup hosťujúcich hráčov bol alibistický a ich výkon bol jednoznačne najslabším v sezóne. Okrem toho, že v útoku boli úplne bezzubí, kopili jednu chybu za druhou aj v obrane. Hostitelia svojho, v tomto zápase slabučkého súpera vôbec nešetrili a pripravili mu debakel, z ktorého by sa mali Štrbania čo najskôr spamätať.

Góly: Marko 2, S. Fábry 2 (1 z 11 m), Galovič. Pred 150 divákmi rozhodoval Dolný, ŽK: Kroták, Miro Macko (obaja Štrba). ŠTRBA: Daniš - Petras, Milan, Majo Macko, Miro Macko (35. Jackovič) - F. Kroták (72. Michalko), P. Kroták, M. Levocký, Ľ. Levocký - Čunderlík, Vernarec.

RASLAVICE - SP. ST. VES 2:1 (1:0)

Nováčik zo Zamaguria sa predstavil na "horúcej" pôde ďalšieho novica a bolo jasné, že zisk, čo i len jedného bodu bude úspechom. Domáci začali stretnutie lepšie a iniciatíva bola v prvom polčase na ich kopačkách. Svoju snahu korunovali v 36. minúte vedúcim gólom, ktorý po chybe v hosťujúcej obrane zaznamenal Sedlák. Prestávka však viditeľne pomohla hosťom a tí už po troch minútach druhého polčasu skóre vyrovnali, keď sa excelentnou strelou z priameho kopu z takmer 25 metrov presadil Labus. Hostitelia v snahe strhnúť vedenie na svoju stranu pridali na dôraze, ale do vyložených gólových príležitostí sa nedostávali. Keď sa už zdalo, že si hostia odvezú z ihriska súpera cenný bod, zaúradoval hlavný rozhodca, ktorý tri minúty pred koncom po trme-vrme v šestnástke hostí po údajnej ruke odpískal proti Zamagurčanom pokutový kop. Ten premenil Sedlák, čím zabezpečil pre domácich šťastné víťazstvo.

Góly: 36. a 87. Sedlák (1 z 11 m) - 48. Labus. Pred 200 divákmi rozhodoval Pavlišin, ŽK: Labus, M. Ovčarik (obaja Sp. St. Ves). SP. ST. VES: Grainda - Labus, Babiak, Rad. Velička, Gurovič - Fuchs, Czyrnek, Baka, Krolák - M. Ovčarik, Kron.

PODOLÍNEC - Š. MICHAĽANY 4:2 (2:2)

Domáci nastúpili na zápas s viacerými náhradníkmi v zostave, ale napriek tomu vyšiel úvod stretnutia hostiteľom nad očakávania. Už v 5. minúte sa technickou strelou zapísal do listiny zakončovateľov Kolumber a po prvýkrát rozjasal domácich priaznivcov. O štvrťhodinu neskôr už svietilo na ukazovateli skóre 2:0, keď bol úspešným realizátorom Habiňák. Hostia sa dostali k slovu až v 25. minúte, keď po prvýkrát vystrelili na domácu bránu a o to viac bolo prekvapujúce, že sa m podarilo skórovať. O niekoľko minút neskôr M. Varga zbytočne fauloval v šestnástke hosťujúceho útočníka a Marcinko svojim druhým gólom v zápase vyrovnal skóre. V druhom polčase sa hralo dlho bez gólových príležitostí. V 59. minúte sa však M. Varga odhodlal k ďalekonosnej strele a tá skončila v hosťujúcej sieti. Po tomto okamihu boli domáci až do konca lepším tímom a šance postupne nepremenili Galajda, Kolumber a Šebest. V závere ale predsa len zásluhou Konkoľa pridali Podolínčania štvrtý gól, a tak si na svoje konto pripísali po kvalitnom výkone zaslúžené víťazstvo.

Góly: 5. Kolumber, 20. Habiňák, 59. M. Varga, 78. Konkoľ - 28. a 34. Marcinko (1 z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodovala Chmurová, ŽK: Kolumber - Lukaško, Heredoš, Bartko. PODOLÍNEC: Mišina - M. Varga, J. Varga, Hanečák, Reznický (88. Reľovský) - Kaleta, Habiňák, Bitner (55. Galajda), Konkoľ - Kolumber, Šebest.

Domov»Sportnet na východe»Malolipníčania i Podolínčania na domácich ihriskách bez zaváhania