AC Miláno šokovalo priaznivcov La Corune

Sportnet|26. sep 2002 o 00:00

V utorňajších ôsmich stretnutiach hlavnej súťaže Ligy majstrov v skupinách E až H sa darilo hosťujúcim mužstvám, ktoré triumfovali až v štyroch

prípadoch.

Hráči Manchestru United využili krízu finalistu uplynulého ročníka súťaže Bayeru Leverkusen a zvíťazili v stretnutí F-skupiny v Bay-Arene 2:1. V prvom polčase sa dvakrát strelecky presadil holandský reprezentačný útočník Ruud Van Nistelrooy. Deportivo La Coruňa zarmútilo svojich fanúšikov, keď prehralo s talianskym veľkoklubom AC Miláno zahanbujúco 0:4. Rosso-neri umnou hrou eliminovali tlak domácich a v prvom polčase udreli zásluhou Seedorfa a Filippa Inzaghiho, ktorý v druhom dejstve pridal ďalšie dva góly a zavŕšil tak hetrik.

Historické prvé víťazstvo v hlavnej súťaži Ligy majstrov zaknihoval izraelský tím Maccabi Haifa, ktorý na neutrálnej pôde v cyperskej Nikózii zdolal Olympiakos Pireus 3:0, keď sa hetrikom blysol Ayekbeni Yakoubu. Prvý bod si pripísali na svoje konto FC Bruggy, Marek Špilár hral do 61. minúty.

E-skupina: Newcastle United - Feyenoord Rotterdam 0:1 (0:1). Gól: 4. Pardo. Juventus Turín - Dynamo Kyjev 5:0 (2:0). Góly: 14. a 52. Di Vaio, 22. Del Piero, 67. Davids, 79. Nedvěd, 20 000 divákov.

1. Juventus21106:14

2. Feyenoord21102:14

3. Kyjev21012:53

4. Newcastle20020:30

F-skupina: Bayer Leverkusen - Manchester United 1:2 (0:2). Góly: 52. Berbatov - 31. a 44. Van Nistelrooy, 22 500 divákov. Maccabi Haifa - Olympiakos Pireus 3:0 (1:0). Gól: 27, a 60. a 86. Ayegbeni Yakoubu (prvý z 11 m), 20 000 divákov.

1. Manchester22007:36

2. Olympiakos21016:53

3. Haifa21015:53

4. Leverkusen20023:80

G-skupina: Racing Lens - Bayern Mníchov 1:1 (0:1). Góly: 76. Utaka - 23. Linke, 30 000 divákov.

Deportivo La Coruňa - AC Miláno 0:4 (0:2). Góly: 17. Seedorf, 33, 55. a 62. F. Inzaghi, 32 000 divákov.

1. AC Miláno22006:16

2. Deportivo21013:63

3. Bayern20113:41

4. Lens20112:31

H-skupina: FC Bruggy - Lokomotiv Moskva 0:0. ČK: 84. Loskov (Lokomotiv). Galatasaray Istanbul - FC Barcelona 0:2 (0:1). Gól: 27. Kluivert, 59. Luis Enrique.