vysielania programu medzi dodávateľom a odberateľom, podpísanej oboma stranami v roku 1997, ako aj podľa platnej legislatívy.
Ako sa ďalej uvádza v stanovisku ST, "je na zamyslenie, že sa za neprimeraný nátlak považuje, ak naša spoločnosť očakáva plnenie záväzkov vyplývajúcich zo zmluvy, ktorej platnosť priznáva aj Rádio Twist a svoj záväzok vo výške 13 959 464 Sk uznalo ešte v septembri minulého roku. Zavádzanie započítavania neexistujúcich pohľadávok a svojvoľné odmietanie úhrady za poskytnuté služby sa môže stať nebezpečným precedensom, na ktorý môže doplatiť ekonomika tejto krajiny."
Generálny riaditeľ rádia Andrej Hryc tvrdí, že Twist si započítava voči ST pohľadávku vo výške 25 miliónov korún ako odškodnenie za neoprávnený zásah do dobrej povesti, ku ktorému došlo nezákonným vypnutím vysielača na Sitne 27. novembra 1997.
Tieto vyjadrenia podľa stanoviska ST nasvedčujú tomu, že sa plneniu záväzkov vyhýba. Započítavanie, na ktoré sa rádio Twist odvoláva, nie je podľa ST možné, pretože Rádio Twist nemá žiadnu započítania spôsobilú pohľadávku voči Slovenským telekomunikáciám. Spájanie dvoch nesúvisiaciacich vecí, ako to opakovane vo svojich vyhláseniach uvádza generálny riaditeľ rádia Twist, preto telekomunikácie považujú za účelové a chápu ich ako spôsob vyvíjania mediálneho tlaku na ich spoločnosť, aby sa k tomuto subjektu správala iným spôsobom, ako sa správa ku svojim ostatným zákazníkom.
V stanovisku ST sa ďalej uvádza, že "vyhlásenia Rádia Twist o údajnom dominantnom postavení našej spoločnosti sú zavádzajúce, pretože ho naša spoločnosť nemá. Rovnaké alebo zameniteľné služby poskytujú totiž aj tretie osoby. Tieto služby si môže zabezpečovať pre seba aj sám prevádzkovateľ rozhlasového vysielania, ako to robí napr. Rádio Expres alebo môže na tento účel využívať vlastné vysielače. Je na rozhodnutí Rádia Twist, aký spôsob využíva."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.