Keďže sa počas týchto siedmich dní opäť činili aj naši nezbední politici, ponúkame vám teraz, čo sa im za posledný týždeň (ne)podarilo povedať. Akákoľvek podobnosť ich viet so žijúcimi slovenskými politikmi, advokátmi, hovorcami a inými duševne zdravými ľuďmi je však čisto náhodná.
Prezident SR Rudolf Schuster sa nerozhodol odložiť rozhodnutie o poverení vlády na piatok preto, že by mal problém akceptovať predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu. Fakt, garancia, že nie. Po sérii rokovaní s lídrami siedmich politických strán to ešte v pondelok vystihol Rudyho hovorca Ján Füle: "Prezident sa tak rozhodol, pretože verí, že politické strany tieto štyri dni využijú rozumne, to znamená na rokovania, ktoré by viedli k úspechu." Schusterovo rozhodnutie vychádzalo podľa jeho "kecavca" z reality. "Pán prezident má záujem na efektívnom fungovaní parlamentu, pretože stačí jedna chrípková epidémia a je po vláde, takže musia byť nejaké poistky, aby parlament fungoval." Najlepšie by vraj bolo, keby boli vo vláde všetky strany vrátane KSS. "To by bolo skvelé. Ja by som každý týždeň chodil na vládu robiť také kontrolné dni, na čo by mi súdruhovia z KSS hneď dali súhlas. Odkedy nerobím primátora, začínam mať z ich nekonania abstinenčné príznaky," vyjadril sa vo sne údajne prezident Schuster. I dodal: "Je pravdou, že písomné oznámenie o získaní aspoň 76 hlasov mi predložila aj tá Dzurinda, no keď mi ho predloží aj ten chlapík z Elektry, bude zostavovať vládu on." My len dodávame, že sa tak najbližšie stane v ďalšom z jeho snov. Ten zatiaľ posledný mal názov Budovanie vodovodu na pitnú vodu vo Svätej zemi...
Trestne stíhaného exriaditeľa SIS Ivana Lexu, ktorý bol, a keď medzitým neušiel, ešte stále aj je hospitalizovaný v Slovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb na bratislavských Kramároch, sprevádzajú zdravotné problémy už od čias, keď Juhoafrickú republiku poznal iba ako študent zemepisu na základnej škole. V nedávnej minulosti musel niekoľkokrát vyhľadať lekárske ošetrenie, keďže mal problém nájsť na mape Johanesburg. Ako pre túto rubriku prezradil Lexov advokát Ľubomír Hlbočan, zdravotný stav Ivana L. sa však dramaticky zhoršil až po tom, čo sa dozvedel výsledky parlamentných volieb. "Bojím sa, že Ivan stratil imunitu..." vyhlásil advokát a nevylúčil, že Lexa bude v nemocnici ležať štyri roky, pokiaľ opäť nezíska imunitu. Tentoraz však poslaneckú...
Politickými vzormi predsedu KSS súdruha Jozefa Ševca sú okrem jeho svokra Vasila Biľaka aj prvý robotnícky prezident Klement Gottwald, herečka Jiřina Švorcová alias Žena za pultom, či pradedkovia marxistického svetonázoru Karol Marx a Fridrich Engels. Marxov Kapitál dodnes považuje za "brilantnú analýzu ekonomických pomerov, ktorá sa dá aplikovať aj v súčasnosti". Nasledovaniahodnými osobnosťami sú podľa predsedu KSS aj bývalý československý prezident Ludvík Svoboda, novinár Ján Šverma, funkcionár Vladimír Clementis, ale aj marxistický teoretik Bohumír Šmeral, po ktorom je aj na východe pomenovaných zopár ulíc. "Škoda, že títo súdruhovia nesedia dnes vo vláde. Bolo by nám lepšie," dodal Ševc.
P.S. Heslo za Slovensko za Tatry, volím číslo dvadsaťtri sa príliš neujalo. V najmenších veľhorách sveta pomaly začína snežiť, a v noci je na "Zbojníčke" vraj už taká zima ako v Moskve. Moskva však slzám neverí, a aj preto si tam išla poplakať nad volebným výsledkom svojej strany cárevná Anna. To však robiť nemala, lebo ústredná rada SNS ju potom vyzvala, nech odstúpi z funkcie. Priklincoval to jej kolega J. Slota, ktorý svojím červeným nosom hneď zavetril, že jeho najväčšia kamarátka nie je v Moskve len kvôli návšteve svokry. "Tá osoba sa chce zachrániť hlúpymi vyhláseniami o tom, že sa bojí o svoj život. Myslím si, že by sa mala predovšetkým báť o svoj zdravý rozum." STV2 uviedla v sobotu predpoludním dokument Slovenské unikáty.
(jsv & shn)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.