Sportnet|30. sep 2002 o 00:00

Košice - Prvá hádzanárska liga mužov a žien pokračovala štvrtým kolom. Trebišovčania i Michalovčania si pripísali body, kým Bardejovčania na

súperovej palubovke prehrali.

Trebišov - Malacky 26:20 (16:10)

Hostia, ktorých predchádzala dobrá povesť sa netajili úmyslom ukoristiť na Zemplíne aspoň bod. Úvodné minúty tomu aj zodpovedali. Získali aj dvojgólové vedenie, ktoré si udržiavali až do polovice prvého polčasu. Trebišovčania postupne zvyšovali tempo a v druhej časti polčasu jednoznačne prevzali iniciatívu. Ešte do prestávky domáci získali šesťgólové vedenie. V závere stretnutia bolo len štvorgólové a domáci museli pridať.

Najviac gólov Trebišova: Štrobl 6, Hrabčák 5, Kučera 4, Boledovič 3, Dobosy 3. (jos)

Modra - Bardejov 30:22 (14:11)

Východniari na palubovke nováčika začali dobre, viedli 4:2 a aj v ďalšom priebehu to bolo nádejné. Bryndza v bráne bol pozorný, ale postupne sa začala prejavovať absencia kľúčových hráčov na krídlach, spojke i pivote. Naviac domáci využívali nedostatky v disciplíne súpera, prevzali iniciatívu, lepšie bránili, kombinovali i zakončovali. V druhej časti hry Bardejov podal slabý výkon a bude mať čo doháňať.

Góly: Ivanecký 9/2, S. Krok 4, Varga 3, Ratvajský 3, Amrich 3 - Paláš 6, Mašuch 5/5.

Ján Lozák (tréner Bardejova): "Prístup niektorých hráčov je mi cudzí. Oni to berú na ľahkú váhu. Očakával som lepší výkon najmä od mladších. Škoda že pre pracovné povinnosti chýbali Šimíček a Michalík, ale ja stále dúfam, že to pôjde."

(šč)

Michalovce - Piešťany 25:21 (13:12)

V rýchlej a bojovnej hádzanej bol prvý polčas vyrovnaný. Po zmene strán domáci pridali na dôraze, boli lepší a pripísali si cenné body.

Zostávajúce výsledky: Lednické Rovne - Topoľčany 20:23 (11:14), Trnava - Hlohovec 33:18 (17:7).

V tabuľke sú Trebišovčania so šiestimi bodmi tretí, Michalovčania so štyrmi bodmi piaty a Bardejov posledný s jedným bodom.

V rovnakej súťaži žien Zlatná na Ostrove - Prešov 21:28 (10:15). Prešovčanky sa tak dostali na ôsmu priečku pred Zlatnú na Ostrove a Topoľčany, ktoré sú bez bodu.

Ďalšie výsledky: Čadca - Močenok 27:21 (13:10), Štart Bratislava - Trenčín 23:25 (19:12).