Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

V neslušnom závere sa pod hradom strhla bitka

Rožňava - Nedeľňajšie 8. kolo najvyššej okresnej futbalovej súťaže riadenej ObFZ Rožňava skončilo jednoznačným úspechom domácich celkov. Jediný bod

hostí získali futbalisti Kunovej Teplice na pôde Krh. Podhradia. Šešťzápasovú sériu bez prehry narušili Plešivčanom baníci z Nižnej Slanej a potklo sa i mužstvo z Vyšnej Slanej na ihrisku nováčika z Rudnej. Prvé víťazstvo si pripísali konečne i Dedinky, ktoré v derby zdolali Dobšinú. Bilancia 8. kola: 7 6 1 0 17:4 (góly) a 19:1 (body), doteraz: 56 35 9 12 135:78 (góly) a 109:46 (body). Spolu padlo v 8. kole iba 21 gólov (doteraz 213), čo predstavuje priemer 3 góly na stretnutie (doteraz 3,8). V 9. kole sa stretnú: Kovstav - Dedinky, Kun. Teplica - Rudná, Vyš. Slaná - Brzotín, Dlhá Ves - Krh. Podhradie, Dobšiná - Lipovník, Plešivec - Kružná, Gem. Poloma - Niž. Slaná.

BRZOTÍN - GEM. POLOMA 2:1 (2:1)

Góly: 19. R. Dókuš (11m), 40. Kočiš resp. 5. Mlynár. ŽK: Brúgoš - Lišuch. D: 150. R: J. Molnár. D: J. Palacko.

V herne vyrovnanom prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Hostia sa však už v úvode ujali vedenia, keď sa k strele z 20 metrov odhodlal Mlynár a nachytal Lekeya v domácej svätyni na hruškách. Brzotínčanov inkasovaný gól nezlomil. Naopak, spresnili kombináciu a výsledkom bol vyrovnávajúci úspech. Prenikajúceho Bacsa obrana družstevníkov v pokutovom území nedovolene zastavila a jedenástku premenil R. Dókuš. Päť minút pred odchodom do kabín dostali domáci možnosť priameho kopu. Z asi 20 metrov trafil presne Kočiš, na ktorého strelu nemal gólman Chanas nárok. Po zmene strán boli futbalisti Brzotína útočnejší, ale vynechávali šancu za šancou. Blízko k tretiemu gólu mal Lázok, ale dva razy trafil len brvno hosťujúcej brány. Polomci ohrozovali Lenkeya iba strelami z diaľky. Za bojovnejší výkon si domáci tri body zaslúžili a kormidelník Brzotína Z. Gášpár bol nakoniec spokojný s troma bodmi.

NIŽNÁ SLANÁ - PLEŠIVEC 4:1 (3:0)

Góly: 14. a 54. Ruszó, 25. a 35. G. Keršák resp. 56. Pulen (11m). ŽK: Bober - 0. D: 200. R: J. Šimko. DZ: A. Kerekeš.

Vo výbornom stretnutí mali viac streleckého šťastia domáci, ktorí si zaslúžene pripísali tri body. Hostia začali dobre a mali v úvode dve vyložené šance, ale Pulen i Viola nedali. Domáci sa prebudili a otvorili skóre, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ruszó. Po 25. minútach už viedli baníci o dva góly po tom, ako G. Keršák trafil z rohu rovno do plešiveckej siete Kombinačne dobre hrajúci hostia napriek dvojgólovému manku hrozili aj ďalej, lenže z jednej zo šancí zazvonila iba žrď. Nižnoslanci stihli do prestávky ešte zvýšiť, keď Keršák krížnou strelou dal tretí gól svojho mužstva. Po zmene strán pridal štvrtý úspech umiestnenou strelou spoza veľkého vápna Ruszó. Až potom sa dostali k slovu hostia, keď o dve minúty premenil jedenástku Pulen. V závere duelu ešte nastrelil hosťujúci Szaniszló brvno. Domáci si vďaka lepšej efektivite v zakončovaní víťazstvo plne zaslúžili.

DEDINKY - DOBŠINÁ 2:0 (1:0)

Góly: 45. Tököly (11m), 70. Chabada. ŽK: domáci nenahlásili D:150. R: J. Antal. DZ: M. Gallo.

V derby pod Geravami dosiahli Dedinky svoje prvé tohtosezónne víťazstvo. Hostia dva razy nastrelili tyč, ale potom domáci pridali. Korfanta síce išiel sám na bránu, ale gólmana Dobšinej neprekonal. Šancu hosťujúceho Zahoranského brankár Dediniek Ogurčák kryl. Lokomotíva sa presadila až tesne pred polčasom a skóre otvoril z penalty Tököly. Druhý úspech pridali domáci po prestávke, keď sa po kombinačnej akcii presadil po Korfantovej prihrávke Chabada a prekonal brankára Dobšinej. Napriek snahe sa už Dobšiná nedokázala presadiť a domáci konečne získali vytúžené tri body.

RUDNÁ - VYŠNÁ SLANÁ 1:0 (0:0)

Gól: 60. Šimon. ŽK: Demény, Bukovič - M. ASSmbrúž, J. Ambrúž, A. Rogos, R. Rogos, Krupár. ČK: E. Lipták. D: 90. R: M. Slavkovský. DZ: J. Šimšík.

Po bezgólovom polčase a obojstranne slabšej hre s množstvom osobných súbojov sa nakoniec tešil nováčik. Jediný gól stretnutia vsietil po hodine hry Šimon, po peknej individuálnej akcii Deménya, ktorý sa preštrikoval obranou Vyšnoslancov.

KRUŽNÁ - KOVSATAV 2:0 (1:0)

Góly: 7. Lizoň, 80. A Gaži. ŽK: E. Polyák - Kacara, Adamec. D: 50. R: Š. Antal. DZ: O. Lábaj.

V zápase dvoch celkov zo spodných poschodí tabuľky sa zrodilo domáce víťazstvo. Skóre otvoril už na začiatku duelu priamou strelou spoza pokutového územia Lizoň. V ďalšom priebehu stretnutia sa nepresadil ani jeden zo súperov a tri body pre Apex poistil až desať minút pred záverečným hvizdom po centri Gaži, ktorý skóroval do prázdnej Hegedüsovej bránky. Po dobrom úvode je Kovstav v útlme, naopak, Kružnianci sa pomaly hrabú z prepadliska na svetlo božie.

LIPOVNÍK - DLHÁ VES 4:0 (1:0)

Góly: 20. J. Korsinszký, 75. Dubovan, 81. V. Anna, 86. Barczi. ŽK: 1 - 1. D: 150. R: L. Petro. DZ: J. Petro.

Od úvodných minút sa hralo iba na jednu bránu. Dominanciu domácich dokázal využiť do prestávky iba J. Korsinszký, zvyšok ostal bez gólového efektu kvôli streleckej nemohúcnosti Lipovníčanov. Hostia udržiavali pre nich lichotivý stav aj po zmene strán a dva razy aj nebezpečnejšie pohrozili, ale záverečná štvrťhodina priniesla futbalistom spod Sorošky konečne aj tri razy gólové zakončenie. Postupne sa strelci Lipovníka presadili a gólmi skrášlili svoje zaslúžené ovocie v podobe výrazného víťazstva.

KRH. PODHRADIE - KUN. TEPLICA 2:2 (1:0)

Góly: 20. Polyák, 62. Lázár (11m) resp. 57. M. Turcsányi, 70. Ragyina. ŽK: Polyák - J. Gonos, Fatľa. ČK: Jurínyi - M. Turcsányi. D: 200. R: P. Repaský.

Vo vyrovnanom stretnutí sa stretli pod hradom dve popredné mužstvá súťaže. Prvú šancu domácich zahodil Lázár, ktorý však Stankoviča iba vystrašil. O chvíľu zachraňoval na opačnej strane Páll pred Faklom. V 32. minúte vybojoval loptu pri rohovej zástavke Mészer, na jeho center sa rybičkou vrhol Polyák a otvoril skóre. V 39. minúte Gonosov trestňák kryl gólman Podhradia a domáci išli do kabín z tesným náskokom. O ten prišli po prestávke, keď v 57. minúte si na Gonosov priamy kop nabehol Turcsányi a vyrovnal. O päť minút sa dostali k slovu domáci a Lázár po faule na Mésznera premenil jedenástku. V 70. minúte poslal loptu do siete strelou z diaľky k ľavej tyči Ragyina a kováci znova vyrovnali. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale mohli oň prísť, keby dvakrát Turcsányi a raz Danielis svoje brejky premenili. Celý čas nervózny zápas, pričom provokovali najmä skúsení a kvalitní hráči Kunovej Teplice Gonos a Fatľa, sa v samom závere zmenil na neslušné divadlo. V nadstavenom čase sa do seba pustili Jurínyi s M. Turcsányim a naťahovačky pokračovali aj na ich ceste do kabín, keď sa do mely zapojili i niekoľkí diváci pod tribúnou, ale našťastie mimo hracej plochy. Zbytočné provokácie oboch Kunovčanov viedli k nechutnej koncovke, ale inak je deľba bodov zaslúženým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.