Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Líder z Vysokých Tatier nadelil poslednému celku tabuľky sedem kúskov

IV. LIGABREZNICA - HRANOVNICA 7:0 (3:0)Podtatranský štvrtoligista cestoval na "horúcu" pôdu v oklieštenej zostave bez kľúčových opôr, čo sa

IV. LIGA

BREZNICA - HRANOVNICA 7:0 (3:0)

Podtatranský štvrtoligista cestoval na "horúcu" pôdu v oklieštenej zostave bez kľúčových opôr, čo sa výrazne podpísalo na vývoji merania síl, ako i konečnom výsledku. Priebeh stretnutia sa niesol v jednoznačnej réžii hostiteľov, ktorí narazili na odovzdaného súpera spod Tatier, ktorý za 90 minút iba raz vážnejšie pohrozil domácej bráne, v 85. minúte J. Bangom po kombinačnej akcii. V obojstranne slušnom zápase bez žltých kariet a vážnejších problémov hostitelia od úvodu búšili do obranných radov Podtatrancov a trestali ich nedôraznú hru v defenzívnej činnosti kvalitným zakončením. Víťazstvo domácich mohlo byť aj výraznejšie, nebyť vychýlenej mušky počas územnej prevahy, ktorú mali domáci neustále na svojich kopačkách.

Góly: Szenaj a Sakara po 2, Gavrecký, Vaško, Vrábeľ. Pred 200 divákmi rozhodoval Duplák, ŽK: bez kariet. HRANOVNICA: Smolár - D. Bango, Šeleng, M. Birga, J. Birga - Czerwik, J. Bango, Šavel, Sedmák - Polčin, Slavkovský.

ČIERNE - POPRAD-VEĽKÁ 1:0 (0:0)

Popradčania cestovali opäť na súperovu pôdu s cieľom uhrať čo najlichotivejší výsledok, ale šťastena k nim bola veľmi nemilosrdná. Domáci získali nezaslúžené víťazstvo po góle z pokutového kopu v 89. minúte, keď sa presadil M. Poláček. Hostia spod Tatier držali so šikovnosťou bezgólovú remízu takmer do konca duelu. Kvalitnou defenzívnou hrou zachytávali do obranných sietí kombinačné pokusy hostiteľov a snažili sa o brejkové príležitosti, ale Mlynár v 30. minúte a Kočiš po obrátke mali vychýlenú mušku. Ako naznačil vývoj, zlomovým momentom v dramatickom stretnutí bolo vylúčenie Húsanicu v 40. minúte, po ktorom domáci získali územnú hernú presilovku, ale na ihrisku sa to vo futbalovej kvalite neodzrkadlilo.

Gól: 89. M. Poláček (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Eperješi, ŽK: Sopko - Valluš, Húsanica 2, ČK: Húsanica (Poprad-Veľká). POPRAD-VEĽKÁ: Frank - Húsanica, Rybár, Šoltýs, Kalužák - Šepitka (86. Precák), Handzuš, Valluš, Šuster - Mlynár, Kočiš.

VYSOKÉ TATRY - BYSTRÉ 7:1 (3:0)

Vysokotatranci začali stretnutie vedomí si svojho postavenia v tabuľke a od začiatku mali réžiu hry pevne v rukách. Už v 4. minúte otvoril skóre duelu Legát, keď presne trafil z 20 metrov. Domáci hrali naďalej sebavedomo a čo najskôr chceli svoje vedenie zveľadiť. Peknými nožničkami z 12 metrov sa blysol Podhorský, ale hosťujúci brankár mu na čiare zmaril gólovú radosť. V 24. minúte sa už ale aktívny Podhorský predsa len zapísal do listiny strelcov, keď po prihrávke od Hrnčíka už pre neho nebolo problémom skórovať. Hostitelia sa ani po tomto momente neuspokojili a naďalej produkovali svoju nátlakovú hru. Hostia nevedeli kam skôr skočiť a po zmätku v obrane si strelili Koštivalom vlastenca. Po obrátke otvorili hostia v snahe streliť gól hru, ale pri šanciach súpera sa predviedol kvalitnými zákrokmi domáci gólman Vernarský. Vysoké Tatry postupne opäť pridali a svoju prevahu korunovali ďalšími gólmi. Hosťom sa podarilo po hodine hry zaznamenať aspoň čestný úspech krásnou ďalekonosnou strelou z 25 metrov, ktorý však neodvrátil ich vysokú prehru. Hostitelia boli až do záveru pri chuti a Podhorský zavŕšil svoj dobrý výkon hetrikom. Samotný záver sa zmenil na exhibíciu domácich, ktorí boli za predvedenú hru a množstvo pekných gólov ocenení zaslúženým potleskom spokojných divákov.

Góly: 24., 60. a 88. Podhorský, 4. Legát, 39. Koštival (vlastný), 66. Hrnčík, 81. Husvár - 61. Durkaj. Pred 150 divákmi rozhodoval Jurkovič, ŽK: Kožuch - Majher, Durkaj, Koštival. V. TATRY: Vernarský - Kožuch, Legát, Podhorský, Šefc - Oršula (63. Frank), Petreň, Kupec (82. Frolo), Šavel (73. Buc) - Hrnčík, Husvár.

FINTICE - KEŽMAROK 2:0 (0:0)

Domáci, vedomí si tlaku stratených bodov v uplynulých kolách, začali aktívne a Kežmarčanov zovreli na ich polovici ihriska. Agresívnou hrou sa dostávali hostitelia do dobrých gólových príležitostí, ale hostia dlho odolávali. Domáci boli v koncovke veľmi nepresní a nedôrazní a za svoju nemohúcnosť mohli pykať. Podtatranci sa spoliehali na rýchle protiútoky, ale v tých bol Kopčák často osamotený. Napriek tomu mal veľkú príležitosť otvoriť skóre, avšak namiesto strely zbytočne volil spätnú prihrávku. Kežmarčania hrali v defenzíve naďalej pozorne, ale v útoku veľmi nevýrazne. Po bezgólovom prvom polčase sa domácim podarilo dvoma gólmi v rýchlom slede rozhodnúť o osude tohto stretnutia. Najprv však mohli skórovať Kežmarčania, ale Krempaský po samostatnom nájazde na bránu domácich mieril nepresne. Hostitelia vsadili všetko na jednu kartu a ich nátlaková hra priniesla gólové ovocie. Hostia mohli zdramatizovať stretnutie po šanci Rocha, ale ani ten nebol úspešný. Domáci sa po dvojgólovom vedení stiahli a zamerali sa na udržiavanie výsledku. Päť minút pred koncom sa v ďalšej sľubnej príležitosti ocitol Krempaský, ale po rohovom kope mu jeho dobrú hlavičku zneškodnil pozorný brankár Fintíc, ktorý zachránil na bránkovej čiare.

Góly: 60. Ľubo Gmitro, 63. P. Andraščík. Pred 150 divákmi rozhodoval Sakalík, ŽK: Harčarik, M. Gmitro - Krempaský, Marhefka. KEŽMAROK: Hájovský - Braviak, Wikarski, Bajtoš, Marhefka - Krempaský, Dolanský, Renner, Koneval (70. Pieger) - Roch, Kopčák.