jeho milované Divadlo Semafor, ktoré sa nachádzalo v podzemných priestoroch Hudobného divadla v Karlíne. Navyše si mesiac pred zátopou Jiří Suchý vzal celú prevádzku divadla do svojej ekonomickej réžie.
Medzi súčasnými umelcami neexistuje žiadny iný, ktorý by mal také široké pole záberu ako Jiří Suchý. Herec, hudobník, dramatik, spevák, textár, skladateľ, režisér, výtvarník, zberateľ všetkého možného - to všetko je obsiahnuté v náplni práce tohto vskutku renesančného človeka.
Jeho meno je bytostne späté s existenciou jedného z najlepších divadiel - so Semaforom. Všetko začalo v roku 1957, kde sa Jiří Suchý v Redute zoznámil s Jiřím Šlitrom, ktorý začal postupne zhudobňovať jeho texty. Potom, keď v sezóne 1959 - 60 vzniklo divadlo Semafor, stala sa dvojica Suchý - Šlitr rozhodujúcou oporou tejto scény. Okrem mnohých spoločných hier je za touto dvojicou i rad spoločných piesňových textov, ktoré sa stali evrgrínmi. Obaja autori sa spoločně podieľali i na niekoľkých filmoch, ktoré rozhodne nezapadli.
Celkom z autorskej spolupráce Suchého a Šlitra vzniklo 21 inscenácií a 287 piesní. Možno konštatovať, že táto dvojica zásadným spôsobom ovplyvnila divadelné dianie a populárnu hudbu šesťdesiatych rokov. Hoci v roku 1969 Jiří Šlitr zomrel, optimismus divadla nezanikol. Počas sedemdesiatych rokov Šlitrovo miesto zaujala Jitka Molavcová, ktorá s Jiřím Suchým postupne vytvorila hlavnú hereckú dvojicu tohto divadla malých foriem. A tvoria ju dodnes, ako to obaja opäť dokázali v zatiaľ poslednej Suchého hre Pokušení svatého Antonína, ku ktorej skladal hudbu kontroverzný muzikant Vladimír Franz.
Pripomeňme si však slávne semaforské hry Člověk z půdy, Zuzana je sama doma, Taková ztráta krve, Papírové blues, Zuzana je zase sama doma, Jonáš a tingl-tangl, Zuzana není pro nikoho doma, Zuzana je všude jako doma, Sekta, Dobře placená procházka, Benefice, Poslední štace, Jonáš a doktor Matrace, Kytice, Elektrická puma, Sladký život blázna Vincka, Smutek bláznivých panen, Dr. Johann Faust Praha II, Karlovo náměstí 40, Jonáš, dejme tomu v úterý, Vetešník a iné, ktoré tvorili slávnu éru tohto divadla. Alebo knihy Klokočí, Motýl, Sto povídek alebo Nesplněný plán, Pro kočku, Vyvěste fangle, Med ve vlasech, Jiří Šlitr, Praha, město věží, Růže růžová, Orchestrion z ráje 1-2, Lexikon pro zamilované, Knížka, Trocha poezie, To nejlepší z J. Suchého, Hry Semaforu, Vzpomínání, Tak nějak to bylo, Kolik očí má den, pod ktorými je Jiří Suchý podpísaný. Či už vyššie spomenuté filmy Konkurs, Kdyby tisíc klarinetů, Dobře placená procházka, Zločin v šantánu, Nevěsta, Jonáš a Melicharová, Jak je důležité míti Melicharovou, či napríklad televízne Písničky k smíchu a iné. Nesmú chýbať ani platne: J. Suchý - Písničky, Plná hrst písniček S + Š, Vánoční pohlednice, Toulaví zpěváci, Kytice, Písničky a povídání ze Semaforu, Divadlo Semafor 1959 - 69, Divadlo Semafor 1970 - 85 a iné.
Celkom zložil Jiří Suchý asi 1300 pesničiek.
V šesťdesiatych rokoch boli takisto veľmi populárne jeho rozhlasové gramotingltangly, a nesmieme zabudnúť ani na knižné ilustrácie a samostatné výstavy jeho kresieb a grafických diel (naposledy v máji 2002 v Českej galérii Praha).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.