parlamentných strán. Rovnaké stretnutie bolo aj pred štyrmi rokmi, keď ho zvolal Ivan Gašparovič.
František Mikloško (KDH) potvrdil, že opozícia bude predsedať dvom osobitným kontrolným výborom parlamentu - na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby. V treťom volebnom období bude v NR SR 16 výborov, pričom v predchádzajúcom ich bolo 18. Podľa informácií TASR by sa mali zlúčiť Výbor NR SR pre európsku integráciu so zahraničným výborom a Výbor NR SR pre vzdelanie, vedu, mládež a šport s výborom pre kultúru a médiá.
Posty v parlamente budú obsadené na pomernom princípe a opozícia by mala šéfovať v siedmich zo šestnástich výborov. Nezmení sa ani počet podpredsedov NR SR, budú štyria, tak ako to bolo v predchádzajúcom volebnom období. Mali by ich obsadiť HZDS, ktoré navrhlo Evu Antošovú a Viliama Vetešku. SDKÚ navrhlo Zuzanu Martinákovú, kandidátom ANO by mal byť Pavol Rusko a SMK Béla Bugár. Podľa dostupných informácií v treťom volebnom období by mal šéfovať parlamentu Pavol Hrušovský (KDH).
Vládna koalícia bude musieť na stretnutí vyriešiť aj zasadací poriadok. Taký istý problém musela vládna koalícia riešiť aj v októbri 1998. Zasadací poriadok sa nepáčil opozícii, konkrétne HZDS. Jeho poslancovi Jánovi Cuperovi sa nepáčilo, že jeho strana dostala miesta po svojich opozičných predchodcoch - KDH, MKDH, Maďarskej koalícii a Demokratickej únii Slovenska. Cuper sa dožadoval svojho predchádzajúceho miesta, ktoré bolo v strede, oproti rečníckemu pultu v rokovacej sále. Ten je umiestnený presne v strede rokovacej miestnosti NR SR.
NR SR musí upraviť svoje priestory aj pre prvého slovenského telesne postihnutého politika - Petra Bódyho z SDKÚ. V parlamente sa po voľbách začalo intenzívne pracovať na úpravách pre tohto poslanca.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.