Sportnet|8. okt 2002 o 00:00

Spišská Nová Ves Typické jesenné počasie sprevádzalo jedenáste kolo štvrtej ligy skupiny Juh a deviate piatej ligy. Z trojlístka štvrtoligistov

zabodovali naplno Krompašania a Žakarovčania. Naprázdno odišli z Košickej Novej Vsi futbalisti Spišskej Novej Vsi a ich bodový odstup od prvých Krompách je už osembodový.

Z popredných mužstiev v V. lige skupina J-Z sa darilo Prakovčanom, ktorí nezaváhali na pôde posledného mužstva tabuľky v Jablonove. Chrasťania prehrali vo V. Opátskom a Rudňany najtesnejším výsledkom podľahli v Ťahanovciach.

IV. LIGA

K. NOVÁ VES SP. NOVÁ VES 2:1 (1:1)

Spišiaci mali od začiatku územnú prevahu, vytvorili si aj strelecké príležitosti, ale bez gólového efektu. Domáci sa ujali vedenia gólom Gajdoša, ale hostia v 40. minúte po vydarenej akcii Sirkom vyrovnali. O minútu neskôr sa ocitol v obrovskej gólovej príležitosti Vysocký, keď nedokázal zúžitkovať samostatný únik. Hráči Spišskej Novej Vsi aj v druhom polčase pokračovali v kombinačnej hre, ale dá sa povedať, že zlyhali v koncovke. Futbalisti Košickej Novej Vsi strelili druhý gól z kopačky Fedora a pripísali si do tabuľky tri body. Pred 200 divákmi rozhodoval Koľ. SP. NOVÁ VES: Tököly Jurjak, Rataj, Šoltés Maxim, Urich, Koniar, Sirko, Fulajtár Kandráč, Vysocký, striedali: Melničuk, Staroň.

V. MICHALKO

GEČA KROMPACHY 1:2 (1:2)

Krompašania začali ako z partesu. Už v prvej minúte domáca obrana faulovala Šmidu, trestný kop dobre rozohral Horváth na Ľ. Ontka, ten hlavou priťukol Lesňákovi a bolo 1:0. V 4. minúte Lesňák sám pred domácim brankárom mieril tesne vedľa. V 9. minúte sa skóre menilo, v šestnástke Lesňák šikovne prihral Pavlikovi 2:0. Hostia ovládli hru, aj keď im viditeľne prekážalo úzke ihrisko. Ďalšie výborné príležitosti Krompašania nevyužili a tak prišiel trest. V 31. minúte domáci z ojedinelého protiútoku znížili na 2:1. Od tejto chvíle prevládal na ihrisku boj na úkor futbalovej krásy. Krompachy dokázali, že sú skúseným kolektívom, aj keď sa im hra nedarila, príkladne bojovali. V druhom polčase sa hostia zamerali na defenzívu, s ktorej prechádzali do rýchlych protiútokov. Dobre príležitosti mali Horváth a Pavlík. V závere Krompachy posilnili obranu o nestarnúceho Uličného a za nepremenené gólové šance mohli pykať v samotnom závere, keď domáci nastrelili žrď. Výborným výkonom sa prezentoval brankár Štovka, ktorý v rozhodujúcich chvíľach podržal svoje mužstvo. KROMPACHY: Štovka Zahuranec, Ľ. Ontko, Mochlár Šmida, Tomašov, Kurilla, M. Ontko, Pavlík Horváth, Lesňák, striedali: Borza, Uličný, Borženský.

P. HORVÁTH

ŽAKAROVCE BETLIAR 5:0 (4:0)

Domáci nastúpili na stretnutie s cieľom jednoznačne vyhrať. Hneď v úvode súpera priklincovali pred jeho bránu a v už v prvej minúte Beluško strelil prvý gól zápasu. Obraz hry sa nezmenil počas celého prvého polčasu. Betliar iba bránil a Žakarovčania dobíjali ich obranný val. V 23. minúte kanonier Danielis zvýšil na 2:0, v 31. minúte už bolo po góle Švartza 3:0. Gólostroj prvého polčasu zakončil v 41. minúte Hrobko 4:0. Po obrátke domáci prepli na nižšie obrátky, vedomí si vysokého náskoku. V závere stretnutia v 84. minúte Kollár dal gólovú bodku za stretnutím. Pred 220 spokojnými divákmi rozhodoval Oravec. ŽAKAROVCE: Vaňo Janiga, Švarc, Macejko Bodnár, Jančík, Garčár, Hrobko, Ďorď Danielis, Beluško, striedali: Kollár, Hritz.

Ľ. MARCINKO

V. LIGA

ŤAHANOVCE RUDŇANY 1:0 (0:0)

V prvom polčase na nekvalitnom teréne za chladného počasia si vyloženejšie šance vytvorili domáci, no ani hostia nechceli zaostať a hra sa prelievala od jednej brány k druhej.

Domáci sa ujali vedenia na začiatku druhého polčasu, keď hostia nepokryli hráča v pokutovom území a po jeho hlavičke k žrdi bol brankár bezmocný. Od tohto momentu sa hra presťahovala pred bránu domácich. Hráči OŠK si vytvorili sústavný tlak, z ktorého ich domáci len občas ohrozovali nebezpečnými brejkmi do otvorenej obrany. Žiaľ ich tlak bol neefektívny. V záverečných minútach, keď útočil už aj brankár hostí, obral o zaslúžené vyrovnanie OŠK asistent rozhodcu, ktorý pri góle hostí v spleti hráčov v pokutovom území videl postavenie mimo hry. V nervóznom závere si domáci nakoniec vybojovali tri body, aj keď treba povedať, že remíza by bola spravodlivejšia. RUDŇANY: Brezovaj- Krempaský, Sasák, Filip - Mihok, Schmidt, Labanc, Hudáček, Orság - Dunka, Slamený.

R. BREZOVAJ

V. OPÁTSKE CHRASŤ n/H 2:0 (2:0)

HARICHOVCE NÁLEPKOVO 1:0 (0:0)

V Harichovciach rozhodovala stretnutie žena Zuzana Kováčová. Derby zápas však 100 prítomných divákov nenadchol. Od úvodu sa hralo medzi šestnástkami, aj keď domáci mali viac z hry. Nálepkovčania v prvom polčase umnou hrou nepustili domácich do vážnejších šancí. Po prestávke mali Harichovčania miernu prevahu, hosti hrozili rýchlymi protiútokmi do otvorenej domácej obrany. Najväčšiu šancu Nálepkova vytlačil nestarnúci Užík na roh. V závere duelu vrhli domáci všetky sily do útoku a po stiahnutí Suchého v pokutovom území, nariadený pokutový kop Ľ. Hrušovský bezpečne premenil. HARICHOVCE: Užík Kupčík, Keller, Džerenga Soták, Brečka, Ambrozy, Ľ. Hrušovský, Suchý Sucheňák, Bango, striedali: T. Hrušovský, Plachetka, Hudaček. NÁLEPKOVO: Daniel Šrencel, Kuchár, Šahin David, Bendík, Varga, Plachetka, Holečko Opremčák, Soveľ, striedal: Vozár.

S. STAROŇ

SMIŽANY ŠACA 1:0 (0:0)

Hostia pricestovali do Smižian iba dvanásti, ale počas celého zápasu hrali veľmi účelne. Prehusťovali stred obrany a domáci nevedeli nájsť recept na súperovu hru. Domáci hrali kŕčovito, nepresne a bez dôrazu. Keď sa zdalo, že stretnutie skončí bezgólovou remízou, v 90. minúte po faule na Vadela pokutový kop bezpečne premenil Kuchta. Hostia si za predvedený výkon nezaslúžili prehrať. SMIŽANY: Jochman Suslov, Kyrc, Stašík Klubert, Vadel, Olejník, L. Gurčík, Bobko Kuchta, A. Gurčík, striedali: Peklanský, Leštianský.

P. MECKO

JABLONOV PRAKOVCE 2:3 (0:1)

Počas celého zápasu mali hostia miernu prevahu. V 30. minúte sa ujali vedenia pekným gólom Huliča, po centri V. Regeca. Ďalšie šance nepremenili V. Regec, Čech a J. Regec. Domáci z ojedinelých protiútokov kontrovali. V 55. minúte strelil V. Regec po spolupráci s J. Regecom druhý gól. Po rohovom kope hostí Čech opečiatkoval brvno a s následného protiútoku po strele domácich s 25 metrov skončila lopta v sieti po nešťastnom zásahu brankára hostí. Prakovčania po vydarenej kombinačnej akcii ukážkovo zvýšili na 3:1 V. Regecom. V závere domáci skorigovali na 2:3. Pred hŕstkou divákov rozhodoval Sleboda. PRAKOVCE: Gordan Čech, Vaškovič, Kuchta Stoklas, J. Regec, Opremčák, Silla, Hulič R. Žiga, V. Regec, striedali: J. Žiga, Pisko, Lukáš.

J. NIŽNÍK

HELCMANOVCE SP. VLACHY 5:0 (3:0)

PUŠOVCE SP. PODHRADIE 0:1 (0:0)

Už od prvej minúty hostia naznačili, že v Pušovciach sa bude hrať kvalitný futbal. Prvú šancu mali domáci, keď nedorozumenie obrany nevyužil Hartl. Od tohto momentu líder tabuľky prevzal iniciatívu a takmer celý polčas ohrozovali domácu bránu a boli jasne lepším mužstvom. Hneď v úvode druhého polčasu putovala lopta po osi Barbuščák Krendželák Marko Glevický a posledne menovaný nekompromisnou strelou k žrdi otvoril skóre. Domáci hrozili po ojedinelých protiútokoch, ale gólové príležitostí boli na strene hostí. Spišského Podhradie odohralo svoj najlepší zápas v jesennej časti, zaslúžene vyhrali a naďalej sú na čele tabuľky. "Chcel by som sa poďakovať všetkým hráčom za maximálne zodpovedný výkon, ako aj neustále povzbudzujúcej hŕstke našich fanúšikov, povedal po stretnutí tréner P. Vandraško.