Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Opäť zmena na čele, novým lídrom Kravany

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala zápasmi desiateho kola.SP. TEPLICA - SP. ŠTVRTOK 2:1 (1:1)Hostitelia začali stretnutie

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala zápasmi desiateho kola.

SP. TEPLICA - SP. ŠTVRTOK 2:1 (1:1)

Hostitelia začali stretnutie tlakom a v úvodnej štvrťhodine boli lepším mužstvom. Potom však z ničoho nič udreli hostia a v 17. minúte sa ujali gólom Neuwirtha vedenia. Bolo to vôbec po prvýkrát, čo Spišiaci pohrozili domácemu gólmanovi a hneď náznak ich prvej sľubnej akcie sa skončil gólom v domácej svätyni. Domáci aj po tomto momente pokračovali v nasadenom tempe a v 35. minúte mali ideálnu šancu vyrovnať. Do streleckej listiny sa ale nedokázali zapísať ani z pokutového kopu. Vytúženého vyrovnania sa dočkali až tesne pred prestávkou, keď sa presadil Marhefka. Tento gól Tepličanom výrazne pomohol a po zmene strán boli opäť lepším tímom. Na ťažkom teréne mal výborné dve príležitosti domáci Medvec, ale najprv trafil brvno a vzápätí opečiatkoval žrď hosťujúcej brány. O zaslúženom triumfe hostiteľov rozhodol strelecky disponovaný Marhefka, ktorý svojim druhým gólom spečatil konečný výsledok.

Góly: Marhefka 2 - Neuwirth. Pred 80 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Marhefka, Dziviak - Bajtoš, Tamaši, Slanina, Neuwirth, ČK: Neuwirth.

JÁNOVCE - SP. BYSTRÉ 3:2 (2:0)

Prvý polčas sa odvíjal v réžii domácich, ktorí sa na koňa dostali po vedúcom góle Bretza. Ešte do prestávky pridali Jánovčania druhý presný zásah a ten ich zrejme až príliš uspokojil. Po zmene strán totiž hostia hru vyrovnali a začali mať navrch. Podarilo sa im znížiť, ale domáci vzápätí kontrovali šťastným tretím gólom. Ani v záverečných minútach sa hostia nevzdávali a za svoju snahu boli odmenení druhým presným zásahom. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo, a tak si domáci pripísali na svoje konto najtesnejšie víťazstvo.

Góly: Bretz, Dlugoš, Slobodník - Jurčo, Zmok. Pred 150 divákmi rozhodoval Skybjak, ŽK: Gajdoš, Slobodník - Jurčo, Petruľa.

MLYNICA - HUNCOVCE 2:1 (2:0)

Beznádejne posledný celok tabuľky už v uplynulom kole naznačil vzostup formy a tú na domácej pôde potvrdil. Mlyničania začali na náročnom teréne svižne a zaslúžene si už do prestávky vypracovali dvojgólový náskok. Potom sa však akoby uspokojili, upadli do eufórie a prenechali hru hosťom. Tí to dokázali využiť na strelenie kontaktného gólu, vyrovnať sa im však až do samotného záveru duelu nepodarilo. V obojstranne kvalitnom zápase, v ktorom domáci tím nepremenil do prestávky viacero výborných príležitostí, sa z prvých bodov sezóny zaslúžene tešili hostitelia.

Góly: Palan, Body - Beck. Pred 60 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Jarina, Saloň - Kovalčík.

LUČIVNÁ - HÔRKA 1:2 (0:1)

V Lučivnej boli diváci svedkami dobrého stretnutia. Hostia boli od začiatku futbalovejší a svoju prevahu korunovali vedúcim gólom. Po obrátke sa obraz hry nezmenil a naďalej to boli baníci, ktorí udávali tempo hry. Po góle Ondruša sa dostali do dvojgólového vedenia a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Potom však začali zbytočne rečniť, za čo ich hlavný rozhodca odmeňoval žltými kartami. Ondruš videl po dvoch žltých i červenú a predčasne sa tak musel porúčať z ihriska. Domáci to dokázali využiť na strelenie jedného presného zápasu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Hostia si víťazstvo zaslúžili, dobrý herný dojem si ale pokazili zbytočným rečnením.

Góly: Joppa - Segľa, Ondruš. Pred 100 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Meleky - Kostolník, Ondruš 2, ČK: Ondruš.

STRÁŽE - SP. BELÁ 6:1 (4:0)

Nováčik začal stretnutie excelentne a už po necelej polhodine hry rozhodol o osude tohto duelu. Po úvodnom góle Gavaliera z pokutového kopu sa do streleckej listiny postupne zapísali Šimko, Michalek a Kušnierik a hostia boli zrelí na uterák. Po tomto úvodnom zdrvujúcom nápore tempo hry postupne kleslo a hra upadla do priemeru. Domáci po obrátke už iba kontrolovali vývoj skóre a svoje jednoznačné víťazstvo prikrášlili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Hostia dokázali kontrovať iba čestným úspechom Jankuru, ktorý nezmenil nič na skutočnosti, že Beľania odišli z Popradu s poriadnym prídelom.

Góly: Šimko 2, Gavalier (z 11 m), Michalek, Kušnierik, Kiska - Jankura. Pred 60 divákmi rozhodoval Š. Pichoňský, ŽK: Gavalier - Jankura, Kredatus.

KRAVANY - MLYNČEKY 2:0 (1:0)

Šláger kola začali na mokrom teréne oba celky s enormným nasadením a bojovnosťou. Za hustého dažďa mal už v 11. minúte obrovskú príležitosť hosťujúci Sovala, ale zblízka trafil iba dobre postaveného domáceho gólmana. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, pričom šance sa rodili na oboch stranách. Najväčšiu príležitosť domácich nepremenil Kráľ. Hostitelia sa ale ešte do prestávky predsa len dočkali, keď po akcii na jeden dotyk skóroval Jarabák. Po výmene strán postupne prebrali taktovku hry do svojich rúk hostia, ktorí sa snažili všemožne vyrovnať. To sa im však nedarilo, a naopak, v 69. minúte zvýšil vedenie domácich z bieleho bodu Michlík po ruke hosťujúceho hráča v malom vápne. Líder neskladal zbrane, ale v tomto zápase mu nebolo súdené zaznamenať ani čestný úspech, a tak prepustil vedúcu priečku tabuľky práve svojmu včerajšiemu premožiteľovi.

Góly: Jarabák, Michlík (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: Ruiz, Michlík, Zmok (všetci Kravany).

V. SLAVKOV - ĽUBICA 1:2 (0:0)

Hráči Veľkého Slavkova po výbornom vstupe do sezóny akoby strácali dych a na svoje konto si pripísali už tretiu prehru v rade. Začiatok zápasu však tomu vôbec nenasvedčoval, lebo domáci mali hru pevne v rukách a vytvárali si jednu šancu za druhou. Domáci futbalisti si však strelecké kopačky neobuli, a to sa nakoniec hostiteľom vypomstilo. Po bezgólovom prvom dejstve, v ktorom domáci skutočne pozahadzovali čo sa dalo, prišiel trest v podobe vedúceho gólu hostí, ktorí v tomto dueli vyťažili z minima maximum. Bojovnosť a nasadenie nemožno uprieť ani jednému z kolektívov, o zaujímavý a kvalitný zápas sa pričinil dobrým vedením zápasu i hlavný rozhodca, ktorý vhodne zapadol do hry. Domácim sa síce podarilo streliť jeden gól, ale hostia pridali druhý, čím si zabezpečili šťastné a cenné tri body.

Góly: P. Lindeman - Kovalčík, Š. Kaprál. Pred 100 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Rams, Kalafut (obaja Ľubica).