Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Prešovčania na tretí pokus prvý raz v HIL pokorili českého súpera - ŠK Farmakol Tatran Prešov Allrisk C.A.C Praha 29:21 (15:9)

Prešov Stretnutiu s v poradí tretím českým súperom predchádzal duel prešovských majstrov ČSSR z rokov 1969 a 1971 s posledným federálnym

hádzanárskym šampiónom z roku 1993. Po spomienkach pri príležitosti 50. výročia vzniku organizovanej hádzanej v Prešove začal zápas o body v HIL. A veru začal rozpačito. Na domáce pomery neuveriteľných osem minút strelci Farmakolu Tatran sa do čierneho netrafili. Až potom výborného P. Štochla v bráne Pražanov prekonal Dobrovič. To však Prešovčania už prehrávali 0:3. V tom čase bola hra obojstranne rozháraná s množstvom technických chýb, ale na strane druhej s výbornými zákrokmi gólmanov. Vyrovnané skóre bolo len v prvej dvadsaťminútovke. V záverečných fázach prvého polčasu si domáci vytvorili šesťgólový náskok, ktorý po prestávke ešte narastal. Farmakol Tatran na súpera už jednoznačne vyzrel. Skóre zvyšoval od minúty k minúte. Osem minút pred koncom viedol dokonca rozdielom dvanástich gólov (28:16). Diváci však márne čakali pokorenie 30 gólovej hranice. Znovu prišli prešovské zahodené šance, zbytočné straty lôpt a tak Allrisk z kontier nakoniec korigoval.

Zostava a góly Prešova: Bakša, Olejár Polanský, T. Mažár 1, Huňady 3, Spuchlák 1, Durkáč, Pekár 5, F. Zaťko 10/4, Dobrovič 2, Gruca 3, Tumidalský 4. Najviac za hostí: Trávniček a Puta po 4. Pred 1198 divákmi rozhodovali Baďura a Bábel. Pokutové hody: 6/4 - 1/1. Vylúčení: 3 - 5.

Martin Lipták, tréner Farmakolu Tatran: "Prvých pätnásť minút si z našej strany neviem vysvetliť. Chlapci boli rozklepaní, vypadávali im lopty. I preto sa so súperom ťahali za prsty. Neskôr to už bolo v poriadku. Pravda, až na tie zahodené šance."

ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 22:22 (11:11)

Vo vyrovnanom stretnutí sa obe mužstvá striedali vo vedení. Ani jednému sa však nepodarilo od súpera gólov odskočiť a tak sa stretnutie skončilo zaslúženou remízou.

Najviac gólov: R. Suchý 6, Čermák 5 - Kleis 6, Justus 5/2, pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčení: 1 - 5, rozhodovali: Novák a Skružný (obaja ČR), 200 divákov.

Radegast HC Frýdek-Místek - HC Dukla Praha 22:22 (11:11). Najviac gólov: Valo 7, Kraus 4 - Zemánek a Jícha po 6.

Poradie: 1. Frýdek-Místek 13, 2. Karviná 11, 3. P. Bystrica 11, 4. Dukla 8, 5. Prešov 8, 6. Allrisk 7, 8. Košice 7, 9. ŠKP 6, 10. Sečovce 4, 11. N. Zámky 3, 12. Zubří 2.