Devätnástka napriek prehre v druhej fáze

Sportnet|17. okt 2002 o 00:00

Vilnius - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali vo svojom treťom vystúpení v 1. fáze kvalifikácie ME vo Vilniuse s Talianskom 1:2,

aj napriek tomu si však vybojovali postup do druhej fázy z druhého miesta. V ďalšej fáze sa zverenci trénera Antona Valoviča stretnú s Českom, Nemeckom a jedným z dvojice Belgicko-Ukrajina, zápasy sa musia odohrať najneskôr do mája budúceho roku.

Slováci boli počas celého stretnutia favorizovaným Talianom viac ako vyrovnaným súperom, doplatili však na nepremieňanie gólových príležitostí. V poslednej minúte prvého polčasu sa "squadra azzura" ujala vedenia, keď nedorozumenie slovenskej stredovej formácie potrestal Corsi. V druhom polčase mladí Slováci dostali svojho súpera pod tlak a v 63. minúte sa dočkali vyrovnania, keď sa po peknej krídelnej akcii presadil striedajúci Hološko. Vzápätí mali čisté šance Ovšianik, Paluba i Adamík, neuspeli však a prišiel trest Talianov v podobe gólu Gibbsa v 82. minúte.

"Musím chlapcom zablahoželať k dnešnému výkonu, keď väčšiu časť zápasu boli lepším tímom, odvrátila sa však od nich šťastena. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, no predovšetkým v druhom polčase sme súpera zvierali a druhý gól visel na vlásku. Taliani sa však dokázali ubrániť a napokon z ojedinelého protiútoku strelili druhý gól. Náš cieľ postúpiť do druhej fázy sme splnili a preto môžeme byť spokojní, teraz sa treba dobre pripraviť na boje v druhej fáze," povedal tréner slovenskej devätnástky Anton Valovič.

Slovensko 19 - Taliansko 1:2 (0:1)

Góly: 63. Hološko - 45. Corsi, 82. Gibbs, ŽK: Bašista, Krutý. Zostava SR: Perniš - Paluba, Bašista, Adamík, Škrteľ, Ovšianik - Očovan (46. Juhász), Labun, Krutý, Benčík (76. Zošák) - Sokol (46. Hološko).