Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Košičania sa vyhupli na čelo extraligy

Košice - Skalica 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)Košice - Domáci mali vydarený úvod, už v prvom striedaní mohol skórovať Škovira. V 4. min. síce košický gólman

Košice - Skalica 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Košice - Domáci mali vydarený úvod, už v prvom striedaní mohol skórovať Škovira. V 4. min. síce košický gólman Šimonovič musel riešiť únik Kocáka, ale poradil si. V 6. min. vymyslel akciu kapitán HC Ihnačák, Sabol vystrelil a Drotár dorazil puk do siete. Pred koncom prvej tretiny však Košičania stratili za bránkou puk, čo využil voľný Skaličan Ružička. V prostrednej časti dostal východniarov znovu do vedenia pohotovou strelou Kroták. V záverečnej časti sa dosť diskutovalo. V 53. min. však hrali Záhoráci presilovku a M. Ivičič namieril od modrej časti tvrdo a presne. O víťazstve Košíc napokon rozhodol zblízka Špilár.

Góly: 6. Drotár, 29. Kroták, 57. Špilár - 18. Ružička, 59. M. Ivičič. Vylúčení 5:4, navyše Drotár (Košice) 10 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 2000 divákmi rozhodovali Jonák - Tvrdoň, Vrančík. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, M. Segľa, Vorobel, Ščibran, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár (41. Kováč) - Kövér, Kmiť, K. Kováč (22. Holečko). Skalica: Lipovský - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Bukna, Valko - T. Višňovský, Hujsa, J. Jurík - Kocák, M. Ružička, R. Hartmann - D. Komínek, Rampáček, Čársky.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to dobrý dramatický zápas. Mali sme vydarený úvod, škoda, že sme z neho vyťažili iba jeden gól. Skalica hrala dobre a tak sme o výsledok museli tvrdo bojovať až do konca."

Marián ŠPACAI

Sp. Nová Ves Poprad 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Spišská Nová Ves Hneď na úvod susedského derby mali domáci výhodu presilovej hry, ale ani početnú prevahu piatich proti trom nevyužili. V 13. minúte sa predral spoza brány Petričko a prízemnou strelou otvoril skóre zápasu. Po góloch Mravca a vzápätí Diana v druhej časti hry domáci viedli 2:1, ale Misál vyrovnal a Tomas blafákom dostal hostí do vedenia. Posledné dejstvo pred vypredaným hľadiskom začali lepšie Tatranci, ale Spišiaci v 50. minúte opäť Filipom vyrovnali počas presilovej hry o dvoch hráčov. Po obrovskej chybe domácej obrany rozhodol zápas sedem minút pred koncom R. Tomas. Spišiakom už nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

Góly: 26. Mravec, 29. Dian, 50. Filip - 13. Petričko, 35. Misál, 40. R. Tomas, 53. R. Tomas. Rozhodovali: Müller - Jung, Lokšík, vylúčení: 3:9, navyše: Klouda 2+2, Kollár (obaja Poprad) 2+2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: bez zmien, 6000 divákov. SP. NOVÁ VES: Petrík Sadiki, Gríger, Zajac, Žec, Turan, Bambúch, Muránsky, Valečko Mravec, Filip, Veselovský Dian, Laštiak, Liba Sax, Kristian, Krausz Hopkovič, Kostelňák, Ilavský. POPRAD: Klempa Gavalier, Jurčo, Turan, Kolba, Gallo, Tomas, Rusnák, Barto Hvila, Kollár, Verčík Segľa, Palovčík, MIsal Petričko, Klouda, Tomas Jurinyi, Slaninák, Valigura.

Vladimír Klinga (tréner Sp. Novej Vsi): "Začali sme veľmi vlažne. Súperovi sme nechávali veľa priestoru. Rozhodlo to, že dnes obrana zahrala najslabšie."

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Sme radi, že sme získali tri body. Zvládli sme stretnutie vo vysokom tempe."

J. PETRUŠKA

Ďalšie výsledky: Žilina L. Mikuláš 4:2 (2:1, 2:0, 0:1), 2. Húževka, 9. Oravec, 35. Kazda, 38. Kazda - 5. R. Školiak, 60. J. Pleva.

Zvolen - Trenčín 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), 22. Kovalczyk, 50. Kavulič, 60. Jánoš - 8. Barinka.

Martin - Slovan 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), 21. Lezo, 31. J. Krišák, 60. Špirko - 51. Junas.