Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Vranov obral lídra o tri body

V 13. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa hral šláger v Trebišove, kde líder súťaže hostil druhý Vranov. Domáci v predchádzajúcich

domácich dueloch nestratili ani bod a nedostali žiadny gól. Po šlágri to už však nie je pravda, pretože hráči Bukocelu Slavoj zaskočili a vyhrali 2:0. Prekvapujúcim výsledkom sa skončilo merania aj v Michalovciach, kde domáci zakopli s rezervou prešovského Tatrana. Na tretiu priečku sa vyhupli Sobrance, keď doma si poradili s nováčikom zo Svidníka. Druhý z Ďurkova neuspel v súboji susedov z dna tabuľky v Poprade a so siedmimi bodmi uzatvára peletón. Dôležité body získal Svit i V. Kapušany. Cenný bod si z Lipian priviezli Bardejovčania, keď s domácou Odevou si body za remízu 3:3 podelili. Program 14. kola: Lok. Košice - Turňa, St. Ľubovňa - Svit, Bardejov - V. Kapušany, Ďurkov - Lipany, Svidník - Poprad, Prešov B - Sobrance, Vranov - Michalovce, Stropkov - Trebišov.

Trebišov - Vranov 0:2 (0:0)

Trebišov - Súboj dvoch momentálne najlepších celkov tretej ligy mal od začiatku rušné tempo. Domáci mali viac z hry, ale ani hostia v ničom nezaostávali. Dobre organizované obrany oboch súperov útočníkom veľa šancí na úspech nedávali aj preto sa v prvej polhodine viac bojovalo v strede ihriska ako pred bránami. Postupne domáci zvyšovali tempo a prišli aj šance. V 31. min. sa v šestnástke hostí dobre uvoľnil Frajkor, ale jeho nebezpečná strela tesne minula Suchého bránu. V 38. min. hlavička Černeja vystrašila brankára hostí. Tlak Trebišova silnel a hostia vďaka nekompromisnej obrane odolávali. Úvodné minúty druhého polčasu trebišovských divákov priam šokovali. V 48. min. po chybe Nianga sa dostal k lopte Chmura a otvoril skóre. Druhý úder prišiel v 54. min., keď nedorozumenie v obrane Slavoja využil Hajduch a zvýšil na 2:0 pre Vranov. Zjavne zaskočení domáci sa však nevzdávali. Akciám Trebišova však chýbala väčšia dravosť i moment prekvapenia. Do súvislého tlaku sa už nedostali. Na druhej strane psychicky povzbudení hostia hrali uvoľnene, bezpečne kontrolovali ďalší priebeh druhého polčasu a dotiahli zápas do víťazného konca.

Góly: 48. Chmúra, 54. Hajduch. Pred 800 divákmi rozhodoval Bochnovič, ŽK: Černej, Geri - Hudák, Petro. TREBIŠOV: Falatovič - Dorovčák, Černej, Timko, Borčík - Geri (82. Sobota), Capko, Niang (57. Vajda), Demjan - Voroňák, Frajkor (57. Sabo). VRANOV: Suchý - Petro, Oslovič, Jenčko, Ivanič - Kubalík, Chmúra (90. Matta), Bumbera, Hajduch - Palenčík (90. Vožný), Hudák (84. Komár).

J. OSTROŽOVIČ

V. Kapušany - St. Ľubovňa 3:0 (1:0)

Veľké Kapušany - Od úvodu stretnutia mali viac z hry Energetici a už v 3. min. po rozohraní priameho kopu Gajdoščíkom nebehol z ľavej strany Lizák a získal vedenie 1:0. V ďalšom priebehu hry viac útočili hostitelia. V 17. min. hostia prvýkrát strelili na bránu domácich, ale R. Pavlišinova strela išla nad. V prvom polčase stála za zmienku šanca Korneckého, keď postupoval sám na Packu ale slabú strelu brankár vyrazil. V 38. min. Plichta z dobrej pozície strieľal vedľa brány. Po prestávke domáci už v 46. min. zvýšili svoje vedenie, keď po peknej akcii Gajdoščíka, Kornecký, Demes posledný menovaný nedal šancu Packovi. Celý druhý polčas malo mužstvo zo Zemplína hernú prevahu a z množstva šancí dalo za druhý polčas dva góly. Najkrajší gól padol v poslednej minúte zápasu, keď hráči zo Starej Ľubovni stratili na poliacej čiare loptu a Gajdoščík od polovičky postupoval sám na Packu a z hranice šestnástky trafil šibenicu.

Góly: 3. Lizák, 46. Demes, 90. Gajdoščík. Pred 300 divákmi rozhodoval Marflák, ŽK: Demes, A. Nagy. ENERGETIK: Hrabčák - Terebessy, Ovák, Melník, Lizák, T. Nagy, A. Nagy, Gajdoščík (90. Jáger), Kornecký - Varga (68. Fintor), Demes (83. Hornyak). ST. ĽUBOVŇA: Packa - Pavlišin Jozef, Rybovič, Jarabinský, Novotný, Lörincz, Slivoš, Pavlišin Ján (85. Sykorjak), Kalafut (76. Kačmarík), Pavlišin Rastislav, Plichta.

J. BELAN

Lipany Bardejov 3:3 (1:3)

Lipany - Domáce mužstvo nastúpilo na stretnutie značne oslabené. Pre zranenia a žlté karty mu chýbali štyria hráči základnej zostavy. Pred stretnutím začalo pršať, takže trávnik, ktorý bol vo veľmi dobrom stave, sa po stretnutí zmenil na oranisko. Tento terén vyhovoval viacej hosťujúcemu mužstvu, ktoré má vo svojich radoch skúsených hráčov a tí dokázali potrestať neskúsenosť domáceho mužstva už v 13. min, keď sa ujali vedenia gólom Adamišina. V 25. min. po rohovom kope ostal úplne voľný Šomský a peknou strelou upravil na 0:2. V 38. min. po peknej prihrávke Ševčoviča, znížil hlavičkou Jacko. Možnosť vyrovnať sa naskytla domácemu mužstvu v 38 min., no Ševčovič ani Jacko svoje šance nevyužili. Boli to práve hostia, keď po chybe domácich hráčov v obrane zvýšili na 1:3 v 42. min. Adamišinom. V druhom polčase sa domáce mužstvo zmobilizovalo a znížilo na 2:3 v 65. min. Angelovičom. Ďalšia snaha domácich hráčov prinášala aj gólové šance, no ich úspešne zakončenie chýbalo. Vyrovnania sa dočkali v 90. min. keď za faul na Angeloviča premenil pokutový kop Andraščík a tým upravil na konečných 3:3.

Góly: 30. Jacko, 56. Angelovič, 90. Andraščík (11 m) 13. a 42. Adamišin, 25. Šomský. Pred 500 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: Molčan, Andraščík, Jacko Novák. Lipany: Križalkovič Molčan, Andraščík, Franta (46. Turak), Verbovský Liščinský, Šott, Seman (46. Guzy) Jacko, Angelovič, Ševčovič (90. Klembara). Bardejov: Pilar Koscelník, Kukulský, Bodik (70. Jacečko), Čekan Hoclár (85. Pizur), Šalamon, Šomský, Novák (50. Vaško), Kočiš, Adamišin.

Pavol ŠUHAJ

Svit Turňa 1:0 (0:0)

Svit Úvodná polhodina veľa vzruchu nepriniesla a obom kolektívom viazla kombinácia i rozohrávka. Až v 40. minúte sa konečne odhodlali domáci k vážnejšej strele na hosťujúcu bránu a Novákova delovka spoza 25 metrov len tesne minula pravý horný roh hosťujúcej brány. V poslednej minúte prvého polčasu ešte pohrozil Oprondek z priameho kopu, ale brankár Turne si s jeho strelou bez problémov poradil. Druhý polčas začali hostitelia s oveľa väčším nasadením a hneď od úvodných minút poriadne zatápali hosťujúcej obrane na čele s brankárom Rebejom. Po rohovom kope sa ocitol vo výbornej šanci Gajan, ale v päťke loptu z prvej netrafil. O päť minút neskôr sa snažil hlavičkovať Oprondek, ale lopta opäť nenašla svoj cieľ. V týchto chvíľach však boli hostia pod neustálym tlakom Podtatrancov, skóre sa však nemenilo ani po peknej akcii Kubesu s Oprondekom, na ktorej konci druhý menovaný hráč opäť tesne minul bránu hostí. Až dve minúty pred koncom sa hostitelia predsa len dočkali, keď Sabo presnou strelou rozjasal uzimených divákov.

Gól: 88. Sabo. Pred 300 divákmi rozhodoval Havira, ŽK: bez kariet. SVIT: Marušák Kaprál, Krišanda, Kubesa, Vitko Novák (42. Drugáč), Gajan, Sabo, Fridman (55. Diviak) B. Maličký, Oprondek (75. Guziar). TURŇA: Rebej Szabó, Hiščák (55. Hílovský), Tóth, Erdélyi Herczeg, Szilágyi (68. Danko), Korínek, Rusinko Aboši (58. Vislay), Sovič.

R. HUDEČEK

Michalovce Prešov B 0:1 (0:1)

Michalovce Keď v 12. minúte stretnutia Gabák bombou z 30 m, ktorú výborný brankár Vaško vyrazil na roh, odštartoval celozápasové dobýjanie prešovskej brány, nik z divákov ani len netušil, že na jeho konci budú mať radosť z víťazstva hráči hostí. Tým stačili dve strely na bránu Zemplína, z ktorých sa jedna parádna z kopačky Durkača v 36. minúte ocitla v šibenici Belanovej brány. Ešte predtým trikrát Bačík proboval Vaškov postreh, lenže gólman Šarišanov bol zakaždým na svojom mieste. Šťastie mu pomohlo tesne pred prestávkou, keď znovu Bačík po prihrávke Capíka mieril zblízka vysoko nad. Po zmene strán sa hra odvíjala výlučne na polovici prešovskej rezervy, domáci mali miestami až drvivú prevahu, ktorú zvýraznili aj pomerom rohov (17:1!), ale gólu sa diváci nedočkali ani po strele Vasiľa, ktorá Vaškovi vypadla, lenže Slichova dorážka skončila v rukách brankára, ani po ďalšej dorážke Capíka, ktorý zvnútra šestnástky mieril veľmi nepresne. V 76. minúte trafil Slicho priamo z rohu brvno a onedlho Gallo mieril po centri Uhľara tesne vedľa žrde. Keď sa už zdalo, že sa domáci dočkajú aspoň vyrovnania z pokutového kopu, rozhodca Kotrády prehliadol jasný faul na prenikajúceho Galla. V závere arbiter nastavil rekordných sedem minút, ale michalovskí strelci gól do "zakliatej" prešovskej brány už nestrelili.

Pred 600 divákmi rozhodoval Kotrády. Gól: 36. Durkač. ŽK: Bačík, Gabák Dzuríček, M. Vasiľ. MICHALOVCE: Belan P. Vasiľ, Gabák, Micák Uhľar, Adam (58. Gallo), Slicho (86. Pavlulik), Ivan, Devečka Bačík, Capík. PREŠOV B: T. Vaško Durkač, Kakaščík, Bašista, M. Vasiľ (70. Hermanovský) Dzuríček, Novák, Majer (61. Mruz), Lukáš Porochnavý, Hatok

J. ČÚRNY

Poprad Ďurkov 2:1 (2:0)

Poprad V dôležitom majstrovskom stretnutí mužstiev z chvosta tabuľky hostitelia nezaváhali a odpútali sa ešte viac od dna tretej ligy. Už v 6. min. po rohovom kope Kobolku sa ocitol v sľubnej príležitosti Čečot, ale minul opustenú bránu. Aktivita podtatrancov stúpala čoraz silnejšie, no chýbalo presné zakončenie a góly. V 27. min. po Šimšajovej prihrávke pohrozil prudkou strelou do spojnice Demkovej brány Kovalčík. V 35. min. priamy kop Pitoňáka ml. predĺžil hlavou Čečot na Tkáča, ktorý otvoril skóre stretnutia. Neubehlo ani päť minút a hosťujúci gólman lovil loptu za svojim chrbtom po štandardnej situácii znova. Rohový kop Žifčáka našiel presne postaveného Pitoňáka st., ktorý prudkou strelou zvýšil vedenie domácich. Po zmene strán začali domáci opäť rezko, keď hneď v úvode nastrelil Kobolka žrď súperovej brány. Po tomto okamihu postupne hostia hru v poli vyrovnali, boli agresívnejší, hlavne v ofenzívnej činnosti, ale vážnejšie gólové šance si do hodiny hry nevytvorili. V záverečnej štvrťhodine, však Mačingom prudkou prízemnou strelou znížil. Domáci si však už víťazstvo nepustili z rúk a zaslúžene zvíťazili a získali cenné tri body.

Góly: 35. Tkáč, 39. Pitoňák 75. Mačinga. Pred 400 divákmi rozhodoval Mrázek, ŽK: Jurko. Poprad: Justh Polakovič, Pitoňák ml., Kovalčík, Šimšaj Kobolka, Tkáč (76. Kšenzakovič), Pitoňák st., Renner (66. Gajdošík) Žifčák, Čečot. Ďurkov: Demko Siksa, Jurko, Senjuž, Köver Sepeši, Dulovič, Gašpar, Mižák (38. Pasternák) Mačinga, Matej (80. Repašský).

M. DIC

Sobrance - Svidník 1:0 (0:0)

Sobrance - V stretnutí dvoch susedov v tabuľke potvrdili domáci svoju suverenitu na domácej pôde iba tesným víťazstvom, hoci možností na lepší výsledok mali omnoho viac. Domáci boli iniciatívnejší, lenže jedna strela Girchu tesne minula bránu a tá druhá skončila na žrdi. Najväčšiu šancu na strelenie gólu mal v 35. min. Černega, keď po centri Jakuboca sa ocitol sám pred najlepším hráčom hostí, brankárom Hvozdom, ktorého nedokázal prekonať ani na dvakrát. Hostia sa predstavili v Sobranciach ako behavé a technicky vyspelé mužstvo, ale vážnejšiu príležitosť si nevytvorili, okrem jedinej strely ktorú vyslal na domácu bránu Harakaľ. Po zmene strán mohli domáci streliť gól už v 47. min., keď Gircha z dvoch metrov nedokázal trafiť prázdnu bránu. Domáci sa v ďalších minútach vehementne snažili streliť gól, ale ten stále neprichádzal, hoci pekné strely Gažiho a Černegu volali po góle ale tie zlikvidoval Hvozda. V 70. min. pekne vystrelil z 25 m domáci Košuda, ale jeho strelu, ktorá mierila do šibenice bravúrne vyrazil hosťujúci brankár na roh. Domáci sa gólu dočkali až v 84. min., keď po rohovom kope, ktorý zahrával Soták najvyššie vyskočil Mikula a hlavou dal víťazný gól.

Gól: 84. Mikula. Pred 600 divákmi rozhodoval Čiták. SOBRANCE: Poľacký - Košuda, Mikula, Firda, Gaži, Soták, Jakuboc (83. Škirda), Horvát, Roško, Gircha (83. Gutič), Černega. SVIDNÍK: Hvozda - Piršč, Macko, Miroslav Bučko, Jurč, Mar. Bučko, Harakaľ, Paňko, Kupec, Kizák, Druga.

M. PROKOP

Stropkov - Lok. Košice 3:2 (3:1)

Stropkov - Už v 1. min. mohli skóre zápasu otvoriť hostia, no hlavičku Račáka brankár Bujdoš vytlačil na roh. Na druhej strane bola nepresná tvrdá strela Kupca z diaľky. Aj ďalšiu príležitosť mal hosťujúci Račák, ale obrana Tesly ju v poslednej chvíli zmarila a tak góly začali padať do brány hostí. Najprv Vachaľ vybojoval loptu pri bránkovej čiare, našiel voľného Andrejka a ten sa nemýlil. O niečo neskôr využil Vachaľ chybu brankára hostí pri rohovom kope a loptu zblízka dorazil do siete. Hostia sa nevzdávali a po akcii stredom obrany Stropkova peknou strelou znížil Pačinda. Po polhodine si Tabiš dobre spracoval center Vasiliaka a zvýšil vedenie domácich. V 36. min. hosťujúci Béreš tvrdo fauloval domáceho Staška a išiel predčasne do kabín. Oslabení hostia začali po zmene strán aktívne a hneď v úvode znížil hlavou Račák, keď nikým neatakovaný poslal loptu k žrdi domácej brány. Po hodine hry mohol Račák vyrovnať, ale tentoraz bol brankár Tesly pozorný. V závere však už prišli minúty domácich. Najprv si Tomusko mohol dať vlastný gól, potom tiesnený Tabiš mieril nad a hlavičku Andrejka zastavila žrď brány hostí.

Góly: 16. Andrejko, 21. Vachaľ, 35. Tabiš - 25. Pačinda, 49. Račák. Pred 400 divákmi rozhodoval Zaleš,ŽK: Pillár, ČK: Béreš. STROPKOV: Bujdoš - Gonos, Staško, Bokšanský, Polivka (56. Čepa) - Vachaľ, Ľuberda (56. Tirer), Kupec, Vasiliak - Tabiš, Andrejko. LOKOMOTÍVA: Cuper - Béreš, Polomský, Tomusko, Marhefka - Fecík, Jakab, Lelák, Pillár - Račák, Pačinda.