videozáznam, ktorý si nahral pôvodný majiteľ Horizontu Vladimír Fruni a nedávna domová prehliadka, pri ktorej polícia našla rôzne dokumenty a zmluvy.
Koncom februára si Fruni v Chorvátsku nahral rozhovor, v ktorom žiada od Majského zmluvy o predaji. Ide pravdepodobne o predaj Horizontu. Majský mu však na jeho žiadosť okrem iného odpovedal: "Tvoje už neni nič, chápeš?"
Po zverejnení rozhovoru Majský o nahrávke tvrdil: "To nie je môj hlas, videl som ju, doniesli mi ju, mysleli si, že to so mnou hovorí." Kriminalisticko-expertízny ústav však potvrdil, že išlo naozaj o jeho hlas.
Neskôr sa objavili zmluvy, podľa ktorých Fruni predal Horizont dvom americkým firmám Commodore a Cavaliere. Splnomocnencami firiem boli Dávid B. a Patrik P., ktorí sa údajne kontaktovali aj s Majským. Firmy Commodore a Cavaliere podľa zahraničných policajných zdrojov neexistujú a na adrese, ktorú uvádzajú na zmluve, o nich nikdy nepočuli.
O predaji Horizontu však existuje niekoľko zmlúv - vo všetkých je kúpna cena stanovená na korunu. Prvú o predaji 90 % B.M.G. za korunu podpísal Fruni s Patrikom P. Druhú o desiatich percentách podpísal s Patrikom P. František Matík. (Matíka hľadá Interpol). Tretiu zmluvu podpísal s Patrikom P. opäť Fruni - v tomto prípade ide o predaj 100 percent.
Patrik P. v minulosti povedal, že nevie, ako sa na tretej zmluve objavil jeho podpis. Patrik P. Frunimu na revanš takisto za korunu predal pohľadávku Slovenských telekomunikácií. Tvrdil, že sa k nej dostal vďaka Majskému.
Fruni predal 25. januára 2002 aj akcie Horizontu v hodnote 30 miliónov. Podľa zmluvy ich kúpila firma Commodore. Tá má s Cavalierom spoločných vlastníkov - Orion property a Worldwide aqusitions. Patrik P. poprel, že by boli tieto firmy spolu s firmou Euro-american corporate services, ktorá figuruje na zmluvách, zapletené do obchodov s ruskou mafiou tak, ako sa to uvádza na dokumente amerického úradu pre účtovníctvo.
Pred uzatvorením Horizontu Slovakia a BMG Invest 3. februára tohto roku boli vyzbierané z ich jednotlivých pobočiek v SR finančné prostriedky - vklady klientov v celkovej čiastke okolo 50 miliónov korún a sústredené v centrále Horizont Slovakia v Košiciach. Z tejto sumy bolo približne 41 miliónov korún podvodným spôsobom, na základe fiktívnej kúpnopredajnej zmluvy, odčerpaných z pokladne. Skutok spáchali za účinnej pomoci zástupcu jedného z tzv. amerických investorov.
Polícia u Majského a Patrika P. nedávno urobila domovú prehliadku, pri ktorej našla dokumenty, ktoré jej pomohli k začatiu trestného stíhania. Na viacerých zmluvách mal byť práve Majského podpis.
Majský už jednému trestnému stíhaniu čelí. Spolu so svojimi dvoma synmi je podozrivý z poškodzovania veriteľa. V roku 1998 mali všetci traja previesť 426 miliónov zo spoločnosti Sipox Holding na firmu Istrokommerz namiesto toho, aby splatili dlhy Fondu národného majetku.
Autor: edi
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.