nielen na štyri".
Menoval predsedu parlamentného výboru pre sociálne veci Vojtecha Tkáča (HZDS), ktorý je vo svojej funkcii "nesmierne dôležitý pre veci, ktoré sa v tomto rezorte budú diať". S Tkáčom sa mieni čo najskôr stretnúť.
Tkáč Kaníkov postup víta. "Dobrý manažér si hľadá poradcov," povedal. To, že je v opozícii, nevidí ako problém. "My sme pravicová strana, ktorá chce vstúpiť do Európskej demokratickej únie. Myslím si, že práve to je dôkazom, že chceme robiť spoločnú politiku."
Tkáč sa pritom len nedávno vyjadril, že Kaníka v odborných kruhoch málokto pozná. Zapochyboval tiež o čistote jeho úmyslov obsadiť post ministra. "Je evidentné, že sa tí istí ľudia motajú vždy tam, kde sú balíky peňazí, pretože dnes ide na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny o 65 miliárd korún z privatizácie SPP. Ide o to, že by sa mali vytvárať kapitalizačné fondy, mali by sa prideľovať financie a licencie," vyjadril sa začiatkom októbra pre denník blízky HZDS.
Za odborníka v oblasti dôchodkového zabezpečovania je považovaný aj Kaníkov bývalý stranícky kolega, predseda OKS Peter Tatár. Sám Tkáč sa o návrhoch z dielne OKS vyjadroval pochvalne. Tatár ponuku nedostal. Kaníkovi Tatár neprekáža, ale "rozhodujúca je odbornosť, nie politická príslušnosť". Ako dodal, pracovné skupiny sa ešte len tvoria, ale "do tejto práce nemôžeme zapojiť všetkých ľudí na Slovensku, ktorí sa dôchodkovej reforme venujú".
Na čele tímu, ktorý bude dôchodkovú reformu pripravovať, bude riaditeľ Nadácie F. A. Hayeka Ivan Švejna, ktorý bude zároveň Kaníkovým poradcom. V súvislosti s postavením štátneho tajomníka ministerstva Michala Horvátha (ANO) v tíme Kaník povedal, že "princíp hierarchie - od ministra cez štátneho tajomníka k pracovným skupinám - nebude porušený".
(joč)
Autor: gal
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.