Pohárová cesta Prešova sa skončila na Považí

Sportnet|23. okt 2002 o 00:00

Slovenský pohár vo futbale mal včera na programe štyri štvrťfinálové zápasy hrané na jeden zápas, úspešné tímy postúpili do dvojkolového semifinále

(18. marca a 15. apríla 2003).

Matador Púchov - Tatran Prešov

3:0 (1:0)

Matadoráci potvrdil úlohu favorita a zaknihoval jednoznačné víťazstvo. Hostitelia sa ujali vedenia gólom Petra Vavríka v 22. minúte, o postupe definitívne rozhodol striedajúci Škripec v 65. a 67. min po perfektných centroch Brešku. Ťažký terén robil obom mužstvám problémy, hostia vzdorovali len prvý polčas a jedinú šancu mal Bubenko, v druhom polčase sa nepresadil Dic.

Góly: 22. Peter Vavrík, 65. a 67. Škripec. Pred 1235 divákmi rozhodoval Šipoš, ŽK: Bašista. Púchov: Bernady - Zavaterník, Pavol Vavrík, Holčík - Mužlay (48. Bugala), Štrba (59. Dedič), Peter Vavrík, Belák, Talda - Perniš (59. Škripec), Breška. Prešov: Ferenc - Hricko, Zajcev, Slanina - Kočiš, Jantek, Bašista, Fabuľa, Dic (76. Gumán) - Bubenko (83. Ďurkač), Viazanko.

Zostávajúce výsledky: Petrochema Dubová - FC Nitra 2:0 (0:0), góly: 54. a 85. Stacho. Pred 652 divákmi rozhodoval Šimon, ŽK: Mojík, Frišnič - Horváth, Ferenczy VTJ Koba Senec - MŠK Žilina 1:2 (1:1), 6. Novotný - 11. Gottwald, 90+ Sninský. Pred 1238 divákmi rozhodoval Udvardy, ŽK: Volf, Piatka, Juričkovič Varadín. ŽP Šport Podbrezová - Slovan Bratislava 0:1 (0:0), 90+. Pecko. Pred 4500 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Lešták, Krochta, Koňušík - Onofrej, Obžera.