"Naše plechy na konzervy boli prihrubé. Tak som išiel do VSŽ, aby ich urobili tenšie. Za rovnaké peniaze sme tak dostali viac plechov. Rok som to robil načierno, porušovali sme normy. Riaditeľ sa potil a vravel, že nás všetkých zavrú," spomína Majský na pôsobenie v podniku Obal v Novom Meste nad Váhom.
Majský však rozbehol biznis naplno až po roku 1989, keď založil družstvo Sipox. Cez túto firmu začal dovážať lacné počítače z Taiwanu a predával ich podnikom po 400 000 korún. "Dohodol som sa riaditeľom, ktorý zarábal päťtisíc, že mu dám stotisíc a on mi za počítače zaplatí do týždňa," prezradil pred dvoma rokmi novinárom.
Hoci na jednom taiwanskom počítači zarobil tristotisíc a podniky si ich objednávali po stovkách, začiatkom 90-tych rokov sa preorientoval na Rusko. Začal obchodovať s ropnými produktmi, kaučukom, farebnými kovmi a hnojivami, neskôr so zbraňami. "Rakety, munícia a tak," pochválil sa pred dvoma rokmi Majský.
Potom prešiel na strojársku výrobu. Sprivatizoval firmu VAB Bánovce nad Bebravou, za ktorú štátu nezaplatil. Dnes je za to trestne stíhaný. Nezostal dlžný však len štátu, ale aj trom tisíckam zamestnancov, za ktorých neplatil sociálne odvody. Majský sa obhajoval slovami: "Nezaplatiť do sociálnych fondov nebolo v tom čase trestné."
V posledných rokoch sa mu ale začala lepiť smola na päty. Kúpil napríklad české skrachované automobilky Liaz Liberec a Škoda Mnichovo Hradiště a pričlenil ich do svojho Sipox Holdingu. Tieto investície sa nakoniec ukázali ako zlé a fabriky skrachovali.
Neúspechom sa skončili aj niektoré vstupy do médií. Pod jeho rukami skrachovali napríklad žilinská lokálna televízia TV Sever či celoslovenský denník Smena. Majský dnes vlastní polovicu akcií Rádia Twist a rovnaký podiel ovláda aj vo vydavateľstve AHA Public, na ktoré previedol noviny a časopisy patriace pod Horizont.
(Spracované podľa archívu a rozhovoru v týždenníku Domino Fórum)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.