Dlhé Klčovo kráča za svojim cieľom

Sportnet|25. okt 2002 o 00:00

Udavské Jesenné kolo futbalových súťaží sa blíži k svojmu záveru. Mužstvá sa preto snažia v posledných zápasoch získať čo najviac bodov, aby zimnú

prestávku mali pokojnú. Napínavý súboj videli diváci v nedeľu v Udavskom, kde si domáce mužstvo zmeralo sily s futbalistami Dlhého Klčova, ktoré sa po víťazstve 4:1 usadilo na čele tabuľky piatej ligy, skupiny severovýchod. "Aj keď vieme, že v Udavskom sa ťažko vyhráva, neprišli sme tu v porazeneckej nálade," povedal pred zápasom tréner Dlhého Klčova Mikuláš Nemeš. Po zápase sa jeho slová potvrdili a na margo spomínaného zápasu povedal: "V každom zápase sa chceme presadiť technickou hrou, ale v Udavskom sme museli od tohoto zámeru upustiť. Dôvodom bol nekvalitný terén, kde sa tá takýto systém hry presadzovať. Preto sme sa hlavne v prvom polčase zamerali na dôsledné bránenie na vlastnej polovičke ihriska a vyrážali do rýchlych protiútokov. Viaceré z nich sa nám vydarili, ale chýbalo nám presnejšie zakončenie, alebo strely našich hráčov zneškodnil výborný domáci brankár Klamár. Toto sme po prvý krát prekonali až v poslednej minúte prvého polčasu pohotovou strelou Mesároša, ktorý mohol naše vedenie zvýšiť hneď po prestávke, kedy sa v priebehu piatich minút ocitol sám pred brankárom Klamárom, ale v prvom prípade mal nepresnú mušku a v druhom pohotovo zasiahol Klamár. Som rád, že naše mužstvo nezlomil vyrovnávajúci gól domáceho mužstva z pokutového kopu. Ba práve naopak, zdalo sa, že ich vyburcoval k zlepšenému výkonu, čo potvrdili troma ďalšími gólmi v poslednej štvrťhodine zápasu," konštatoval spokojný tréner Dlhého Klčova Mikuláš Nemeš. Tak ako vo väčšine prípadov, aj v tomto zápase odviedol veľký kus futbalovej práce najskúsenejší hráč Dlhého Klčova Milan Bujko. Narúšal útočné akcie Udavčanov už v strede poľa a presnými prihrávkami zásoboval útočníkov, ale aj sám niekoľkokrát nebezpečne vystrelil. Aj on mal po zápase dôvod na radosť. Nerovný povrch ihriska nám sťažoval rozvinúť našu technickú hru, ale vynahradili sme si to zvýšenou bojovnosťou a hlavne v druhom polčase sme domácich prevýšili aj po kondičnej stránke. Vzhľadom na priebeh stretnutia, je naše víťazstvo zaslúžené," dodal Milan Bujko. Do skončenia jesenného kola chýba odohrať len tri zápasy. Aj napriek tomu, že lopta je guľatá a vo futbale sa často rodia prekvapujúce výsledky, zdá sa, že Dlhé Klčovo sa už v tabuľke nedá predbehnúť a zimovať bude na prvom mieste. Za predvedené výkony by si to naozaj zaslúžilo a polsezónne vedenie by bolo dobrým odrazovým mostíkom postupu do štvrtej ligy.