Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Huncovce prekvapili Lučivnú a domov si odniesli všetky tri body

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala zápasmi ďalšieho kola.JÁNOVCE MLYNICA 7:0 (4:0)Posledný celok tabuľky pricestoval do

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala zápasmi ďalšieho kola.

JÁNOVCE MLYNICA 7:0 (4:0)

Posledný celok tabuľky pricestoval do Jánoviec iba s desiatimi hráčmi, a tak už pred začiatkom duelu bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. V zápase priemernej úrovne sa ako prví dostali k slovu domáci a Slobodníkom otvorili gólový účet stretnutia. Potom sa hra v poli prekvapujúco vyrovnala a pol hodinu sa oba tímy akoby iba oťukávali. Napriek tomu bolo jasné, že v zápase sa hrá iba o výšku skóre. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu domáci pridali a ďalšími troma presnými zásahmi upravili polčasový výsledok na 4:0. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Oslabení Mlyničania na Jánovce nestačili a tie boli jasne lepšie vo všetkých herných ukazovateľoch. Hosťujúci kolektív zachránil od vyššej prehry dobrý výkon brankára, ktorý po obrátke zneškodnil niekoľko tutoviek domácich hráčov.

Góly: Ľ. Bretz a P. Bretz po 2, Slobodník, Petrík, Rákoci (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Marton, ŽK: Petrík Ovšonka.

SP. TEPLICA SP. BYSTRÉ 2:0 (1:0)

Na ťažkom, blatistom teréne sa od začiatku lepšie pohybovali hostia a domácim Tepličanom boli vyrovnaným súperom. Vedenia sa napriek tomu ujali domáci, lebo po faule mali výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Jina. Hostia prišli v 35. minúte o Jakubča, ktorý videl červenú kartu, čím výrazne oslabil svoj kolektív. Napriek tomu boli oslabení hráči Spišského Bystrého domácim vyrovnaným partnerom. Nedokázali však využiť sľubné gólové príležitosti, za čo ich Tepličania potrestali druhým presným zásahom, ktorým spečatili svoje víťazstvo. Vzhľadom na priebeh hry by však bola remíza spravodlivejšia.

Góly: Jina (z 11 m), Dziviak. Pred 100 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Šimonovič, Jakubčo, ČK: Jakubčo (všetci Sp. Bystré).

LUČIVNÁ HUNCOVCE 1:2 (0:2)

V Lučivnej boli diváci svedkami zápasu dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril prekvapujúco hosťom, ktorí dali dva góly a mohli i tretí, avšak pri tutovke tentokrát neuspeli. Domáci futbalisti boli počas celého prvého polčasu akoby v útlme a hostia to trestali. Po zmene strán sa karta obrátila a domáci začali vyvíjať na bránu hostí veľký tlak. Zúročiť ho však nedokázali, keď sa im podarilo streliť jediný gól a ďalšie tri výborné šance ostali nevyužité. Najväčšiu spálili hostitelia pred prázdnou bránou hostí, keď z dvoch krokov prehlavičkovali hosťujúcu svätyňu. V závere vzrástla na ihrisku nervozita, ktorá vyvrcholila dvoma vylúčeniami. Arbitri mali problém odísť z ihriska, domáci organizátori však našťastie zabránili inzultácii rozhodcov.

Góly: Meleky Bonk 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Miňdaš, ŽK: Meleky, Bujňák Bonk, ČK: Joppa Beck.

STRÁŽE SP. ŠTVRTOK 3:0 (2:0)

Domáci nováčik vyrukoval na Spišiakov hneď od úvodu nátlakovou hrou, ktorá mu priniesla svoje ovocie. Z veľkého množstva vypracovaných gólových príležitostí však dokázali domáci hráči využiť do prestávky iba dve, a tak bolo stretnutie stále otvorené. Na ťažkom teréne predviedli aj hostia dve veľmi pekné akcie, avšak bez gólového korenia. Hostitelia však spálili šancí na niekoľko zápasov a o osude tohto duelu mohli rozhodnúť už do prestávky. Aj po zmene strán pokračovali Popradčania v nastúpenom trende, ale opäť zahadzovali, čo sa dalo. Nakoniec dosiahli zaslúžené víťazstvo rozdielom triedy, ktoré však mohlo byť vzhľadom na vývoj zápasu oveľa výraznejšie.

Góly: Kušnierik, Olejník, Šimko. Pred 100 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Tamaši, Bajtoš (obaja Sp. Štvrtok).

KRAVANY HÔRKA 2:0 (1:0)

V Kravanoch sa od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu až do samotného konca hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom sa z víťazstva mohli tešiť oba kolektívy. Od začiatku si oba celky vytvárali sľubné gólové príležitosti, ale už aj keď boli brankári prekonaní, lopta sa zastavila na žrdi jednej, či druhej brány. Úvodného gólu sa dočkali hostitelia, a ako sa neskôr ukázalo, tento moment bol pre ďalší vývoj veľmi dôležitý. Aj po obrátke pokračovala vyrovnaná hra a o výsledku sa rozhodlo až v samom závere, keď desať minút pred koncom pridali domáci druhý gól. O päť minút neskôr mali možnosť zvýšiť svoje vedenie, ale pokutový kop zmaril hosťujúci gólman. Z troch bodov sa nakoniec tešili šťastnejší Kravania, baníkom z Hôrky šťastena v tomto stretnutí jednoducho nepriala.

Góly: Dovala 2. Pred 250 divákmi rozhodoval Š. Pichoňský, ŽK: Jarabák, R. Krajč Ondruš, Mezovský.

V. SLAVKOV SP. BELÁ 3:0 (2:0)

Futbalisti Veľkého Slavkova sa proti Spišskej Belej rehabilitovali za posledné neúspešné výsledky a svojich priaznivcov potešili nielen víťazstvom, ale aj kvalitnou hrou. Hneď od začiatku boli lepším mužstvom a do prestávky zaslúžene viedli o dva góly. Hráči o sebe na ihrisku dobre vedeli a hosťujúci celok prevyšovali vo všetkých herných ukazovateľoch. Aj po obrátke pokračovali v dobrom výkone a svojho súpera herne jednoznačne prevýšili. Svoje zaslúžene víťazstvo ešte prikrášlili tretím gólom a potvrdili, že hernú krízu z posledného obdobia už zrejme majú za sebou.

Góly: Majerčák, Barabas, Mariňák. Pred 100 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: P. Lindeman Kredatus, Podolinský, Gríger.

ĽUBICA MLYNČEKY 4:2 (1:0)

V šlágri kola narazil líder tabuľky na druhý celok a právom sa očakával kvalitný súboj. Lepšie začali domáci, ktorí mali viac z hry a zaslúžene išli do kabín s jednogólovým náskokom. Hostitelia začali náporom i s vetrom, ale vyťažili z toho do prestávky jediný presný zásah. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ktorým sa podarilo rýchlo vyrovnať. Potom však prevzali taktovku do svojich rúk opäť Ľubičania a troma peknými gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Hosťom sa podarilo zaznamenať už iba jeden gólový zápis, a tak odišli z ihriska vedúceho celku tabuľky naprázdno.

Góly: Oravec, Š. Kaprál, Kovalčík, L. Kaprál Andráš, Pavličko. Pred 150 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Rams, M. Ivančák, Matúš Oravec Minárik, Česelka, P. Soľava, Petras, Pavličko, Jurský.