Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Bondrov gól nepomohol Capitals k bodovému zisku

New York - Zámorská hokejová NHL mala v noci na utorok na programe päť zápasov, v ktorých nastúpilo sedem Slovákov. Bodovo sa však presadili len

dvaja, Peter Bondra strelil do siete Pittsburghu svoj štvrtý gól v sezóne, prvý bod za asistenciu zaznamenal útočník Phoenixu Branko Radivojevič.

Návrat dvoch pittsburských "odrodilcov" v dresoch Capitals Čechov Jaromíra Jágra a Roberta Langa na ľad tučniakov skončil prehrou Washingtonu, ktorý v posledných šiestich zápasoch zvíťazil len raz. Od výmeny hviezdneho Jágra do hlavného mesta USA Caps s Pittsburghom ešte ani raz v piatich dueloch nevyhrali. Peter Bondra znížil v úvode druhej tretiny na 1:2 svojím štvrtým gólom v ročníku, keď strelou zápästím spoza brániaceho Iana Morana prekonal Hedberga. Po zápase však švédskemu gólmanovi musel slovenský kanonier zložiť poklonu. "Zaslúžili sme si z tohto zápasu odviezť aspoň bod, Hedberg bol však neuveriteľný a vychytal aj zdanlivo nemožné," povedal Bondra. Bývalý spoluhráč Jágra a podľa Čechových slov jeho "učiteľ" domáci Mario Lemieux strelil víťazný gól tučniakov len pár minút po tom, čo mu ranu od puku nad hornou perou zašili 25 stehmi.

Rozhodujúci gól strelil v predĺžení zápasu NY Rangers - Phoenix (3:2) český center Petr Nedvěd, okamžite po jeho zásahu sa však pozornosť upriamila na inú oporu jazdcov. Brankár Mike Richter totiž zaknihoval svoje už 300. víťazstvo v NHL. "Je to príjemný pocit, ale veril som, že sa mi na tento míľnik podarí dostať už skôr. Zranenia v minulej sezóne mi však nedovolovali pravidelne nastupovať. Teraz je mojím cieľom víťazstvo s poradovým číslom 301," povedal 36-ročný Richter, ktorý sa na túto hranicu dostal ako 19. brankár histórie a šiesty z aktívnych gólmanov. Svoj prvý bod v sezóne zaknihoval slovenský krídelník Branko Radivojevič, keď v brejku dvoch proti jednému pripravil gól Shanovi Doanovi. Ďalší slovenskí hráči Coyotes Radoslav Suchý a Ladislav Nagy, podobne ako domáci Ronald Petrovický sa bodovo nepresadili. Bol to jediný vzájomný duel týchto dvoch tímov v základnej časti. Tampa pokračuje v skvelých výkonoch v tejto sezóne. V bránke bleskov opäť žiaril Rus Nikolaj Chabibulin, ktorý za chrbát pustil len jednu strelu panterov a v tejto sezóne ešte neprehral. Takmer celý zápas floridského derby viedli hostia len o gól, v záverečnej päťminútovke však prekonali Roberta Luonga štyrikrát. Jediný slovenský hokejista v tomto zápase obranca Floridy Ivan Majeský odohral 12 minút a mal jednu mínusku.

Sumár výsledkov: PITTSBURGH - WASHINGTON 3:2 (2:0, 1:2, 0:0), góly: 6. Donovan, 14. Hrdina, 33. M. Lemieux - 23. BONDRA, 40. Halpern. TORONTO - ANAHEIM 5:2 (1:1, 3:0, 1:1), 2. McCauley, 27. Antropov, 31. Mogiľnyj, 56. Reichel - 5. Cullen, 45. Rucchin. FLORIDA - TAMPA BAY 1:6 (1:2, 0:0, 0:4), 3. Nilson - 5. Andreychuk, 14. Prospal, 56. Fedotenko, 57. Clymer, 58. Lecavalier, 59. Modin. NY RANGERS - PHOENIX 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0), 29. Bure, 39. Bure, 63. Nedvěd - 23. Doan (RADIVOJEVIČ), 28. Savage. EDMONTON - DALLAS 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1), 28. Smith, 43. Niinimää, 53. Moreau - 14. Hatcher, 20. Modano, 38. Guerin, 61. Modano.