Falošné tóny píšťaliek pripravili baníkov o niekoľko bodov

Sportnet|2. nov 2002 o 00:00

Štítnik V poslednom kole prvej polovice piatoligovej súťaže hostí TJ Baník Štítnik na domácej pôde na štadióne v Kunovej Teplici futbalistov

exštvrtoligovej Šace. V ostatnom kole súper od Košíc iba remizoval doma s Kráľovcami 0:0 a Štítnik po bezgólovom polčase v Prakovciach podľahol druhému celku tabuľky 0:3.

"Aby sme splnili náš predsezónny cieľ, potrebujeme v poslednom kole jesene vyhrať a získať tri body. Káder by mal byť konečne v poriadku, nikto nie je zranený a ani vykartičkovaný. Preto verím, že body ostanú doma, povedal na margo duelu 13. Kola vedúci mužstva TJ Baník Štítnik Iľko Minčev.

5. Šaca1253424:1718

12. Štítnik1242613:1614

Futbalisti Baníka, ktorí postúpili do piatoligovej spoločnosti z tretej priečky I. ObFZ Rožňava, s účinkovaní v tejto súťaži žiadne skúsenosti nemali. Dokazujú však, že pri vhodnom doplnení kádra skúsenými hráčmi a slušnom finančnom zabezpečení, môžu okres reprezentovať dobre. Lenže nič nie je také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Po tom, ako v úvodných kolách zaplatili baníci nováčikovskú daň, prišla na rad nielen séria bez prehry, ale i neblahá štatistika týkajúca sa vylúčení. Zo siedmych duelov vonku nazbierali hráči Štítnika až päť červených kariet (3. kolo: Ťahanovce, ČK Lukáč, 7. kolo: Jablonov ČK Mich. Gallo, 9. kolo: Kráľovce, ČK Spišák, 10. kolo: Rudňany, ČK Marek Macko, 12. kolo: Prakovce, ČK Lukáč). Iba v Nálepkove a Harichovciach dohrávali kompletní. "Doma nám rozhodcovia nikdy nič nedarovali a hráči hostí červenú nikdy nevideli. To, čo dokážu niektorí arbitri proti nám vonku odpískať, je až absurdné, uviedol I. Minčev.

O spravodlivom rozhorčení Štítničanov hovorí i fakt, že v 12 stretnutiach až 9-krát zaznamenali do polčasu bezgólový výsledok. Proti baníkom sa na ihriskách súperov kopala jedenástka až štyri razy. "Všetky pokutové kopy nariadil rozhodca až v druhom polčase, po predchádzajúcom stave 0:0 do prestávky. V tejto súťaži dokážu domáce celky rozhodcu ovplyvniť, lebo vo väčšine prípadov sme boli po zmene strán poškodení buď prísnym nariadením penalty, alebo ako naposledy v Prakovciach, keď sme pocítili zámerné verdikty arbitrov v náš neprospech, podotkol I. Minčev.

Po zápase v Prakovciach sa baníci odvolali a verdikt DK VsFZ znel v prospech Štítnika. Podľa ÚS VsFZ č.30 zastavila komisia rozhodcov činnosť na jedno súťažné stretnutie rozhodcovi Uhľarovi za nesprávne udelenie ČK v zápase Prakovce Štítnik a disciplinárka upustila od potrestania Lukáča za vylúčenie v tomto zápase. Body to však nováčikovi už nevráti, ale aspoň sa potvrdili slová I. Minčeva o čudných a falošných tónoch píšťaliek na ihriskách spišských mužstiev. Gemerskí zástupcovia v V. lige nielen teraz, ale i v minulých sezónach, už skrivodlivosť tejto súťaže pocítili.

Domov»Sportnet na východe»Falošné tóny píšťaliek pripravili baníkov o niekoľko bodov