Bukurešti, tu predala už takmer stovku pozemkov. Dvaja rumunskí záujemcovia však pred Mesiacom uprednostnili Mars.
Možnosti, ktoré sa skrývajú v tejto obchodnej sfére, mimochodom odvetviu, ktoré prekvitá na celej planéte, objavil v Rumunsku Adi Dragan, niekdajší člen jedného z predvolebných štábov istého rumunského kandidáta na prezidentský úrad v roku 1992, ktorý pracoval už v pekárstve, bol agentom s nehnuteľnosťami a riaditeľom istého veľkého závodu pre reklamnú oblasť. Ponuku LunarEmbassy objavil na internete v roku 1999 a čoskoro sa mu podarilo presvedčiť majiteľa firmy, že sa mu otvorenie kancelárie v Rumunsku vyplatí.
Väčšina rumunských zákazníkov kupuje pozemky ako prekvapenie, narodeninový alebo svadobný darček pre blízkych, či známych. Nápad s komerčným využitím mimozemských pozemkov sa zrodil v USA. Uznesenie OSN z roku 1967 síce obsahuje klauzulu, v zmysle ktorej vláda žiadnej krajiny sveta si nemôže privlastniť nebeské telesá, avšak svetová organizácia "zabudla" v tomto prípade na súkromné osoby. Američan Dennis Hopper potom v roku 1980 informoval vlády USA a bývalého ZSSR, že považuje za vlastný majetok Mesiac, planéty Slnečnej sústavy, a to prirodzene aj s ich mesiacmi. Za "námesačného" ho považovala verejnosť iba dovtedy, kým nezačal so "serióznym" výpredajom pozemkov.
OSN sa v roku 1984 usilovala ďalším uznesením dohnať zameškané, ale k zákazu obchodných transakcií súkromných osôb s nebeskými telesami sa pripojilo iba šesť z jej 186 členských krajín, takže obchodná činnosť LunarEmbassy mohla pokračovať. Odvtedy si pozemky mimo našej planéty zakúpilo takmer 1,5 milióna ľudí. Pre veľký záujem sa veľkosť pozemkov predávaných na svetovom trhu limituje na 0,41 hektára. Cena za takéto územie naozaj nie je vysoká - 29 dolárov. V Rumunsku sa však zákazníci dostanú k pozemkom výhodnejšie, keď zaplatia 49 dolárov za územie o rozlohe 70 hektárov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.