Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Strelecké hody dvojice zemplínskych celkov

V poslenom kole jesennej časti v najvyššej regionálnej futbalovej sa nadmieru darilo domácim celkom, ktoré nepustili súperom ani bod. Na prvom mieste

zimujú futbalisti Vranova, ktorí úlohu favorita potvrdili až v druhom polčase súboja so Sobrancami a šiestimi gólmi rozhodli o svojom víťazstve. Pri streleckej chuti boli aj hráči Slavoja, ktorí poslali domov košický Lokomotívu so siedmimi gólmi. Táto prehra odsunula železničiarov na poslednú priečku tabuľky, ktorú im uvoľnili hráči Popradu. Po víťazstve nad Prešovom B poskočili na trinástu. Pred zimnou prestávkou čaká na mužstvá ešte predohrávka prvého jarného kola, v ktorom sa stretntí títo súperi. Lok. Košice - St. Ľubovňa, Turňa - Bardejov, Svit - Ďurkov, V. Kapušany - Svidník, Lipany - Prešov B, Poprad - Vranov, Sobrance - Stropkov, Michalovce - Trebišov.

Trebišov - Lok. Košice

7:0 (5:0)

Trebišov - Favorizovaní Trebišovčania začali náporom a v 9. min. zachraňoval brankár Tatar pred domácim Demjanom. O dve minúty Frajkor strelou z hranice šestnástky otvoril skóre. Lokomotíva neprišla do Trebišova len s obrannou taktikou ale mala aj niekoľko dobrých príležitostí. V 19. min. mohol vyrovnať Koper, ale Falatovič v bráne Trebišova v poslednej chvíli vyrazil. Nedáš - dostaneš, sa uplatnilo už o minútu, keď Vajda strelou z diaľky zvýšil na 2:0. A v 24. min. Voroňák upravil na 3:0. Na druhej strane zahodil Jakab v 31. min. šancu na zníženie. Mladí Košičania, najmä v obrane hrali dosť naivne, a preto prišli aj ďalšie góly. V 36. min. Geri zvýšil na 4:0 a v 44. Demjan na 5:0. V úvode druhého polčasu, v 47. min. pridal šiesty gól Trebišova Voroňák a s Lokomotívou to vyzeralo zle-nedobre. Lenže po tomto góle nápor domácich trochu ustal a začali sa osmeľovať aj hostia. V 72. min. však prišla ďalšia chyba v obrane hostí, ktorú potrestal Tomko siedmym gólom. Zvyšok zápasu sa odohral v pokľudom tempe a na sedemgólovom skóre zápasu sa nič nezmenilo.

Goly: 11. Frajkor, 20. Vajda, 24. a 47. Voroňak, 36. Geri, 44. Demjan, 72. Tomko. Pred 300 divákmi rozhodoval Zubka, bez kariet. Trebišov: Falatovič - Juhás, Černej (46. Niang), Timko, Borčik - Geri, Capko, Vajda (70. Tomko), Demjan - Voroňak, Frajkor (77. Sobota). Lokomotíva: Tatar (53. Šurin) - Marhevka (46. Kocsis), Tomusko, Koper, Mračak, Sedlák (46. Fecik) - Pilník, Pillár, Jakab, Tököly - Pačinda.

J. OSTROŽOVIČ

Michalovce Stropkov

1:0 (1:0)

Michalovce - Na rozmočenom teréne mali prvú gólovú možnosť hostia, ale Čepa po dlhom výkope Bujdoša z hranice šestnástky mieril vedľa. Vzápätí mal na opačnej strane šancu Devečka, ale z otočky strieľal tesne nad. Po polhodine hry urobil stopér Staško hrubú chybu, na Bujdoša sa rútila dvojica hráčov Zemplína, ale Gallo mieril len do nôh stropkovského brankára. V 40. minúte prenikol po pravej strane Uhľar, jeho center netrafil Devečka a odrazenú loptu poslal Bačík iba do spleti tiel obrancov Tesly. V pridanom čase prvého dejstva režisér domácej hry Capík nezištne našiel Uhľara, ktorý zoči-voči Bujdošovi nezaváhal a strelil hosťom gól do šatne. Po prestávke začali lepšie hostia, kombinačnou hrou si vynútili prevahu, ale Tabišove strely ani Andrejkova hlavička pozorného Belana neprekvapili. V 78. minúte mohli Michalovčania po krásnej akcii na jeden dotyk pridať druhý gól, ale Bačík loptu v páde minul. O minútu neskôr išiel sám na brankára Gallo, ale v poslednej chvíli si nechal loptu vypichnúť. V 81. minúte obišiel výborne hrajúci Capík všetko, čo mu stálo v ceste, ale svoje dlhé sólo zoči-voči Bujdošovi zakončil strelou vedľa ľavej žrde. Keďže sa gólom neskončila ani biliardová spolupráca Bačíka s Capíkom, trojbodový zápis ostal zaslúžene na konte domáceho tímu.

Gól: 45.+ Uhľar. Pred 500 divákmi rozhodoval Slimák. ŽK: Andrejko Micák, Bačík, Vasiľ, Ivan, Gallo, Capík. MICHALOVCE: Belan Vasiľ (59. Ivan), Gabák, Adam, Micák Uhľar, Slicho, Capík, Devečka Bačík, Gallo (90. Marcin). STROPKOV: Bujdoš Gonos, Staško, Dovičák, Polivka Očipka, Andrejko, Kupec, Vasiliak (58. Vachaľ) Tabiš, Čepa.

J. ČÚRNY

Vranov - Sobrance

6:1 (0:1)

Vranov - Kým v prvom dejstve Vranovčania len hľadali formu z predchádzajúcich duelov, po obrátke doslova rozdrvili súpera. Už v 3. min. mohol domáci Hudák meniť skóre, unáhlene hlavičkoval vysoko nad. V 7. min. sa mohli radovať hostia, Černegovu šancu však výborný Suchý zneškodnil. Keďže Hudák nevyužil ani svoju druhú možnosť, zahrmelo na opačnej strane, keď strele Girchu nechtiac pomohol do vlastnej siete Oslovič. Vranovčania sa síce snažili vyrovnať, no pridlho držali loptu, chýbal im lepší pohyb, no najmä prekvapujúca myšlienka. Naopak hostia umne režírovali hru v strede poľa a domácich k väčšiemu tlaku nepustili. Po obrátke sa karta obrátila, domáci doslova spustili na hostí uragán a v priebehu štvrťhodiny otočili výsledok. Najprv Homoľa vyrovnal, potom po nádhernom vysunutí od Bumberu Palenčík dostal Bukocel do vedenia, napokon po peknej individuálnej akcii Vožný vymietol ľavý horný kút Poľackého brány. Vranovčania pokračovali v nápore, niekoľko príležitostí však zahodili a zdecimovaného súpera dorazili až v závere. Sobrančania už neboli schopní odporu a domáci ich gólmi Mattu, Bumberu i Hajdúcha položili na lopatky.

Góly: 51. Homoľa, 55. Palenčík, 61. Vožný, 82. Matta, 84. Bumbera, 87. Hajdúch - 11. Gircha. Pred 540 divákmi rozhodoval Leško, ŽK: Palenčík - Soták, Mikula, Škirda. BUKOCEL ŠPORT: Suchý - Kubalík, Oslovič, Ivanič - Petro (69. Komár), Bumbera, Jenčko, Hajdúch, Vožný - Palenčík (77. Matta), Hudák (17. Homoľa). MŠK: Poľacký - Firda, Mikula, Gutič - Gircha, Roško (77. Klamo), Horvat (79. Paško), Soták, Jakuboc (70. Škirda) - Gaži, Černega.

Ľ. KOVAĽ

Poprad - Prešov B

2:0 (2:0)

Poprad - Hostitelia územnú prevahu a bojovný výkon zúročili už v 12. min. pekným gólom Kovalčíka po umiestnenej prízemnej strele. Tento otvárací úder do siete hostí zvýšil ich aktivitu a v 19. min. mohol vedenie zvýšiť Tkáč, ale hlavou mieril nad bránu Vaška. Rezerva Šarišanov sa snažila o technický a kombinačný spôsob hry, ale v pokutovom území bola takmer bezradná a gólovú príležitosť si nevypracovala. Naopak, boli to domáci, ktorí po Kovalčíkovej nevyužitej prudkej strele po pol hodine hry zvýšili svoj náskok v 35. min. Rennerovým gólom do prázdnej brány. Druhý polčas prebrali iniciatívu Šarišania, ktorí hrali podstatne rýchlejšie a agilnejšie ako do prestávky. V 49. min. pohrozil tvrdou strelou Porochnavý, ale domáci gólman Just jeho pokus vytlačil na rohový kop. Po tomto okamihu sa priebeh presťahoval medzi šestnástky. Domáci už bezpečne strážili svoj náskok, pričom hostí do vážnejších príležitostí nepustili. V 67. min. mohol vedenie prikrášliť Žifčák, ale svoju platonickú príležitosť nezakončil hlavičkou gólom. Vzhľadom na celkový priebeh a snahu je skalp domácich plne zaslúžený.

Góly: 12. Kovalčík, 35. Renner. Pred 400 divákmi rozhodoval Špivák, ŽK: Čečot - Kakaščík. Poprad: Justh - Polakovič (46. Kaprál), Tkáč, Kovalčík (71. Chocholák), Šimšaj - Gajdošík, Kobolka (57. Pitoňák st.), Pitoňák ml. - Čečot, Žifčák, Renner. Prešov B: Vaško - Porochnavý, Kovalík, Bašista (46. Majer), Durkáč - Novák, Dzuríček, Kakačšik, Slanina - Lukáč (46. Mruz), Hatok (73. Hermanovský).

M. DIC

V. Kapušany - Ďurkov

2:0 (0:0)

V. Kapušany - Po dvojdňovom daždi na ťažkom teréne sa hral iba priemerný futbal. Od úvodu stretnutia mali viac z hry Energetici. Už v prvej minúte Demesov priamy kop z hranice šestnástky šiel tesne nad. V 4. min. Varga slabo zakončoval, keď z 11 metrov kopol priamo do rúk Demka. Hosťujúci Mačinga dvakrát strieľal vedľa. V 20. min. Lizák hlavou vedľa. V závere prvého polčasu zaváhal Repašský, keď si dal dlhú loptu, ktorú Hrabčák chytil. Po obrátke začali hostitelia hrať ako pokropení svätenou vodou. V 51. min. Terebessy však netrafil, v 53. min. A. Nagyho strela tiež minula bránu. V 56. min. mali hostia veľkú šancu, keď po chybe stopéra Melníka Gašpar išiel sám na bránu, ale gólman Hrabčák podržal svoje mužstvo. Prvý gól padol v 59. min., keď Gajdošíkov rohový kop brankár Demko vrazil do svojej brány. Aj v ďalšom priebehu mali hráči zo Zemplína množstvo šancí. Svoje vedenie zvýšili v 85. min., keď rohový kop Gajdoščíka Demes hlavou posunul na nekrytého Vargu a ten skóroval. A tak domáce mužstvo po zlepšenom výkone v 2. polčase ukončilo jesennú časť s nováčikom súťaže zaslúženou výhrou a ziskom troch bodov.

Góly: 59. Gajdoščík, 85. Varga. Pred 300 divákmi rozhodoval Sedlák, ŽK: Mačinga. V. Kapušany: Hrabčák - Terebessy, Lizák, Melník, Kornecký (89. Fintor) - T. Nagy, A. Nagy, Gajdoščík, Hornyák (38. Jáger) - Varga, Demes. Ďurkov: Demko - Bačo, Sixa, Kövér, Senjuž, Sepeši, Dulovič (72. Pasternák), Gašpar, Repašský (84. Gajdoš), Mačinga, Matej (72. Mižák).

J. BELAN

Svit Bardejov

3:0 (3:0)

Svit Oba celky začali stretnutie v mrazivom, ale slnečnom počasí svižne a hneď od úvodu sa bolo na čo pozerať. Už v 3. minúte pohrozili hostia Šomským, pred ktorým ratoval v poslednej chvíli obetavým obranným zákrokom Kaprál. Podtatranci odpovedali o dve minúty hlavičkou Kubesu, ale tá našla iba dobre pripraveného gólmana hostí. Po následnej akcii domáceho kolektívu však zahral v pokutovom území rukou jeden z Bardejovčanov a B. Maličký sa z bieleho bodu nemýlil. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálili hostia v 28. minúte, keď aktívny Šomský z päťky prestrelil svätyňu domácich. Hostitelia odpovedali po rohovom kope Oprondeka B. Maličkým, ale jeho hlavička tesne minula pravú žrď Pillárovej brány. V 40. minúte však najlepší hráč na ihrisku B. Maličký dravo prenikol po pravom krídle a presnou bombou k pravej žrdi nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. S chuťou hrajúci "pelé" zavŕšil v poslednej minúte prvého polčasu svoj čistý hetrik ďalšou ďalekonosnou strelou z 20 metrov. Po obrátke už Sviťania iba hravo kontrolovali priebeh a vývoj skóre a futbalovej krásy na oboch stranách ubudlo. Napriek tomu mohli zveľadiť svoj náskok po šanciach M. Maličkého, či hlavičke Gajana.

Góly: 6., 40. a 45. B. Maličký (1 z 11 m). Pred 400 divákmi rozhodoval Jenčura, ŽK: B. Maličký, Palušák, Marušák Hoslár, Koscelník, Jacečko. SVIT: Marušák Kaprál, Krišanda, V. Novák (70. Diviak), Vitko B. Maličký, Kubesa, M. Maličký, Gajan (74. Samsely) O. Novák (55. Palušák), Oprondek. BARDEJOV: Pillár Koscelník, Kukulský, Bodík Čakan, Hoslár, Novák (88. Vajcík), Vaško (50. Jacečko), Kočiš Šomský (38. Pizur), Adamišin.

R. HUDEČEK

Lipany Svidník

1:0 (0:0)

V zápase iba priemernej úrovne, kde sa viacej bojovalo, ako hralo, vynikali obrany. Hostia od prvej minúty prehustili priestor pred svojim pokutovým územím a domáci nevedeli nájsť recept na prehustenú obranu. Nakopávali vysoké lopty, s ktorými však hostia nemali problémy. V 20. min. sa vyznamenal domáci brankár Križalkovič po strele z priameho kopu Piršča, ktorú vytlačil zo šibenice. Na opačnej strane strela Štofana len tesne minula ľavý horný roh Hvozdovej bránky. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami, no v závere polčasu sa mohli ujať vedenia odeváci, ale Ševčovič sa nepresadil. Druhý polčas sa podobal prvému, hostia umne bránili a nepúšťali domácich hráčov do šanci. Po prihrávke Frantu mal príležitosť Angelovič, ale s jeho slabou strelou v 70. min. nemal Hvozda problémy. V závere domáci zvýšili svoje úsilie streliť gól a po priamom kope sa najlepšie v šestnástke zorientoval Verbovský, ktorý blízka rozhodol o víťazstve svojho celku.

Gól: 88. Verbovský. Pred 500 divákmi rozhodoval Zaleš, ŽK: Andraščík - Mar. Bučko. LIPANMY: Križalkovič Molčan, Andraščáík, Štofan Verbovský Liščinský, Šott, Guzy (55. Franta), Angelovič, Ševčovič, Jacko (75. Seman). SVIDNÍK: Hvozda Mir. Bučko, Piršč, Jurč, Mar. Bučko Kupec, harakaľ, Vyravec Bochin, Kizák, Druga.

P. ŠUHAJ

Turňa - St. Ľubovňa

3:2 (2:0)

Turňa - Za pekného počasia diváci pod Turnianskym hradom videli pekný futbal. Začiatok zápasu využili domáci, keď v 8. min. po nedorozumení brankára a obrancu situáciu využil Rusinko a hlavou dostal domácich do vedenia. V prvom polčase domáci vyvíjali väčší tlak, vypracovali si niekoľko dobrých gólových príležitostí. V 20. min. Szilágyi z bezprostrednej blízkosti trafil do brankára Fekeho. V 23. min. Korinek po individuálnej akcii nedal šancu Fekemu a dal druhý gól domácich. V prvom polčase niekoľkými brejkovými akciami pohrozili aj hostia, no ani jednu z nich nedotiahli do konca. V druhom polčase hostia pridali na dôraze, viac behali, dostali domácich pod tlak. V 57. min. Kalafut z priameho kopu prekvapil brankára domácich a znížil na 2:1. O niekoľko minút Sovič po ideálnej prihrávke Korinka nedal Fekemu šancu a bolo 3:1. Akcie sa striedali na obidvoch stranách, viac gólových príležitostí mali domáci ale prevahu mali hostia. V 67. min. na dobrú prihrávku Hercega nedosiahol Sovič. V 71. min. chybu brankára Rebeja využil Slivoš na zníženie stavu na 3:2. V závere ešte domáci pohrozili, keď v 76. a 84. min. Aboši nevyužil svoje gólové príležitosti.

Góly: 8. Rusinko, 23. Korinek, 63. Sovič - 57. Kalafut, 71. Slivoš. Pred 450 divákmi rozhodoval Lengyel, bez kariet. Turňa: Rebej - Szabo, Hiščák, Herceg (74. Aboši), Tóth (74. Ondernický), Erdély, Danko, Szilágyi (89. Híľovský), Korínek, Sovič, Rusinko. St. Ľubovňa: Feke - J. Pavlišin, Rybovič, Jarabinský, Knapík (69. Kačmarčík), Lörinc (86. Kupec), Slivoš, Škovran, Kalafut, R. Pavlišin, Plichta.