Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Domáce kolektívy víťazne, hosťujúce však opäť neuspeli

HRANOVNICA - FINTICE 3:1 (1:0)Za chladného novembrového počasia sa postarali obe mužstvá o obojstranne otvorený útočný futbal. Hostitelia po

HRANOVNICA - FINTICE 3:1 (1:0)

Za chladného novembrového počasia sa postarali obe mužstvá o obojstranne otvorený útočný futbal. Hostitelia po nepresvedčivých výkonoch z predošlých duelov mali v prvom polčase pred vlastným publikom miernu útočnú prevahu. V 33. minúte ju korunovali vedúcim gólom po prudkej strele z 20 metrov D. Banga. Po tomto okamihu sa priebeh hry presťahoval medzi šestnástky a gólových momentov do prestávky bolo poskromne. Po zmene strán vyšiel štart do druhej časti hry lepšie domáceho celku, ktoré malo priam raketový nástup. V 48. minúte po chybe v hosťujúcej obrane rozvlnil sieť hostí Czerwik po presnej prihrávke D. Banga. Po tomto momente sa súper herne nevzdal. Naopak, nebezpečne neustále hrozil rýchlymi brejkmi a po jedno z nich v 56. minúte sa mu podarilo znížiť Andraščíkom na 2:1. Od tohto okamihu prevzali hostia iniciatívu a mali prevahu na kopačkách. Domáci sa ale veľmi umne bránili a navyše v závere duelu striedajúcim J. Bangom po peknej hlavičke po centri Ondruša upravili na konečných 3:1.

Góly: 33. D. Bango, 48. Czerwik, 82. J. Bango 56. Andraščík. Pred 150 divákmi rozhodoval Bašár, ŽK: Gajan (Hranovnica). HRANOVNICA: Špirka Meliš, Gajan, Ondruš, Olexa (72. Slavkovský) D. Bango (49. J. Bango), Šeleng, Biskup, Czerwik F. Pačan (86. Sedmák), Šavel.

POPRAD-VEĽKÁ HUMENNÉ B 3:1 (0:0)

Popradský štvrtoligista narazil na húževnatého súpera spod Vihorlatu, s ktorým sa víťazstvo rodilo ťažko. Úvod obojstranne dramatického duelu patril hostiteľom, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, ale Húsanica v 5., Gallovič v 7., či Mlynár v 12. minúte nenašli streleckú mušku. Po štvrťhodine hry pohrozili po prvýkrát z priameho kopu aj hostia, ale Bachura mieril iba nad svätyňu Franka. S pribúdajúcimi minútami sa kolektívy postarali o dramatické chvíle a útočný futbal. V 22. minúte prekvapil ďalekonosnou strelou gólmana hostí Muchu Húsanica. O dve minúty neskôr sa ocitol v stopercentnej šanci Gallovič, ktorý netrafil prázdnu bránu po Handzušovej prihrávke. V závere prvej časti polčasu po nevyužitých príležitostiach Galloviča z priameho kopu a Rybárovej po rohovom kope pohrozil súper po pekných kombinačných akciách Zarembom a Bešákom. Po obrátke sa obraz hry čiastočne zmenil. Lepšie začali hostia, ktorí v 48. minúte po hrubej chybe v defenzíve domácich sa ujali vedenia a gólom Bešáka z rýchleho protiútoku otvorili skóre stretnutia. Po tomto okamihu domáci hru v poli vyrovnali a v 52. minúte sa im podarilo peknou hlavičkou Šoltýsa po priamom kope Galloviča po prvýkrát rozvlniť sieť. Hostitelia pokračovali v kvalitnej nátlakovej hre, ale Šuster ani Dravecký nemali strelecký deň. Podarilo sa to až v 81. minúte opäť Šoltýsovi po podobnej situácii prvého gólu, keď po priamom kope Galloviča strelecky disponovaný Šoltýs presne trafil. V závere merania síl pokračovali domáci v územnej prevahe. V 88. minúte si svoje zaslúžené víťazstvo za bojovnosť prikrášlili tretím gólom, opäť po priamom kope, ktorý zaznamenal prízemnou strelou Handzuš.

Góly: 52. a 81. Šoltýs, 88. Handzuš 48. Bešák. Pred 200 divákmi rozhodoval Cehuľa, ŽK: Mlynár Bachura, Kravčík. VEĽKÁ: Frank Rybár, Kalužák, Šoltýs, Dravecký Mlynár, Handzuš (88. Kolumber), Kočiš Šuster, Húsanica (46. Precák), Gallovič.

SNINA KEŽMAROK 5:1 (2:0)

Kežmarčania sa na ťažkom a bahnistom ihrisku v Snine predstavili slabým výkonom a počas celého stretnutia pôsobili odovzdaným dojmom. Na náročnom teréne sa domáci lepšie pohybovali a predovšetkým prejavovali väčšiu túžbu zvíťaziť. Podtatranci hrali ľahkovážne, bez nasadenia a bojovnosti. Opticky síce bolo stretnutie vyrovnané, v pokutovom území však boli hostia úplne bezzubí a hostitelia, naopak, veľmi dôrazní. Už do prestávky strelili domáci futbalisti dva góly a svoje víťazstvo rozdielom triedy po prestávke ešte zveľadili. Po jednoznačnom priebehu hry odišli hostia zo Sniny po veľmi slabom výkone zákonite s prázdnymi rukami.

Góly: Gerzanič 4 (1 z 11 m), Grundza 60. Roch. Pred 400 divákmi rozhodoval Marko, ŽK: bez kariet. KEŽMAROK: Tokarčík Marhefka, Bajtoš, Braviak, Krempaský Dolanský, Wikarski, Boršoš (50. Garstka), Roch Barnáš (88. Dlugoš), Kopčák.

V. ŠARIŠ VYSOKÉ TATRY 2:0 (1:0)

Vedúce mužstvo tabuľky sa aj na pôde kvalitného súpera predstavilo s úmyslom bodovať. Úvod však mali lepší domáci, keď už v 9. minúte mal šancu najlepší strelec Veľkého Šariša Aľušík. Na druhej strane odpovedal dobrou strelou z priameho kopu Šavel, ktorá však letela tesne vedľa brány domácich. V 17. minúte si nešťastne zrazil strelu za chrbát svojho brankára Petreň a pohotový Aľušík na bránkovej čiare doťukol loptu do siete. Hostia odpovedali opäť Šavelom, ale ten ďalšiu sľubnú príležitosť nevyužil. Druhý polčas začali Vysokotatranci náporom a s veľkou snahou zvrátiť nepriaznivý výsledok. Po peknej prihrávke od Petreňa sa dostal do sólového nájazdu Oršula, ale gólu sa hostia opäť nedočkali. Hostia mali naďalej hru v rukách, ďalšiu šancu zahodil Frank. Domáci, vedomí si tlaku hostí začali so zdržiavacou taktikou. Petreňovu strelu vykopol domáci hráč až z bránkovej čiary a po následnom rohovom kope dobre hlavičkoval Šefc, avšak aj s jeho šancou si brankár domácich poradil. V záverečnom tlaku hosťujúceho celku sa podarilo domácim pridať druhý gól, čím spečatili svoje šťastné víťazstvo.

Góly: 17. Aľušík, 82. Župa. Pred 300 divákmi rozhodoval Kraus, ŽK: Oršula, Legát (obaja Vysoké Tatry). V. TATRY: Vernarský Hanišák, Legát, Kožuch, Šefc Oršula, Kupec, Petreň, Šavel [46. Frank (85. Frolo)] Hrnčík, Buc (75. Čahoj).