Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Prvú časť treťoligovej súťaže vyhrali Vranovčania, čo niekomu hádam kole oči

Vranov Po pätnástich kolách prvej časti tretej futbalovej ligy (v sobotu by sa malo hrať ešte predohrávané šestnáste "jarné") figuruje na čele

tabuľky FK Bukocel Vranov. Za ním je v tesnom jednobodovom závese Trebišov, potom nasledujú Turňa, Sobrance a piate Michalovce. Avšak súdiac podľa reakcie predstaviteľov vranovského futbalu prostredníctvom manažéra klubu Františka Buzeka, niečo radosť a aktuálne postavenia Vranovčanom kalí...

"Hlavne sa nás dotkli hodnotenia v regionálnej tlači na Zemplíne po stretnutiach s Michalovcami a Sobrancami," konkretizuje manažér Bukocelu. "Najmä po súboji s Michalovčanmi, ktorý sme vyhrali doma 2:1, sa náš výkon znevažoval. Po polčase sme prehrávali 0:1 a po zmene strán skóre otočili. Zrejme ešte i dnes ostal niekomu tento zvrat tŕňom v oku. Mne v tej súvislosti neprináleží hodnotiť výkon rozhodcov. Na to sú kompetentní iní. Avšak v zemplínskych médiách sa píše v duchu, ako keby práve arbitri za nás dali oba góly, oni na trávniku dreli a dotiahli zápas do zaslúžene víťazného konca. Isteže, na to, žeby rozhodcovia odpískali zápas každému po vôli, na to sa veru ako hráč, tréner, či ako manažér, naozaj nepamätám. Zásadné pre mňa stále ostáva, či prípadnými verdiktami ovplyvnili ten ktorý zápas, alebo nie. V našom prípade ho rozhodne neovplyvnili. Ich chyby, ktorých sa obojstranne dopustili v strede poľa, budú predmetom hodnotia kompetentnými. Videozáznam z tohto zápasu je na VsFZ. Pokiaľ vieme, náš súper oficiálnu sťažnosť voči vedeniu zápasu nezaslal." Ešte neutíchli dozvuky jedného zápasu vo Vranove a už ste nám naznačovali niečo o druhom. Tentoraz na štadióne Bukocelu vyhrávali 1:0 Sobrančania, no po obrátke inkasovali šesťgólový prídel. Vranovčanom sa teda podaril podobný kúsok, ako v minulom kole druholigovým Ličartovciam, ktoré odvrátili ešte výraznejšiu hrozbu. Doma prehrávali s Dubovou už 0:3, aby nakoniec vyhrali 4:3. Hostia a hlavne "búrlivák" tréner L. Molnár odchádzali síce sklamaní, smutní, ale dianie na trávniku v druhom polčase hodnotili nanajvýš korektne, bez náznakov prehnaného "fanúšikovstva". Skrátka, uznali kvality súpera a priznali vlastné zaváhania. Veď futbal je krásny predovšetkým i vďaka takýmto podobám. Prečo potom podľa vás okolo vášho jesenného finišu takýto rozruch ako vravíte? "Sám to nechápem. Znovu sa objavil v novinách upodozrievavý titulok, vraj líder vyhral opäť za nejasných okolností. Šesť gólov nejasných, prepáčte... Súper kým vládal, držal sa. Kto pozná naše ihrisko vie, že za zlého počasia je jedna jeho polovica podstatne viac rozmočenejšia, rozbahnená. My o tom, na rozdiel od súperov vieme, aj preto lepšie finišujeme." Chcete tým vari naznačiť, že s postupne čoraz viac blatistým terénom ihriska vo svojich predzápasových taktických zámeroch, konkrétne trebárs pri voľbe strán ak vyhráte žreb, vari kalkulujete? "Presne tak. Stačí si na dôkaz zobrať naše domáce polčasové výsledky. Druhé časti väčšiny zápasov vyzneli jednoznačne v náš prospech. Takže, spoliehame sa i na úskalia nášho trávnika. Trochu síce prezrádzam, ale to iba v záujme dokreslenia reálnych skutočností. Takže nie za žiadnych nejasných okolností, ale za skutočne daných. Kto ich u nás neodhadol, mal smolu. Naše víťazstvá v jesennej časti sme teda neboli dielom nejakej náhody. Nedosiahli sme ich žiadnymi darovaným jedenástkami, či po iných sporných okamihoch. Dosiahli sme ich buď po kombinačných akciách alebo po využití chýb súperov, ku ktorým sme ich donútili vlastnou aktivitou. Iné boli doslova vydreté pevnou vôľou našich futbalistov." Faktom je, že Bukocel Vranov je po pätnástich kolách na čele treťoligovej tabuľky. Znamená to teda, že sa po roku chcete opäť vrátiť na druholigovú scénu? "Nestaviame sa vôbec do roly najlepšieho mužstva súťaže. Je v nej viacero dobrých tímov, ktoré mali možno i menej šťastia ako my. Prípadne nedokázali zvládnuť všetky domáce zápasy tak ako my. Nuž a tých sme my hrali na vlastnom ihrisku najviac. To do určitej miery skresľuje postavenie na špici tabuľky. Po predchádzajúcich skúsenostiach z druholigových ihrísk sme si vedeli dobre zhodnotiť vlastné účinkovanie v tretej lige. Urobili sme viacero zmien v kádri. Vsadili na tunajších futbalistov a za výdatnej podpory nášho generálneho sponzora Bukóza Holding a tiež i ďalších, chceme pokračovať v nastúpenom trende. Zatiaľ sa o návrate po roku do druhej ligy u nás nehovorí. Kvalitné tímy majú Trebišov, Michalovce, Sobrance i Turňa. To sú kandidáti, s ktorými treba rátať. Podľa mňa najkompaktnejší tím majú Trebišovčania. Do skončenia súťaže