Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

O piatu prehru v sérii si tigri koledovali od začiatku, prišla na konci

1. FC Košice - MŠK SCP Ružomberok 0:1 (0:0)Košice - Už to vyzerá ako otrepaná pesnička, ale koncovky zápasov 1. FC Košice sú v tejto sezóne na

1. FC Košice - MŠK SCP Ružomberok 0:1 (0:0)

Košice - Už to vyzerá ako otrepaná pesnička, ale koncovky zápasov 1. FC Košice sú v tejto sezóne na zaplakanie. Opäť sa o osude zápasu rozhodlo v samom závere, presnejšie v 89. minúte. Pravda, keby už po prvom polčase hostia viedli i štvorgólovým rozdielom, nik by sa na štadióne nečudoval.

V týždni sa tigri na tlačovke prezentovali veľkým odhodlaním prerušiť čiernu sŕiu výsledkov v druhej štvrtine súťaže, no ihisku to zďaleka nebolo badať. Psychický tlak a výrazne pozmenená zostava zrejme zohrali svoje. Hostia hrali od začiatku o poznanie lepšie, na ťažkom teréne sa ľahšie pohybovali a predovšetkým celkom poľahky sa dostávali do šancí. Tie však ešte s väčšou ľahkosťou pozahadzovali. Štyri vyložené šance mal mladý Števko, no Kobr sa zakaždým zaskvel pri jeho pokusoch. Už v 12. min. zneškodnil Števkovi príležitosť, vzápätí po rohu i hlavičku zblízka, ktorú však ešte z bránkovej čiary vykopával J. Sovič, v 18. min. Števko trafil zo 7 m len do nôh Kobra, a keď v 42. min. osamotený po centri Bédiho na päťke netrafil dobre loptu, došla trpezlivosť i trénerovi Bogdanovskému a rozhodol sa striedať. Ešte pred tým Tomovčíkova strela skončila v náručí Kobra a košickému gólmanovi pomohlo v 38. min. i brvno po Jurčovej hlavičke. Minútu pred koncom I. polčasu mali šancu na skórovanie i domáci, no hlavičku po rohu Aličkoviča vykopával z bránkovej čiary Žofčák. Po rýchlom protiútoku sa do stopercentnej šanci dostal Kurty, Kobr však včasným vybehnutím zmaril jeho možnosť. V nadstavenom čase mohol skórovať i Mati, no v záklone netrafil bránu.

Po zmene strán začali Košičania oveľa aktívnejšie. Najprv delovka J. Kozáka z priameho kopu tesne minula bránu, potom Saparova bomba poriadne zatriasla brvnom, odrazenú loptu hlavičkoval Aličkovič, no tentoraz mu ku gólu zabránil bravúrny zákrok brankára Muchu. V 57. min. mali domáci ťažké srdce na rozhodcu Kačengu, ktorý neodpískal faul Debnára na Gajdoša, ktorý sa dostával do vyloženej šanci. V 63. min. Tomovčík po rýchlom protiútoku odcentroval a Helbich z dobrej pozície hlavičkoval nad. Onedlho sa na opačnej strane výborne uvoľnil Lazúr, no Mucha vyrazil jeho strelu z blízka a Obšitníkova dorážka smerovala do bočnej siete. Minútu pred koncom najprv Obšitník zle odkopol loptu, potom fauloval pred šestnástkou. Loptu si postavil exkošičan R. Urban. Jeho priamy kop však len opečiatkoval brvno, lopta sa odrazila k voľnému Rákovi, ktorému volej najprv nevyšiel, no opakovaný pokus už skončil v sieti.

Gól: 89. Rák. Pred 2 465 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Aličkovič, J. Sovič, Ľ. Gajdoš, Obšitník - Jurčo, Debnár. 1. FC KOŠICE: Kobr - J. Sovič - Školník, Ďorď - Sapara, Aličkovič, Obšitník, Lazúr - Mati (79. Vaščák), J. Kozák ml., Ľ. Gajdoš. RUŽOMBEROK: J. Mucha st. - Mikuláš - Jurčo, Kurty, Debnár - Žofčák, Helbich, R. Urban, Bédi - Tomovčík (90. Jančík), Števko (45. Rák, 90. Labaška).