Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Po obojstrannom trápení vydreté víťazstvo Sviťanov

BASKETBAL / BK Chemosvit Svit MBK Rieker Komárno 67:55 (21:13, 35:25, 46:33)Svit Komárno pricestovalo pod Tatry s malým meškaním i značne

BASKETBAL / BK Chemosvit Svit MBK Rieker Komárno 67:55 (21:13, 35:25, 46:33)

Svit Komárno pricestovalo pod Tatry s malým meškaním i značne oslabeným kádrom, keď im chýbal predovšetkým skúsený Lovík. Napriek tomu začalo veľmi dobre a v 4. minúte viedlo o tri body (4:7), najmä vďaka slabému doskoku domáceho kolektívu pod oboma košmi. Ten sa však rýchlo zvrtol v prospech Sviťanov, ktorí výrazne zabrali v obrane a prvú štvrtinu zaslúžene vyhrali o osem bodov (21:13). Úvod do druhej časti hry vyšiel lepšie hostiteľom, ktorí šnúrou ôsmich bodov svoje vedenie razom zdvojnásobili na 16 bodov (29:13) a hosťujúci tréner Jozef Pavlík si oprávnene vypýtal oddychový čas. Ten však akoby nepomohol ani jednému tímu a oba celky naďalej kopili veľa zbytočných chýb, pričom ani streľba nezniesla príliš vysoké kritériá. V drese hostí sa strelecky darilo predovšetkým priebojnému Ridzoňovi, ktorý zaťažil konto domácich 21 bodmi. Podtatranci sa naďalej dosť trápili a takmer všetky svoje akcie zakončovali streľbou spod koša, lebo k presným trojkovým pokusom Komárňania domáci celok jednoducho nepustili. Napriek tomu náskok Svitu pomaličky narastal a vždy sa pohyboval zhruba na hranici desiatich bodov. V závere sa síce hostia, ktorým sa postupne vyfaulovala až trojica hráčov, snažili stretnutie zdramatizovať, ale domáci už žiadnu drámu nepripustili a po nevýraznom výkone si na svoje konto pripísali "povinné" víťazstvo.

CHEMOSVIT: Znanec (1 trojka) a Zábavník po 14, Jankovič (1) 12, Kmetoni 11, Fapšo (1) 7, Pažický (1) 5, Veber 4. RIEKER: Ridzoň (3) 21, Ilko (2) 10, Kablár a Štereb po 7, Kollár 5, Arpáš (1) 4, Suprun 1. TH: 15/11 16/9, fauly: 18 22, trojky: 4 6, rozhodovali: J. Janáč, Címa, 400 divákov, štvrtiny: 21:13, 14:12, 11:8, 21:22.

Miloš Pažický (tréner Svitu): "Úvodná desaťminútovka, s výnimkou prvých dvoch minút, bola z našej strany taká, akú si predstavujeme. Bolo tam veľmi dobré nasadenie v obrane, získali sme veľa lôpt a darili sa nám rýchle protiútoky, pričom naša hra bola i oku lahodiaca. Potom sme sa bohužiaľ nechali vyviesť z miery, či už zapískaním rozhodcu, alebo súperom a náš výkon išiel dole. Druhá polovička zápasu nemala šťavu ani iskru, pretože hráči akoby ostali zarazení a hoci sme mali i svetlé okamihy, zbytočne sme sa v obrane dopúšťali veľkého počtu ľahkých chýb a preto náš výkon vyzeral dosť kostrbatý a neucelený."

Jozef Lovík (asistent trénera Komárna): "Svitské družstvo veľmi dobre poznám a vedel som veľmi dobre, čo od neho možno očakávať. My sme v tomto zápase zlyhali v obrane. Niektorí naši hráči hrali s prílišnou obavou smerom k súperovmu košu a to sa vtedy veľmi ťažko vyhráva. Nehrali nám navyše traja hráči, Svit bol kompletný, je zohratý už niekoľko rokov a úlohu favorita v tomto dueli potvrdil. Pri dnešnom výkone Svitu si však dovolím povedať, že ak by sme boli kompletní, tak by to mohlo byť zaujímavejšie."

Súhrn výsledkov 9. kola I. ligy mužov: K CERO Slávia SPU Nitra - BC Prievidza 102:83 (32:19, 27:21, 33:19, 10:24), najviac bodov: Mujagič 35, A. Jackson 19 - Štefánik 18, Morávek a Paraík po 15. AŠK Inter Slovnaft Bratislava - Váhostav Žilina 89:74 (19:20, 19:20, 26:18, 25:16), najviac bodov: Toya 34, Ondruš 22, Páleník 12 - Miš 17, Jurík 16, Baláž 13. VTJ Levice - Baník Handlová 90:88 (30:12, 11:24, 20:24, 29:28), najviac bodov: Lutovský 26, Krkoš 21, Drobný 17 - L. Smačko 26, Uhnák 23, Tucakovič 12. Stretnutie Slovakofarma Pezinok - E.S.O. Lučenec (76:56) predohrali.