dočasnom prepustení na slobodu z dôvodu zlého zdravotného stavu. Ako príklad uviedla bosnianskosrbského generála Radislava Krstiča, ktorý mal počas choroby svojho zástupcu pred Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu v Haagu (ICTY). "Tribunál počas procesu na určitý čas prepustil Krstiča. Generála zatiaľ zastupoval advokát a keď sa vyliečil, proces mohol pokračovať. Myslím, že je to riešenie aj pre Miloševiča," vyhlásila Hartmannová.
Proces s juhoslovanským exprezidentom Slobodanom Miloševičom pred haagskym tribunálom OSN v utorok po dni pojednávania opäť prerušili kvôli vyčerpanosti obžalovaného. K prerušeniu došlo deň po tom, čo Miloševič odmietol požiadavky na akceptovanie obhajcu, ktorý by ho odbremenil a urýchlil priebeh procesu. Pondelkovému pojednávaniu predchádzala viac ako týždňová prestávka spôsobená vyčerpanosťou obžalovaného, ktorá trvala od 1. novembra.
Predseda poroty ICTY Richard May nariadil vypracovanie lekárskej správy, ktorá má zistiť, "kedy môže pokračovať v procese a aké sú prognózy jeho telesnej kondície". Hovorca ICTY Jim Landale vyhlásil, že nevie, kedy bude môcť proces pokračovať. Miloševič (61) trpí problémami so srdcom.
Proces, ktorý sa začal 12. februára, museli kvôli ochoreniam obžalovaného niekoľkokrát prerušiť, čo spôsobilo viac ako mesačný sklz v pojednávaní.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.