riziká?
Ak sa rozhodnete udržiavať si v zime svoj v lete nadobudnutý bronz v soláriu, mali by ste sa informovať o kvalite zariadenia a to nielen u majiteľa alebo personálu. Na vývesnom štítku prístroja by ste si mali prečítať údaje o maximálnom počiatočnom a najvyššom ožiarení, po skončení doby najvyššej expozície by sa prístroj mal sám vypnúť. Do solária sa nikdy nemá vstupovať bez ochranných okuliarov. Pri akejkoľvek komplikácii treba okamžite navštíviť kožného lekára.
Do solária nesmú chodiť deti, ale ani ľudia, ktorí majú viac než 40 pečeňových škvŕn na tele, ktorí mali v detstve často úpal, ktorí sú postihnutí dedičnou dispozíciou k vzniku a rozvoju rakoviny kože a ľudia s niektorým transplantovaným orgánom. Solárium sa neodporúča ani osobám s typom pokožky I., t.j. svetlá pleť, pehy, plavé alebo hrdzavé vlasy. Personál dobrého solária by sa mal diskrétne opýtať na chronické choroby a užívané lieky a bez upozornenia ponúkne ochranné okuliare.
Nakoniec rada tým, ktorí nevedia, že do solária sa nechodí s mejkapom, že tam nepatria ani iné kozmetické prípravky a zásadne bez parfumu.
Autor: Ko
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.