Domáci nedovolili hosťom ani hlesnúť

Sportnet|25. nov 2002 o 00:00

V neúplnom 14. kole spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže sa darilo hostiteľom, ktorí zvíťazili vo všetkých stretnutiach. Košičania v súboji

s úradujúcim majstrom potvrdili zisk bodov zo Sečoviec a Považanom uštedrili štvrtú prehru v sezóne. Oslabení Prešovčania nepochodili na Morave v súboji s Fr.-Místkom, ktorému vysoko podľahol. Za riekou Moravou neuspeli ani hráči N. Zámkov, ktorí s pražskou Duklou prehrali rozdielom desiatich gólov. Vzostup formy naznačuje Zubří, ktoré zdolalo najtesnejším rozdielom druhý pražský celok - Allrisk. Voľno v tomto kole mali hráči Sečoviec. Program 15. kola: Sečovce - Fr.-Místek, Prešov - Karviná, Allrisk - Košice, N. Zámky - Zubří, Dukla - ŠKP Bratislava, Pov. Bystrica má voľno.

Košice - Pov. Bystrica

22:19 (12:8)

Košice - V priemernom stretnutí boli domáci v prvom polčase lepším celkom a zaslúžene si vypracovali štvorgólové vedenie. Úvod druhého polčasu poznačila až prílišná nervozita oboch družstiev, keď za osem minút padli len dva góly, po jednom na každej strane. Hostia sa na začiatku 41. min. chytili šance pri dvojnásobnej presilovke a tromi gólmi znížili na 14:12. Z jasného stretnutia sa razom stála dráma až do posledným sekúnd stretnutia. Pevnejšie nervy mali domáci, ktorí prehrávali 18:19, no záver bol v ich réžii a štyrmi gólmi rozhodli o zisku dvoch bodov.

Najviac gólov: Justus 7/3, Krak 4, Schmiedt 3 - Kukučka 6/1, Tallo 4, pok. hody 3/3 - 1/1, vylúčení 4:7, ČK: Kukučka za tri vylúčenia, pred 600 divákmi rozhodovali Bábel, Baďura.

(glo)

Fr.-Místek - Tatran Prešov

32:23 (17:6)

Frýdek-Místek - Hostia, ktorí nastúpili bez niekoľkých hráčov základnej zostavy, sa v I. polčase len veľmi ťažko presadzovali proti agresívnej obrane Radegastu. Po zmene strán však Prešovčania využili chvíľkové zaváhanie domácich, no stačilo to len na mierne skorigovanie výsledku.

Najviac gólov: D. Valo 10, M. Kraus 6, Berka 5 - Pekár 10/3, Marušák a T. Mažár po 4, pok. hody: 1/1 - 7/4, vylúčení: 3 - 8, pred 250 divákmi rozhodovali Macho, Hájek.

Zubří - Allrisk

26:25 (17:10)

Zubří - V prvom polčase predviedli domáci výborný výkon, keď presnou streľbou z rýchlych protiútokov si pred druhou tridsaťminútovkou vypracovali sedemgólový náskok (17:10). Po zmene strán však hráči Zubří poľavili v nasadení, čo súper využil a duel zdramatizoval. Domáci si však bojovnosťou tesné víťazstvo udržali.

Najviac gólov: Kiriljuk 10/2, Kuzo a Pavlík po 5 Hladký 8/1, Půta 6, pok. hody: 2/2 - 5/4, vylúčení: 8 - 5, ČK: Brabec (Allrisk), pred 600 divákmi rozhodovali Čanda, Brunovský.

Dukla N. Zámky

29:19 (13:8)

Praha - Hádzanári Dukly po vyrovnanom priebehu v úvode duelu prebrali od 20. min taktovku zápasu do svojich rúk. Zlepšenou obranou a využívaním chýb súpera si vypracovali ešte v I. polčase päťgólový náskok (13:8), ktorý v ďalšom priebehu stretnutia ešte zdvojnásobili. V drese domáceho družstva dostali príležitosť všetci hráči.

Najviac gólov: Nocar 8/1, Zemánek 5 - Mojzes, Mokryš po 3, Galla 3/2, pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčení: 4:5, pred 150 divákmi rozhodovali Skružný, Novák.