Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Skvelé víťazstvo rožňavských hokejistov na ľade favorita

Rožňava - Ani vo svojom druhom zápase majstrovskej sezóny stredoslovenskej divízie dospelých mužstvo HKM 98-mládeže Rožňava neokúsilo chuť porážky.

Práve naopak, na ľade vlaňajšieho víťaza súťaže, dosiahli Rožňavčania skvelé a nečakané víťazstvo. Aj keď v drese ŠK Šport Team Brezno nevykorčuľovalo na ľadovú plochu niekoľko stabilných domácich hokejistov, úspech Rožňavy na Horehroní to vôbec neznižuje. Výhra nad jedným z favoritov stredoslovenskej skupiny III. ligy je o to cennejší, že vlani s týmto súperom dva razy prehrali. Doma 0:12 a v odvete, v dohrávke predposledného kola, keď v druhej časti sezóny už Rožňavčania naznačovali nárast formy, sa v Brezne zrodil pre hostí prijateľný výsledok 5:7.

BREZNO - ROŽŇAVA 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Góly: 14. Gášpár 2, 49. Surový resp. 3. Tóth, 12. Soják (Majerčík, Suchý), 45. Majerčík, 58. Soják (Suchý). Vylúčení: 7:10, všetci na 2. min. Pred 150 divákmi rozhodoval Bauer.

HKM 98-mládeže: Hurtuk - Rákai, Pančuchár, Mikolaj, Mešťan, Hodorovič, Suchý - Júdt, Funďa, Molčan - Fejes, Tóth, Fritsch - Zagiba, Soják, Majerčík - Ondík

Hostia prekvapili domácich dobrou hrou, príslovečnou bojovnosťou a už v po necelých troch minútach hry otvorili skóre. Fejes si nakorčuľoval pred bránu Brezna, gólmana si položil na ľad, ale ten jeho strelu stačil vyraziť. Puk sa však dostal na modrú k nekrytému Tóthovi, ktorý presnou strelou trafil rozvlnil sieť. Hostia naďalej herne prevyšovali domácich a odmenou im bolo zvýšenie skóre, keď po kombinačnej akcii presne zakončil Soják. Rozbehnutí Rožňavčania však doplatili na časté vylúčenia, niektoré boli dosť prísne, a domáci hráči stav dvoma gólmi Gášpára v priebehu jednej minúty vyrovnali. Hostia pritom prežili aj oslabenie o dvoch hráčov, ale tlaku Brezna v presilovkách nakoniec po tom, ako naskočil štvrtý hráč z trestnej lavice na ľad, neodolali. V druhej tretine, po dohovore trénera v kabíne, zvýšili hokejisti HKM 98-mládeže disciplinovanosť a udržiavali s favorizovaným súperom vyrovnaný stav. Rovnako ako pred týždňom ich podržal brankár Hurtuk, čo im zvýšilo sebavedomie. V 5. minúte poslednej časti hry sa po samostatnom nájazde presadil Majerčík a hostia opäť viedli. Doplatili však na ďalšie vylúčenie a Surový upravil na 3:3, čo domácich povzbudilo. Herne znova ožili a pred Hurtukom niekoľko ráz nebezpečne podkúrili. Rožňavčania nápor favorita definitívne zmrazili necelé dve minúty pred koncom, keď domáceho gólmana prestrelil Soják. V strednom pásme vyslal spoza puk modrej čiary, ten prekĺzol brankárovi pomedzi betóny a hostia sa mohli radovať z nečakaného plného bodového zisku.

Na radosť hráčov i realizačného tímu Rožňavy sa neopakoval záver duelu s Telgártom, v ktorom niekoľko minút pred koncom takisto viedli 4:3, ale súper vyrovnal. "Dokázali sme proti ťažkému protivníkovi vyhrať, čo je naozaj skvelé. Potvrdili sme, že remíza s Telgártom nebola náhodná. Oproti prvému zápasu sa chlapci opäť o čosi zlepšili a verím, že im forma vydrží. Rožňavčanom popri posilách z Kežmarku stúplo sebavedomie, pričom sa ich kvalita rastie po hernej, technickej, kondičnej i fyzickej stránke. Všetci zahrali veľmi dobre. Škoda ale niekoľkých zbytočných vylúčení, hoci mám trochu pocit, že rozhodca nemal na obe strany rovnaký meter. V krušných chvíľach nás v bráne podržal vynikajúci Hurtuk, ktorý za inkasované góly nemohol," povedal rožňavský tréner Juraj Mikolaj.

V 3. kole, ktoré je na programe v sobotu 30. novembra, chcú hokejisti HKM 98-mládeže svoje kvality a dobré výsledky potvrdiť v domácom zápase proti Lučencu.